Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Europa League

Europa League, ja kalendari i Interit: Interi do e nise ne Ukraine dhe do e mbylle ne…

30/08/2014, 14:02 |

Dje u hodh shorti i EuropaLeague ne Zvicer dhe tashme te gjithe i njohim kundershtaret zikalter te cilet do te jene Dnipro nga Ukraina, Saint-Etienne nga Franca dhe Qarabak nga Azerbaxhani.

Por sot Gazzetta dello Sport … Read More

EL, Inter debutim me Dnipro ne Ukraine, ndoshta…

29/08/2014, 15:04 |

UEFA sapo ka leshuar orarin e ndeshjeve per ndeshjet e fazes se grupeve te Europa League me Interin qe do te debutoj ne Ukraine kunder Dnipro me 18 shtator. UEFA, megjithate ka bere te ditur se vendimi perfundimtar per ta … Read More

EL, ja si jane kualifikuar kundershtaret e Interit…

29/08/2014, 14:04 |

Dnipro, Saint-Etienne dhe Qarabag. Keta jane tre kundershtaret e Inter ne Europa League. Por si kane arritur keto skuadra ne nje grup me Interin? Qe te tre ekipet kane luajtur ne play-off ashtu si Interi.

Dnipro ka eliminuar Hajduk Splitin, … Read More

Notat nga Gazzetta – Kovacic, cfare thesari! Osvaldo nje ciklon kurse Icardi killeri perfekt…

29/08/2014, 13:24 |

Kovacic pa asnje dyshim lojtari me i mire ne fushe, Icardi killeri perfekt dhe Osvaldo nje ciklon i vertete. Notat e Gazzetta dello Sport ngrene ne piedestal Interin dhe venen e dukje punen e bere deri ne kete … Read More

EL, sot shorti i grupeve: keto jane vazot…

29/08/2014, 0:20 |

Kuadri tani eshte komplet, edhe Europa League mund te filloj. Sot ne oren 13 do te hedhet shorti i grupeve, pastaj ai i fazes eliminatore. Interi eshte ne vazon e pare, se bashku me dy italianet tjera, Napolin dhe Fiorentinenm … Read More

Sky – Stjarnan vs Inter, del ne pah opsioni i trete per formacionin. Ne sulm Icardi dhe Botta?

20/08/2014, 13:23 |

Nga Islanda dhe nga Sky vijne lajmet e fundit persa i perket formacionit te mundshem te Interit sot qe do te perballet me Stjarnan ne ndeshjen e pare te vlefshme per raundin para-eleminator te Europa League.

Read More

Formacioni, te rejat e fundit: dy formacionet e mundshme per WM…

19/08/2014, 15:07 |

Neser ne mbremje ne Laugardalsvollur te Rejkjavik do te filloj zyrtrisht sezoni i ri i Interit ne ndeshjen e transfertes per play-off e Europa Leaguekunder Stjarnan te Runar Pall Sigmundsson. Per momentin duket se ka dy zgjidhje ne te cilat … Read More

Me Nagatomon jashte, keto jane te rejat e fundit sa i perket formacionit…

18/08/2014, 20:58 |

Drejtperdrejt nga qendra sportive “Angelo Moratti” i derguari i Sky Sport, Matteo Barzaghi ka zbuluar te rejat e fundit per formacionin e Mazzarrit  ne te cilin ai mund te mbeshtet ne sfiden e Europa League kunder Stjarnan.

Lista e Europa League, Kuzmanovic ne vend te Palacio: arsyeja…

18/08/2014, 20:31 |

“Pas nje konsultimi te stafit teknik dhe atij mjeksor, prezent edhe Rodrigo Palacio, eshte vendosur qe te shfrytezohet mundesia, e parashikuar nga rregullorja e Europa League, per te bere nje ndryshim ne listen e 25 lojtarve te shpallur … Read More

Stjarnan afrohet, ja si Inter do te perballet me islandezet. WM fokusohet tek anesoret, por kujdes…

18/08/2014, 16:54 |

Sfida kunder Stjarnan e te merkures afrohet per Interin, e vlefshme per play-off e Europa League. Nga islandezet te gjithe kane mesuar per festimet e golave dhe angazhimin, por ne menyren e lojes te skuadres se udhehequr nga … Read More

Sky – Stjarnan-Inter, Hernanes me Icardin. Palacio nderkohe…

17/08/2014, 17:25 |

Sic raporton Silvia Vallini e Sky Sport, e derguar per te ndjekur Interin, ne Islande kunder Stjarnan,  Dodò do te jete titullar. Nderkohe me shume mundesi nuk do te jete Palacio, qe eshte duke u permiresuar por nuk … Read More

Inter ne Rejkjavik – programi i stervitjes

16/08/2014, 23:16 |

Inter ka punuar sot pas pauzes se Ferragostos dhe per neser, e diel 17 gusht 2014 eshte parapare nje stervitje e dyfishte ne qendren sportive Angelo Moratti.

Ne vigjilje te transfertes se play-off ne Europa League … Read More

Stjarnan-Inter, zgjidhet arbitri: kroati Strahonja…

13/08/2014, 21:49 |

Do te jete Marijo Strahonja, kroati 39-vjecar arbiter ne ndeshjen Stjarnan-Inter, e vlefshme per play-off e Europa League 2014/15 e programuar per tu luajtur me 20 gusht te merkuren ne stadiumin kombetar “Laugadalsvollur” te Rejkjavikut ne oren 21 … Read More

Sky Sport: Stjarnan-Inter do te luhet me 20 gusht

11/08/2014, 14:53 |

Sic eshte raportuar nga redaskia e Sky Sport, ndeshja mes Stjarnan dhe Inter, e vlefshme per play-offin e Europa League, do te luhet me 20 gusht dhe jo me 21 gusht sic ishte percaktuar me pare, ne Laugardalsvollur … Read More