Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

EuropaLeague

Drejt Europa League – Mancini humbet dy lojtare: Jashte ndaj Wolfsburg sepse…

10/03/2015, 16:34 |

Mancini nuk do te jete me kontigjent te plote ndaj Wofsburgut te enjten ne Gjermani, sepse do i mungojne dy lojtare.

Hugo Campagnaro dhe Joel Obi nuk do te jene ne listen e te grumbulluarve per … Read More

Mancini: “Rrezik i madh, nje gol mund te ndryshoje ndeshjen. Nuk mundemi…”

26/02/2015, 21:53 |

Pas fitores kunder Celtic dhe kualifikimit te mare ne 1/8 e Europa League, tekniku i Interit, Roberto Mancini ka shpjeguar se ka shume aspekte per te permirsuar nga ana e Interit.

E MERITUAR – “Ishte nje … Read More

Guarin: “E dinim qe gjerat do te ndryshonin. Curva Nord? Mardhenie e shkelqyer.”

26/02/2015, 21:17 |

Te gjithe ne kembe per Fredy Guarin, heroin e ndeshjes, ose me sakte, heroin e ndeshjeve te fundit.

Kolumbiani i Interi, autor i nje goli qe i dha celesat e kalimit te turit ne Europa League … Read More

Celtic-Inter, eshte sfida e katert: Ja precedentet. Kurre nje fitore ne Glasgow ne…

16/02/2015, 22:59 |

Te enjten rikthehet Europa League dhe per Interin jane skocezet e Cetic kundershtaret.

Dy skuadrat do te perballen per here te katert. Celticu i Jock Steine ne 1967 kaloi Interin e Helenio Herreras 2-1 ne finalen … Read More

Notat: Andreolli-Campagnaro, as hija e gabimit nuk u pa. Kush ka qene pas, qendron pas…

11/12/2014, 20:39 |

Perfundon keshtu ndeshja e fundit per Interin ne fazen e grupeve te EuropaLeague. Qarabag-Inter mbaroi me rezultatin 0-0. Keto jane notat e lojtareve nga fcinter1908.it:

Carrizo 6,5: Gjithmone i kujdesshem dhe i perqendruar. Mbeti i shtangur … Read More

Donkor dhe Bonazzoli, Krhin dhe Mbaye: Mancini hedh Interin e ri ne Baku…

10/12/2014, 23:47 |

Roberto Mancini do ti jape nga nje shans te gjithe zevendesuesve kunder Qarabag.

Tekniku zikalter do te beje nje turnover shume rrenjesor ne Europa League. Do ta nisin kete ndeshje si titullare elemente te Primaveres si … Read More

Mancini deshiron tre piket: Ne fushe Icardi-Osvaldo. Vidic out, shans per Khrin?

27/11/2014, 10:56 |

Sot ne darke Interi i Mancinit rikthehet ne fushe per ndeshjen e parafundit ne grupet e Europa League.

Sipas mediave Italiane, Roberto Mancini deshiron me cdo kusht tre piket dhe per te arritur kete gje do … Read More

Juan: “Mire djemte e rinj. Sot luajtem edhe per Mazzarrin, jemi me te deri ne fund…”

06/11/2014, 21:12 |

Ne fundin e ndeshjes se Europa Legue kunder Saint Ettiene, Juan Jesus ka komentuar barazimin per mikrofonat e Premium Calcio.

Ja fjalet e kapitenit te Interit ne kete ndeshje: “E dinim qe do te kishim veshtiresi … Read More

SaintEttiene-Inter: Kovacic nga minuta e pare, Mbaye ne te djathte. Bonazzoli…

06/11/2014, 14:47 |

SportMediaset flet per ndeshjen e sotshme qe Interi do te luaje ne transferten e veshtire Franceze ndaj Saint-Ettiene ne oren 19:00.

Sipas gazetarit te SportMediaset, Marco Barzaghi, i derguari i tyre ne SaintEttiene per te ndjekur … Read More

Sky – Inter, cfare tifozerie: 20 autobuze dhe 1 avion nga Milano drejt Frances. Ne Saint-Ettiene…

06/11/2014, 14:34 |

Ne lidhje direkte nga Saint-Ettiene, Andrea Paventi tregon oret ne prag te ndeshjes qe do te luhet sot ne oren 19:00 ndermjet Interit dhe Saint-Ettiene.

Ja fjalet e tij: “Skuadra Franceze deshiron qe te hape perseri … Read More

Sky – Nga te rikthyerit, Guarin eshte me gati. Osvaldo gjysem. Por Interi shpreson tek rekuperimi…

05/11/2014, 20:34 |

Massimiliano Nebuloni qe nga studiot e Sky Sport 24 ka folur per situaten e te demtuarve tek shtepia Inter dhe per te rikthyerit ne dispozicion.

“Nagatomo, Osvaldo dhe Guarin jane tre perforcimet fondamentale te Interit ne … Read More

Mazzarri: “Mjaftonte nje gol por jemi ne emergjence. Moratti? Une doja te thoja vetem…”

23/10/2014, 23:10 |

Ne konferencen per shtyp pas ndeshjes Inter-SaintEtienne tranjeri i Interit Walter Mazzarri i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve prezent ne San Siro.

Zero gola te pesuar ne Europe dhe nje repart solid ofensiv, si ka mundesi … Read More

Interi do te tentoje te mbylle llogarite sot: Icardi sulmues i vetem. Ne mesfushe…

23/10/2014, 14:13 |

Java e trete e Europa League. Sot luhet Inter-Saint’Etienne ne San Siro, Milano.

Interi ka ne dore kualifikimin dhe keshtu duke fituar do te hipotekonte kalimin e turit, kjo edhe sepse Interi ka 6 pike … Read More

Inter vs Saint-Etienne, 20 te grumbulluar nga Mazzarri!

22/10/2014, 18:03 |

Jane njezet lojtaret e grumbulluar nga Walter Mazzarri per ndeshjen e neserme te vlefshme per Europa League kunder Saint-Etienne. Tre portiere, shtate mbrojtes dhe shtate mesfushore e tre sulmues ne liste. Ja dhe lista e plote nga Inter.it:

Read More