Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

FiorentinaInter

Gazzetta – Ranocchia i demtuar, do te luaje me dhimbje…

05/01/2018, 14:26 |

La Gazzetta dello Sport nenvizon dicka qe mbase disa e kane menduar: “Mendon per Cancelo dhe Ranocchia dhe te vjen nje mendim ne koke se mos renia e Interit ne muajin e fundit ka ardhur per faj te … Read More

Gazzetta – Inter-Fiorentina, dy dyshime per Spalletin: Santon-Naga dhe Brozo-Gaglio

04/01/2018, 12:51 |

Sot eshte vigjilja e Fiorentina-Inter, ndeshje e vlefshme per javen e pare te kampionatit te fazes se dute, dhe dyshimet per sa i perket formacionit te Luciano Spallettit qendrojne gjithmone te njejte. 

Tekniku Italian ka medyshje … Read More

Gazzetta – Drejt Fiorentina-Inter, ne balotazh jane Nagatomo-Santon e ne mesfushe…

03/01/2018, 12:12 |

Dje u zhvillua seanca e pare stervitore per vitin 2018.

Spalletti duhet te bej perseri llogarite pa Miranden e D’Ambrosion te cilet jane te demtuar. Keshtu ne qender te mbrojtjes zgjedhjet e detyruara jane Ranocchia-Miranda. Ndersa … Read More

Fiorentina-Inter, formacioni i mundshem zikalter: eshte Nagatomo, konfirmohet Joao Mario!

21/04/2017, 16:38 |

Me pak se 24 ore nga ndeshja e Franchit, Stefano Pioli po heq te gjitha dyshimet qe ka mbi formacionin qe do te hedhe ne fushe per tu perballur sa me mire ndaj Fiorentines e te rikthehet tek … Read More

Inter, ne 2016 mesatare pikesh sa Frosinone. Por nje e dhene eshte alarmante…

16/02/2016, 13:50 |

Numrat jane te pameshirshem ne shtepine Inter: 6 pike ne 7 ndeshjet e fundit qe nese perkthehen do te thote se mesatarja e pikeve eshte per renien nga kategoria e nese shikohet mesatarja e pikeve eshte pothuajse identike … Read More

Fiorentina-Inter: formacioni i mundshem! Palacio ndoshta jashte, ne mesfushe…

14/02/2016, 15:18 |

Eshte thene edhe gjate javes: provat taktike te Roberto Mancinit ne prag te ndeshjes ne Firenze kane qene jashtzakonisht shume.

Tekniku zikalter ka provuar disa zgjidhje te ndryshme duke varjuar nga 4-4-2 e deri tek 4-3-3. Deri pak dite me … Read More

Thohir per InterChannel: “Shume mashtrime neper gazeta, tani flas une”. Ndersa Mancini thote…

13/02/2016, 14:13 |

Roberto Mancini eshte ndaluar te flase per InterChannel perpara konferences per shtyp, por kesaj radhe me te ka qene edhe Presidenti i Interit, Eric Thohir.

Ja fjalet e Thohir: “Zgjedhjet e formacionit? Do te beja te … Read More

Mancini ka provuar Palacion me Icardin perseri: Ja formacioni i mundshem!

12/02/2016, 22:03 |

Sky Sport ka treguar pak me pare te rejat e fundit nga Appiano Gentile.

Kjo jave e kampionatit do te jete nje nga me te rendesishmet qe jane luajtur ndonje here: Do te perballen Napoli me … Read More

Sky – Thohir i kupton veshtiresite e skuadres, por eshte i kenaqur per…

12/02/2016, 21:39 |

Silvia Vallini, direkt nga Appiano Gentile, ka folur per Sky Sport 24 per ndeshjen e fundjaves ndermjet Fiorentines dhe Interit qe do te luhet ne oren 20:45 te dielen.

 Ne ate ndeshje do te jete prezent edhe Erick … Read More

Sky – Mancini, shume DVD per te studiuar Fiorentinen. Jovetic dhe Ljajic…

11/02/2016, 18:43 |

Mancini ka pare shume video ne ditet e kaluara per te kuptuar se cilat jane ndryshimet nga shtatori e deri me sot te skuadres se Souses.

Do te duhet nje Inter cinik ne fush … Read More

Inter nuk e humbet bomberin e saj: Icardi rekuperon per ne Firence e do te jete titullar!

11/02/2016, 16:51 |

Mauro Icardi ka kaluar problemin e shfaqur dje (e kishte kapur nje ftohje e lehte) dhe lojtari eshte rekuperuar per ndeshjen me Fioren.

Kete gje e tregon Andrea Paventi per Sky i cili shton: “Kur ai gjendet mire … Read More

Sky – JoJo dhe Icardi rikthehen neser ne stervitje. Qe te dy ne Firenze…

10/02/2016, 22:30 |

Massimiliano Nebuloni ne nje lidhje direkte me Sky Sport 24 nga Milano ka zbuluar disa detaje per lojtaret e demtuar ne shtepine Inter ne prag te ndeshjes ndaj Fiorentines qe do te luhet te dielen ne oren … Read More

Gazzetta dello Sport – Jovetic, mundesite qe te jete te dielen ne fushe jane…

09/02/2016, 16:24 |

Gazzetta shkruan sot se Stevan Jovetic mund te ja dale te jete i gatshem per ndeshjen e se dieles ndaj Fiorentines.

Sipas te perditshmes Italiane, Jovetic mund te luaje te dielen sepse duket se problemet fizike … Read More

Fiorentina-Inter: Dopio mesfushor qendre kunder teknikes Viola. Eshte Kovacic me…

05/10/2014, 15:27 |

Kushtet jo optimale te Hernanes te bejne te mendosh per nje perjashtim te tij (te pakten jo nga fillimi) ne ndeshjen e kampionatit sot qe do shohe Interin kunder Fiorentines se Vincenzo Montelles.

Walter Mazzarri duket … Read More