Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Europa League

Europa League: Me 30 Qershor fillon rrugetimi per Stockholm 2017. Interi ne fushe qe…

01/06/2016, 10:09 |

Ka perfunduar prej pak kohesh sezoni zyrtar i Kupave Europiane por tashme po mendohet per edicionin e ardhshem. Sidomos UEFA, qe gjate dites se sotme ka zyrtarizuar kalendarin e edicionit te ardhshem te Europa League qe do te … Read More

Mancini në konferencë: “Mund t’i jepnim kuptim sezonit. Nga sot…”

20/03/2015, 11:29 |

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka komentuar kështu rezultatin 1-2 në favor të Wolfsburgut, gjithashtu, ai shpjegoi se cfarë situate do ta sjell tani eliminimi nga Europa League. Ja fjalët e tij … Read More

Wilmots: “Wolfsburg kujdes, Interi ne shtepi eshte e rrezikshme”

19/03/2015, 17:55 |

Trajneri i kombetares belge Marc Wilmots ka folur per shtypin gjerman per ndeshjen e kthimit midis Interit dhe Wolfsburg e programuar per sonte ne San Siro. Belgu ka qene protagonist absolut i finales se Kupes UEFA midis Interit dhe Schalke 04 ne … Read More

Gazzetta dello Sport – Icardi ne kerkim te golit ne Europe. Dhe rinovimi…

19/03/2015, 17:11 |

Gazzetta dello Sport thekson sesi nje gol i Icardit ne San Siro mungon qe prej 8 shkurtit, mbremja e ndeshjes Inter-Palermo. Shenon nje dopiete pa i festuar golat. Ne Europe, nderkohe, nuk shenon qe prej 2 tetor. “Sot, Mancio do … Read More

Zanetti: “Nesër kundër Wolfsburgut mjafton ta mbarojmë 1-0 pjesën e parë. Më kujtohet Strasburgu…”

18/03/2015, 11:39 |

Interi e di sesi bëhet. Ka aq shumë përmbysje evropiane të shkaktuara nga zikaltërit, që nesër i thërret edhe një detyrë tjetër: përmbysja e rezultatit 1-3 në favor të Wolfsburgut në mënyrë që të kualifikohen në një të … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

Gazzetta – EL, permbysja eshte e mundshme, e thone numrat. Problemi eshte te kuptohet nese ky Inter…

16/03/2015, 22:35 |

Per ndeshjen e se enjtes kunder Wolfsburg, Roberto Mancini  nuk e di akoma nese mund te llogaris apo jo ne Xherdan Shaqirin. Sigurisht do te kete ne dispozicion Icardin dhe Palacion, me kete te fundit qe eshte kthyer … Read More

TS – Ankthi Shaqiri, rrezikon për Wolfsburgun. Për Dodon…

16/03/2015, 12:33 |

Frikë në shtëpinë e Interit pas lëndimit që i ndodhi dje gjatë ndeshjes Inter – Cesena Xherdan Shaqirit. Mesfushori ofansiv zviceran ka ndjerë dhimbje në kofshën e tij të majtë dhe menjëherë ka kërkuar zëvendësimin. Ashtu sic shkruan Tuttosport, … Read More

Zanetti: “Cesena, ndeshje që duhet fituar në mënyrë që të përgatitemi për Wolfsburgun. Në Evropë mund t’ia dalim, të gjithë të bashkuar: besojmë”

14/03/2015, 19:46 |

Në mes të kampionatit dhe Europa League, zëvendës presidenti i Interit Javier Adelmar Zanetti, ka folur për mikrofonët e InterChannel, ku ka diskutuar për dy ndeshjet e ardhshme, ajo që do të zhvillohet nesër kundër Cesenas, dhe mbi të … Read More

Mancini skuadrës: “Të besojmë, mund të bëhet”.

14/03/2015, 12:11 |

Roberto Mancini beson në rimëkëmbjen. Edhe pse rezultati është i rëndë 3-1 në shtëpinë e Wolfsburg, trajneri zikaltër është i bindur që skuadra e tij ka të gjitha mundësitë për të provuar përmbysjen e rezultatit, duke luajtur kështu mundësinë e fundit … Read More

Brozovic: “Vitin e ardhshëm do të jemi një nga dy skuadrat e para. Tani dua…”.

13/03/2015, 18:38 |

Marcelo Brozovic nuk ishte në Volkswagen Arena në ndeshjen kundër Wolfsburgut pasi që nuk u përfshi në listën UEFA. Të nesërmen (sot) pas humbjes lojtari kroat u përgjigj pyetjeve të tifozëve zikaltër në Twitter.

Pse e … Read More

Shaqiri: “Mjaft duke bere gabime! Ndeshja e kthimit? Mund ta bejme!”

12/03/2015, 22:14 |

Ishte nje nga lojtaret nga te cilet pritej me shume, megjithate nuk ia ka dalur te bej aq sa pritej. Keshtu, Xherdan Shaqiri eshte ndalur te flas per mikrofonat e Mediaset Premium. Keto jane fjalet e tij:

“Ne fillim kemi luajtur shume … Read More

Mancini: “Pres një Inter garues. Wolfsburgu i fortë, por jemi të motivuar. Fitorja do të na sjellte vetëbesim. Për Juan…”.

11/03/2015, 20:10 |

Pas marrjes së një pike në minutat e fundit në San Paolo kundër Napolit, Interi do të rikthehet në fushë nesër në mbrëmje (ndeshja fillon nga ora 19:00) në Volkswagen-Arena për t’u përballur me Wolfsburgun në ndeshjen e … Read More