Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

FairPlayFinanciar

Gazzetta – Milan, parashikohet denimi me i rende nga UEFA per shkak te FPF: ja detajet

26/05/2018, 21:30 |

Fillon te filtroj pesimizem sa i perket vendimit te UEFA-se rreth situates se Milanit.

Sic raporton sot Gazzetta dello Sport, perjashtimi i kuqezinjeve nga Europa League po behet gjithmone e me shume skenari me i mundshem.

“Strategjia eshte qe … Read More

FPF, UEFA takon Interin: permiresim i ndjeshem

10/05/2016, 14:42 |

Ka ndodhur dje ne Nyon takimi mes Interit (qe u perfaqesua nga Bolingbroke, Williamson dhe Ausilio) dhe UEFA-se sa i perket Fair Play Financiar.

Nje takim i caktuar prej kohesh qe ka konfirmuar qe klubi zikalter … Read More

FPF, ndryshon: ja nga cfare ka hequr dore Platini dhe cfare do te marrin klubet. 29-30 qershor…

18/05/2015, 22:44 |

Ne fund protesta e klubeve te madhe, ne vecanti Manchester City dhe PSG, ka pasur rezultatin e deshiruar: kufizimet e FPF do te zbuten.

Klubet e pasura, protestonin prej kohesh kunder mornave qe, sipas tyre, i … Read More

FPF – Ja denimi per Interin: 6 milion gjobe, limite ne merkato dhe rroga. Bilanci…

08/05/2015, 21:50 |

Ka ardhur vendimi i UEFA sa i perket Interit per ceshtjen e Fair Play Financiar. Eshte arritur akordi mes klubit zikalter dhe UEFA-se dhe ky akord perfshin sezonet 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2018/19. 

– Inter do te angazhohet … Read More

FPF, UEFA godet Interin: ky eshte denimi

08/05/2015, 17:52 |

UEFA i ka vendosur nje denim te rend Interit dhe Romes per thyerje te rregullave te Fair Play Financiar. Dy shoqerite duhet te paguajne nje gjobe dhe deri ne fund te 2017 do te kene lista te reduktuara te … Read More

FairPlayFinanciar, ja tre denimet qe rrezikon Interi: Nese nuk aplikohet…

06/11/2014, 16:29 |

Nje pyetje te tille e kane bere shume tifoze te Interit dhe jo vetem keto dite: Cfare rrezikon Interi neser ne Nyon te Zvicres? Cfare denimi mund ti jepet zikalterve nga komisioni disiplinor i UEFA-s?

Duhet … Read More

Thohir te enjten debuton ne transferte? Por takimi kyc do te zhvillohet ne Nyon te premten…

03/11/2014, 15:11 |

Sipas asaj qe thuhet nga Corriere dello Sport, Erick Thohir mund te jete ne tribune te enjten per te ndjekur ndeshjen e Europa League ndermjet Saint-Etienne dhe Interit. Nese kjo gje do te ndodhe, do te jete transferta … Read More