Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

EuropaLeague

Pinamonti ‘kalon klasen’ me note maksimale: Inter i qendron afer dhe ne te ardhmen parashikon…

09/12/2016, 10:36 |

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport promovon me nota te plota Andrea Pinamontin, i cili ne ndeshjen e ndeshje u be protagonist i nje paraqitjeje mjaft te mire ne Europa League. Kete shkruan sot e perditshmja Italiane.

Read More

Europa League: ja te gjitha kombinimet qe do te kualifikonin Interin!

24/11/2016, 10:52 |

Rruga per kualifikimin e Interit ne raundin tjeter ne Europa League eshte teper e veshtire, por shprese ka ende.

Rregullorja ne teori i jep Interit shprese edhe ne rast se ne Prage ndermjet Spartes dhe Southampton … Read More

Preview Hapoel-Inter – Pioli deshiron te besoje dhe zgjedh Banega. Eder nga minuta e pare!

24/11/2016, 10:43 |

Do te jene 15 mije tifozet prezent ne Turner Stadium ne Beer Sheva per te mbeshtetur skuadren e shtepise e cila sot do te zhvilloje nje ndeshje historike, sido qe te perfundoje ajo. Izraelitet jane te tretet ne … Read More

Gazzetta – Neser Interi ne shkretetire ne kerkim te kalimit (te pamundur) ne EL: formacioni i mundshem…

23/11/2016, 12:25 |

Do te jete nje 4-2-3-1 sulmues dhe me ndonje ndryshim, ai qe neser Stefano Pioli do te hedhe ne fushe ndaj Beer Sheva dhe do te provoje te arrije kalimin – qe ne leter eshte teper i veshtire … Read More

Europa League, te grumbulluarit e Piolit: Jashte Medel, ne liste premtimi i ri Pinamonti!

23/11/2016, 11:59 |

Neser ne darke Interi do te zbrese ne fushe ndaj Hapoel Beer Sheva ne Europa League. Interi duhet te fitoje me patjeter qe te mbaje gjalle nje shprese te vogel per kalimin e grupit.

Tekniku Pioli … Read More

Handanovic vdekjeprures per gjuajtesit e penalltive: Ja 35 viktimat e tij!

04/11/2016, 12:21 |

Ka pak per te ndenjur te qete ne shtepine zikalter. Humbja ne Europa League ka qene deshtimi i radhes dhe Interi i Vecchit, pas nje pjese te pare te mire deshtoi keqazi tek e dyta. Por cfare shpeton … Read More

Interi duhet te rinise rrugen nga pjesa e pare e djeshme. 4-4-1-1 i Vecchit…

04/11/2016, 11:56 |

Ne humbjen e djeshme ndaj Southampton, u pa edhe ndonje sinjal pozitiv.

Sipas Gazzetta dello Sport, per nje pjese formacioni zikalter i futur ne fushe me nje 4-1-1 nga Stefano Vecchi, dukej sikur e beri skuadren … Read More

Preview Saints-Inter: Vecchi tenton te rivendose rregull me 4-4-1-1. Probleme ne mes, te reja ne mbrojtje…

03/11/2016, 11:18 |

Brenda ose jashte: per Interin ka ardhur nata decizive ne Europa League.

Ne St. Mary Stadium te Southampton, zikalterit do te marin vesh fatin e tyre ne Europe. Do te jete nje ndeshje per zemra te … Read More

Prova te 4-4-1-1 per Vecchin ne prag te ndeshjes se neserme ne Europe. Ka te reja ne formacion…

02/11/2016, 12:16 |

Interi luan shume, mbase gjithcka, ne sezonin e saj europian neser ne darke ne Southampton. 

Stefano Vecchi nga dje po punon per kete ndeshje ne Appiano. “Vecchi, qe ne dy sezonet e fundit ka perdorur 4-3-3 … Read More

Icardi: grinte, vrapim dhe presing. Reaksion prej kapiteni te vertete!

21/10/2016, 9:14 |

Ne ndeshjen e Europa League, ndermjet Inter dhe Southampton, i vezhguari special ishte me siguri Mauro Icardi.

Pas tre ditesh teper te veshtira ne nivel ambiental te sulmuesit zikalter, ai ka bere gjithcka per tu treguar … Read More

De Boer djeg perfundimisht Nagatomon: Dje ne tribune, Japonezi tashme eshte nje ceshtje…

30/09/2016, 9:49 |

Del ne pah ceshtja Yuto Nagatomo. Te pakten keshtu eshte per Corriere dello Sport.

“Dje, De Boer e ka derguar ne tribune Japonezin duke preferuar lojtarin e ri Zonta – lexohet tek e perditshmja Italiane -.Read More

Inter pa ‘shtyllen kurrizore’ fundoset: mungesa e Miranda, Joao Mario dhe Icardi sjell…

30/09/2016, 9:30 |

Humbja e dyte ne Europa League ka treguar nje realitet tashme: Interi pa titullaret e saj fundoset dhe ka konfirmuar se pa ‘shtyllen kurrizore’ kjo skuader qe eshte ende ne ndertim nuk di te gjeje vazhdimesi jo vetem … Read More

Corriere – Biabiany pothuajse jashte skuadre: Ne Janar shkon tek Jiangsu ne Kine?

29/09/2016, 10:08 |

As Sparta-Inter per Brozovic, Biabiany dhe Santon. 

Corriere dello Sport shpjegon: “Ky i fundit ka qendruar ne Pinetina qe te stervitet dhe vetem per motive fizike. De Boer tha qe tre ndeshje rresht per Santon jane … Read More

Inter, eshte e ndaluar te gabosh ndaj Sparta Prages. Motivi? 25 milione arsye!

29/09/2016, 9:22 |

Ka mijera motive per te bere mire ne Europa League, por i pari sigurisht qe eshte ai ekonomik, duke pare se nje fitore mund te sjelle ne shtepi nje shifer te afert me 25 milione euro.

Read More