Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

Eto’o

Matrix: “Eto’o perseri tek Inter, do te ishte nje enderr.”

26/08/2013, 10:44 |

Marco Materazzi therret ne Milano shokun e tij te vjeter Samuel Eto’o. Ish mbrojtesi zikalter ka nderhyre dje ne mikrofonat e SportMediaset, duke u shprehur entuziast per nje rikthim tek zikalterit te sulmuesit kamerunas: “Nuk kam folur me … Read More

Mazzarri: “Eshte pare ekuilibri qe duhet. Me mire ne pjesen e dyte. Mbi Eto’o…”

25/08/2013, 20:41 |

Interi kalon Genoan 2-0 me gola te Nagatomo dhe Palacio ne pjesen e dyte. Ne fund te ndeshjes, ne mikrofonat e Sky, prezantohet nje Walter Mazzarri dukshem i kenaqur.

Kishim 4 muaj qe nuk fitohej ne … Read More

Ausilio: “Eto’o? Ngelet nga me te miret. Nuk perjashtojme asgje.”

25/08/2013, 20:13 |

Edhe Piero Ausilio ka folur ne Sky para ndeshjes. “Nje porte e vogel per Eto’o? E di qe eshte ne Milano, por mendoj se eshte ketu per te takuar familjen. Bashkeshortja nuk eshte ketu? Nuk e dija… Me … Read More

Agj. Eto’o: “Chelsea nuk e do. Ka Interin ne zemer dhe shpresohet ne Thohir…”

24/08/2013, 11:27 |

I intervistuar nga Il Giornale, agjenti i Samuel Eto’o, Claudio Vigorelli, hap ne menyre te qarte rrugen per nje rikthim te klientit te tij tek Inter. Ne kohe krize, duket sikur te dyja palet jane lehtesisht larg por … Read More

Corriere – Dhurata e fundit e Morattit.

24/08/2013, 11:26 |

Sipas Corriere dello Sport ndeshja kunder Genoas ndoshta do jete e fundit e Massimo Morattit si president i Interit. Ardhja e Thohir eshte e pashmangshme dhe koha per padronin zikalter tashme sa vjen dhe po zvogelohet. Presidenti mund … Read More

Gazzetta – Eto’o, tani Interi ka nje shans me shume. Mou…

24/08/2013, 11:12 |

Ne numerimin mbrapsht per Samuel Eto’o, gjithcka do te jete me e qarte javen e ardhshme. E konfirmon kete Carlo Laudisa, kryeredaktor i Gazzetta dello Sport, ne numrin e sotem. Dueli per kamerunasin eshte gjithmone Inter-Chelsea:

Read More

SKY – Eto’o, kjo eshte situata. Chelsea ngre oferten. Interi…”

23/08/2013, 23:58 |

Chelsea ka ngritur oferten ne 6 milion per Samuel Eto’o. Sipas asaj qe raporton Gianluca di Marzio ne Sky Sport, “Mourinho u telefonon te gjithe lojtareve per t’i bindur ta ndjekin. Klubi anglez mund t’i rinovoje kontraten vitin … Read More

SportMediaset – Eto’o-Inter, rruga po hapet!

23/08/2013, 14:51 |

Vijne detaje te reja te rendesishme ne tratativen Eto’o-Inter, qe po i ben te enderrojne tifozet zikalter. Ja cfare ka thene Paolo Bargiggia: “Rruga e Interit drejt kamerunasit po hapet. Branca ka telefonuar agjentin e tij, Vigorelli, dhe … Read More

Inter kalon Chelsean per Eto’o. Dhe si alternative del…

23/08/2013, 9:52 |

Tanime eshte e qarte: Interi, sipas keshillave te Mazzarrit po kerkon nje sulmues deciziv ne zonen gol dhe qe eshte i afte te jete nje pike referimi per gjithe skuadren. Emri i pare ne liste eshte sigurisht Samuel … Read More

SKY – Chelsea ben oferte per Eto’o, por nuk eshte e p-abarazueshme

22/08/2013, 14:31 |

Samuel Eto’o deshiron te kthehet te luaje ne futbollin me rendesi. Anzhi po i shet kampionet, dhe ne Itali dhe Angli ka skuadra qe duan ta marrin. Edhe Interi eshte ne dritare: drejtuesit zikalter kerkojne te kuptojne nese … Read More

Gazzetta – Interi pregatit oferten per Eto’o. Ne hyrje…

22/08/2013, 10:10 |

102 paraqitje, 53 gol. Keto ishin numrat impresionues te Samuel Eto’o tek Inter. Normale qe rikthimi i kamerunasit tek zikalterit konsiderohet me shume nje enderr se dicka tjeter. Megjithate, sipas Gazzetta dello Sport, kurre mos thuaj kurre. Shume … Read More

SKY dhe Gazzetta – Eto’o objektiv konkret. Nese vjen, largohet Belfodil

20/08/2013, 0:13 |

Eshte nje skenar i komplikuar merkatoje. Neser Samuel Eto’o dhe stafi i tij do te takojne Manchester United, Chelsea dhe Tottenham per te kuptuar qellimet e tyre. Ne sfond eshte edeh interi qe qendron ne dritare per te … Read More

Jave e zjarrte ne merkato: nga Isla tek Taider, deri tek Eto’o. Inter leviz keshtu

18/08/2013, 18:26 |

Shtate dite per te provuar ti dhurohet Walter Mazzarrit nje mesfushor dhe nje lojtar i krahut te djathte. Kete here Branca dhe Ausilio nuk mund as ta shtyjne e as te deshtojne sepse te dielen e ardhshme fillojne … Read More

SKY – Inter-Eto’o, mund te jete nje ceshtje zemre, sepse…

17/08/2013, 21:42 |

E marta mund te jete nje dite e rendesishme per Eto’o. Eshte e veshtire te behet bashkimi me Interin sepse paga e tij eshte shume e larte, por ne barazi kushtesh dhe page, kamerunasi do te preferonte Interin. … Read More