Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

EuropaLeague

De Boer prej hekuri: Ja te grumbulluarit per Europa League, serisht jashte Brozovic!

28/09/2016, 9:36 |

Kjo eshte lista e te grumbulluarve nga Frank De Boer per ndeshjen e javess se dyte te fazes se grupeve ne UEFA Europa League 2016/17, ne program te luhet ne stadiumin “Letna” neser ne oren 19:00 kunder Sparta … Read More

Gazzetta – De Boer i jep pak pushim Icardit, Medel dhe Persici. Gnoukouri dhe Miangue nga 1’…

28/09/2016, 9:27 |

Frank De Boer duket se i ka idete e qarte ne prag te transfertes se neserme ne Republiken Ceke.

Kunder Sparta Prages, tekniku hollandez do te beje nje turnover te vogel dhe te nevojshem sepse djemte … Read More

Gazzetta – Drejt Prages: Murillo do te jete. Ansaldi nga minuta e pare!

27/09/2016, 10:07 |

Me nje Murillo te rekuperuar dhe me shume mundesi te grumbulluar, ne Prage pritet qe te debutoje ne nje ndeshje zyrtare tek Interi edhe Cristian Ansaldi.

“Nje lajm mjaft i mire rikthimi nga demtimi i Ansaldit sepse … Read More

Gnoukouri nuk ben hap prapa, perkundrazi: titullar ne Europa League?

26/09/2016, 11:42 |

Eshte futur ne minuten e 28 dje ne vendin e mikut te tij Kondogbia, por Gnoukouri nuk eshte frikesuar, perkundrazi, arriti ti ndryshoje fytyren ndeshjes. 

Edhe pse paraqitja e tij ra pak ne pjesen e dyte, … Read More

Inter, 7 dite zjarri: Pescara, Hapoel dhe Juventus: Objektivi minimal eshte…

09/09/2016, 9:41 |

Do te nise te dielen nje jave kyce per Interin e ri me ne krye De Boer. 

Per rreth 48 ore do te luhet transferta e Pescares, pastaj debutimi ne Europa League kunder Hapoel Be’er ShevaRead More

VIDEO – Assist statosferik i Banega dje ne finalen e EL! Caressa dhe Bergomi ne ekstaze sepse…

19/05/2016, 9:44 |

Nje assist prej nje magjistari te vertete mer elozhet e dy komentuesve te Sky.

Ishte nje top si nje puthje ai i Banega dje ne finalen e Europa League ndaj Liverpool, finale kjo e fituar nga Sevilla e … Read More

Thohir ka derguar nje mesazh: Mancini i ka thene skuadres se…

20/03/2015, 17:19 |

“Kompakt, te kthehen tek fitoret ne 11 ndeshjet e mbetura ne Serie A dhe te meritohet nje vend ne Europa League”.

Ky eshte mesazhi i percjelle nga Thohir dhe nga i gjithe klubi per skuadren pas … Read More

Hernanes: “Me vjen keq, kemi bere maksimumin”

19/03/2015, 23:24 |

“Nuk eshte nje fund i bukur, tifozet kane te drejte. Jemi eliminuar, durim. Kemi bere me te miren tone, maksimumin e mundshem, por nuk ka mjaftuar. Me vjen keq, duhet te cojme koken larte menjehere, nuk eshte nje … Read More

Inter-Wolfsburg, lista e te grumbulluarve: Po tentohet mrekullia Shaqiri, eshte ne liste…

18/03/2015, 19:23 |

Tre portiere, tete mbrojtes, gjashte mesfushore dhe kater sulmues do te jene ne dispozicionin e Roberto Mancinit ne ndeshjen e neserme ndaj Wolfsburg, e vlefshme per ndeshjen e kthimit te 1/8 te finaleve te Europa League.

Read More

Carrizo: “Gabimi ne Wolfsburg? Jua shpjegoj. Nuk jam ne presion. Jemi shume te…”

18/03/2015, 19:15 |

Juan Pablo Carrizo do te kete mundesine e arte neser ndaj Wolfsburg qe te ribehet sepse Roberto Mancini do i besoje atij nje bluze titullari. Argjentinasi do te jete serisht ne porte te enjten pavarsisht ndeshjes se dobet … Read More

SportMediaset – Inter-Wolfsburg, eshte Kovacic. Hernanes-Kuz…

17/03/2015, 20:13 |

Pas verdiktit per lendimin e Xherdan Shaqirit (zgjatje ne bicepsin e femurit) qe do e mbaj jashte fushe per nje jave, Roberto Mancini duhej te ri-dizajnoi Interin e tij ‘me format permbysje’ ne prag te ndeshjes me Wolfsburg.

Read More

Mancini nuk ndryshon mendje dhe nuk braktis Carrizon: Do te jete serisht ai ne ndeshjen e kthimit…

13/03/2015, 16:28 |

Eshte e qarte qe ne banken e te akuzuarve eshte Pablo Carrizo pas ndeshjes se djeshme.

Sipas Gazzetta dello Sport, eshte e vertete qe dje zevendesi i Handanovic deshtoi dhe keqazi, por duke njohur Mancinin, … Read More

Wolfsburg-INTER: Notat – Carrizo, nje lojtar me shume… per Wolfsburgun! Mancio, jo keshtu…

12/03/2015, 21:42 |

Interi ne fillim te ben te mendosh se do te ishte nje nate e madhe me avantazhin 0-1, por me pas Carrizo dhe disa gabime amatore, rezultati kthehet ne 3-1 per te zotet e shtepise… Keto jane notat … Read More

Formacioni i mundshem i Interit ndaj Wolfsburg: Kualitet dhe fuqi me Hernanes dhe Shaq…

12/03/2015, 16:46 |

Roberto Mancini me shume mundesi do te zgjedhe kualitetin.

Tekniku Interist, per ndeshjen e sotme qe do te luhet ne oren 19:00 kunder Wolfsburg, duket se do ti jape nje bluze titullari brazilianit Hernanes i cili … Read More