Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Europa League

Interi ne Wolfsburg: TRE motive per te pasur besim

11/03/2015, 19:09 |

Tre motive te mira qe Interi duhet te kete besim ne prag te ndeshjes se neserme kunder Wolfsburg ne transferte. Motivi i pare i perket pikerisht karakteristikave te zikalterve, ne gjendje te shprehin me mire lojen e tyre ne transferte, … Read More

Fassone: “Nuk duhet të frikësohemi nga Wolfsburgu. FFP? Manici e di që për t’u riforcuar duhet shitur”.

27/02/2015, 15:18 |

Pas shortit të 1/8 së Europa LeagueNyon, që i vendosi në rrugën e Interit gjermanët e Wolfsburg, para mikrofonëve të Mediaset Premium u prezantua drejtori gjeneral i Interit Marco Fassone për të komentuar zgjedhjet që dolën nga … Read More

Inter-Felipe, po pritet ndeshja e kthimit me Celtic: te rejat e fundit

22/02/2015, 22:15 |

Felipe dhe Inter, situate ne zhvillim e siper.

Mbrojtesi, qe se fundi ka luajtur me Parman, vazhdon te stervitet me zikalterit pa siguri akoma mbi kontraten. Ka pasur nje takim dje me Ausilion, vendimi eshte shtyr per te enjten. Pse? Shume … Read More

EL, kjo eshte lista e lojtareve: jashte Podolski, luan Shaqiri…

03/02/2015, 23:03 |

Sic e kerkon rregullorja, F.C. Internazionale i ka paraqitur UEFA-se listen e lojtareve per fazen e eliminimit te EL. Kjo eshte lista:

Samir Handanovic Jonathan Juan Jesus Marco Andreolli Rodrigo Palacio Mauro Icardi 10 Mateo Kovacic 13 Fredy … Read More

Europa League: Nese vjen edhe Shaqiri, Interi duhet te vendose se cilin te zgjedhe…

05/01/2015, 16:04 |

Nje kuriozitet i vogel i cili lidhet me merkaton, vjen kete mengjes nga Corriere dello Sport.

Nese zikalterit do te arrijne te transferojne edhe Shaqirin, do te gjenden perpara nje situate shume te komplikuar ne momentin … Read More

Shorti i EL, ja cilat ekipe qe jane klasifikuar si te tretat ne CHL mund te luajne kunder Interit…

11/12/2014, 0:50 |

Faza e grupeve ne Champions League ka perfunduar kurse te enjten do te perfundoj edhe ne Europa League, per te vazhduar pastaj me shortin tjeter me ndeshje ne shtepi si dhe mysafir. Keto jane disa detaje per shortin … Read More

Qarabag-Inter, turnover per Mancinin: formacioni i mundshem…

08/12/2014, 23:14 |

Duke shkrire paraqitjen kunder Udineses ne San Siro, Interi riniset nga Europa League ne tranferten e Azerbajxhanit kunder Qarabag.

Parashikohet nje turnover i madh per Mancinin me vendin e pare tashme te blinduar pas fitores kunder … Read More

Shqyrtim: St. Etienne-Inter – Turnover apo titullaret? Osvaldo, Guarin dhe Yuto…

06/11/2014, 11:41 |

Inter kerkon te fitoj perballe Saint-Etienne dhe te harroj figuren e keqe qe ka bere se fundi ne Tardini. Me nje fitore eventuale Interi do te siguronte kualifikimin dhe do mund te perqendrohej me shume ne kampionat.

WM nuk ndryshon modul. Te lenduarit: situata…

02/11/2014, 16:08 |

Walter Mazzarri e ka lene te lire sot skuadren nga stervitja e mengjesit.

Pas humbjes kunder Parmes mbreme, sot ne Appiano Gentile jane paraqitur disa lojtar qe kane pasur probleme fizike, apo qe jane ne rruge … Read More

Shqyrtim: Inter-Saint-Ettiene – Mazzarri me mbulesa, Hernanes nje far. Nga 1′ Guarin prapa Icardit: mini-turnover

23/10/2014, 10:31 |

Ja ku kthehet Europa League, se bashku me te edhe Interi qe sonte pret francezet e Saint-Ettiene ne San Siro. Ne Evrope gjerat po shkojne mire, 2 ndeshje, 2 fitore dhe 6 pike. Mazzarri do te kerkoj te … Read More

Ne prag te Inter-Saint-Ettiene: formacioni i mundshem i francezeve…

22/10/2014, 22:09 |

Ndeshje e rendesishme neser ne mbremje per Saint-Ettiene, duke konsideruar nje klasifikim qe i sheh ata me vetem nje pike avantazh ne krahasim me Dnipro dhe Qarabag. Per tu perballur me Interin e Mazzarrit, tekniku nga Marseja duket … Read More

D’Ambrosio: “Tifozet? I kuptoj. Eshte e jona qe te ndryshojme gjykimet. Goli? Cfare emocioni”

03/10/2014, 10:20 |

“Eshte gjithmone mire qe te shenosh dhe te fitosh.” E thote Danilo D’Ambrosio  ne fund te ndeshjes, padyshim, i kenaqur per golin e shenuar (tani ka tre).

“Ka qene ndeshje delikate. Pergjigja qe kemi dashur. Nuk … Read More

Notat – D’Ambrosio eshte i pathyeshem. Mire edhe M’Vila…

02/10/2014, 23:44 |

CARRIZO 5,5 – Nuk merr as edhe nje goditje. Ne shansin e vetem per azeret Reynaldo gabon. Nga ana tjeter rrezikon ne lojen me kembe per te ngjallur mbremjen e tij.

ANDREOLLI 5,5 – Rrezikon ne pjesen e … Read More

Mazzarri: “Ndeshje e kujdesshme, ju them bravo djemve. Dua te falenderoj Curva Nord dhe mbi lojtaret e lenduar them qe…”

02/10/2014, 22:38 |

Flet per mikrofonat e Mediaset Premium, Walter Mazzarri, duke komentuar suksesin e rendesishem per 2-0 kunder Qarabag ne ndeshjen e dyte te grupit F te EL. Ja fjalet e teknikut zikalter:

“Fitore e rendesishme? Djemte kane … Read More