Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2022

Scroll to top

Top

Europa League

Icardi: “Osvaldo, cfare topi! Do t’ia kthej ne Firence”

02/10/2014, 22:14 |

“E kemi dashur fitoren dhe ka ardhur pas nje humbje si ajo kunder Cagliarit. Duhet te rinisemi dhe jemi te bashkuar, ajo qe kemi thene mbetet ne dhomat e zhveshjes.”

Fjale qe kane firmen e Mauro … Read More

Mazzarri i ngazellyer: “Kemi bere nje ndeshje te mire, tani mendjen tek Palermo. Fitore e rendesishme per rrugetimin ne EL”

18/09/2014, 21:34 |

Flet keshtu ne perfundim te ndeshjes se fituar kunder Dnipro Dnipropetrovsk, Walter Mazzarri qe analizon ndeshjen kunder ukrainasve duke menduar edhe per te ardhmen ne grup:

“Kemi bere nje ndeshje te mire. Nuk i kemi dhene … Read More

D’Ambrosio: “Eshte goli i karrieres. Kemi demonstruar…”

18/09/2014, 20:11 |

“Ka qene e rendesishme te bejme nje ndeshje te madhe dhe te demonstrojme qe fitorja me Sassuolon nuk ka qene fitore e rastit. Per fat te mire ka ardhur goli, jemi te kenaqur. Goli me i rendesishem ne … Read More

Dnipro-Inter, formacionet e mundshme: Icardi ne avatazh para Osvaldos me kapiten Guarinin prapa…

18/09/2014, 15:47 |

Rinis nga Kiev rrugetimi evropian per Interin: zikalterit e Walter Mazzarrit sfidojne sonte Dnipron ne stadiumin olimpik te kryeqytetit ukrainas, per ndeshjen e pare te grupit F. Pas nje 7-0 me Sassuolon, tekniku interist duhet te bej disa … Read More

Sportmediaset – Guarin do te jete kapiten. Icardi parakalon Osvaldon…

18/09/2014, 14:49 |

Turnover i limituar per Walter Mazzarrin kete mbremje kunder Dnipros:

Risia perfaqesohet nga Mauro Icardi, qe tani duket ne avantazh kundrejt Osvaldos per te mbuluar rolin e sulmuesit te vetem. Sipas te derguarit te Sportmediaset, Marco … Read More

Shqyrtim Dnipro-Inter – Hugo, D’Ambrosio, Kuz dhe M’Vila nga minuta e pare. Guarin…

18/09/2014, 10:54 |

Sot Inter debuton ne Europa League me Dnipron dhe menjehere mberrin ndeshja me e madhe ne grup, si dhe me e nderlikuara duke qene se luhet ne transferte, Nuk do te jete nje transferte e zakonshme, sepse nese … Read More

Gazzetta – Ukraina, Uefa jep ok: asnje rrezik ne Kiev

17/09/2014, 11:05 |

Asnje rrezik. Transferta ne Ukraine me siguri nuk do te trajtohet me qetesi te madhe, duke pasur parasysh ngajrjet qe kane perfshire vendin ne keto muaj, por situata prej kohesh eshte kthyer ne normalitet, mbi te gjitha ne … Read More

Dnipro-Inter, te rejat mbi formacionin e Mazzarrit…

16/09/2014, 23:07 |

Ne prag te transfertes se Kievit kunder Dnipro te Myron Markevyc, te rejat e fundit qe vijne referohen mbi nje Jonathan te rekuperuar dhe ne gatishmeri pas lodhjes muskulore qe e ka nokautuar per ndeshjen kunder Sassuolos.

Te grumbulluarit: jashte Nagatomo dhe Medel, kthehet Jonathan…

16/09/2014, 17:56 |

Tre portiere, tete mbrojtes, tete mesfushore dhe tre sulmues per ndeshjen e pare te grupit ne Europa Leauge per ne Kiev. Mungon Medel (i skualifikuar, ka karton nga koha kur luante me Sevillan) dhe Nagatomo (tendosje e lehte … Read More

Europa League, per Interin nje finale prej 15 milionesh…

15/09/2014, 16:53 |

UEFA i ka bere te ditura parametrat e shperndarjes te se ardhurave, d.m.th shperndarjen e fitimeve ekonomike te bazuara ne rezultatet e pjesmarresve te Champions League dhe Europa League.

Ne lidhje me rastin e fundit, ku … Read More

EL: Dnipro-Inter, do te drejtoj gjermani Felix Zwayer…

15/09/2014, 15:07 |

UEFA ka caktuar gjermanin Felix Zwayer per te drejtuar ndeshjen mes Dnipro dhe Inter, e vlefshme ndeshjen e pare ne Europa League, e programuar qe te luhet te enjten ne Kiev.

Zwayer, arbiter nderkombetar nga 2012: … Read More

Inter-Sassuolo, Dnipro dhe Palermo: eshte tour de force. Kiev, zgjedhjet e mundshme…

13/09/2014, 13:18 |

Inter riniset, nga Sassuolo. Angazhimi i pare ne kampionat, i dyti ne Serie A pas barazimit me Torinon, per nje skuader tashme e quajtur tour de force.

Dhe tekniku, Walter Mazzarri, po mendon per nje turnover … Read More

Europa League: Dnipro-Inter luhet ne Kiev…

03/09/2014, 17:03 |

Eshte zyrtare: ndeshja mes Dnipro Dnipropetrovsk dhe Inter, ndeshja e apre e grupit F te Europa League do te luhet te enjten me 18 shtator ne stadiumin kombetar ne Kiev.

Ndeshja do te nis ne oren … Read More

Europa League, faza e grupeve: lista e Interit…

02/09/2014, 19:47 |

Jane 29 lojtaret ne dispozicionin e Walter Mazzarrit per fazen e grupeve te UEFA Europa League 2014-15.

Sipas rregullores, F.C. Internazionale ka derguar tek UEFA listen e lojtarve per fazen e grupeve te Europa League 2014-15. … Read More