Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Facchetti

#110Inter – Nje njeri i jashtezakonshem

29/01/2018, 17:00 |

Ngado që ta shohësh, historia e Giacinto Facchetti është e mrekullueshme, një shembull i shkëlqyer i integritetit, ndershmërisë dhe vlerave morale. Mbrojtës krahu shumë modern për kohën, ai në thelb shpiku rolin e mbrojtësit të krahut me tipare sulmuese, në … Read More

Emocione ne shtepine Inter: Luca Facchetti do te jete sot ne pankine. Per te…

03/11/2016, 12:14 |

Ndeshja e sotme, ne shtepine Inter, nuk do te jete e rendesishme vetem per rezultatin, por edhe per nje ceshtje tjeter: Luca Facchetti sot do te debutoje ne pankine si asistent i Stefano Vecchi ne pankinen e Interit.

Read More

Inter-Brescia, 19/02/1995 – Berti i uron mireseardhjen Morattit.

21/11/2013, 11:20 |

Hapet rubrika e re e seksionit “RewInter”, qe do te marre persiper ti sjelle lexuesve, te gjitha ndodhite qe nga dita e pare e Morattit (per 18 vjet me rradhe) si president tek Interi.

Ne cfare menyre? Do te pershkruhen … Read More

FOTOGALERI – Gezuar ditelindjen, CIPE. Ta dish qe na mungon shume.

18/07/2013, 13:04 |

Sot do te kishe mbushur 71 vjec. Giacinto Facchetti ka lindur me 18 korrik 1942 ne Treviglio dhe na la shume shpejt, ne ate 4 shtatorin e mallkuar te 2006. Na ka lene pikerisht ne prag te sukseseve te medha … Read More