Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

formacioni i mundshem

Inter-Sassuolo, Ranocchia apo Miranda: ka akoma dyshime. Ne mesfushe luan…

12/05/2018, 19:27 |

Spalletti nuk deshiron te rrezikoj per ndeshjen me Lazion dhe ja qe sonte kunder Sassuolos, braziliani Miranda mund ta nis nga pankina.

Do te jete Andrea Ranocchia, ashtu si ne Udine, ai qe do ta zevendesoj duke luajtur nga minuta … Read More

Sky Sport – Udinese-Inter, Santon favorit per te zevendesuar D’Ambrosion

03/05/2018, 18:19 |

Luciano Spalletti duket se ka pak dyshime per te zgjedhur formacionin titullar kunder Udineses.

Me Roberto Gagliardinin e lenduar (po synohet rekuperimi per Lazio-Inter) dhe dyshen e skualifikuar D’Ambrosio-Vecino atehere duket se 11-shja startuese qe do te luaj ne transferten … Read More

Premium Sport – Rikthehet Vecino, Candreva favorit ndaj Karamoh: formacioni i mundshem

28/04/2018, 14:57 |

Dita e shumepritur ka ardhur. 

Inter pregaditet te pres Juventusin qe kryeson klasifikimin duke enderruar Championsin dhe duke provuar te ndal bardhezinjte.

Para nje stadiumi plot me interist Luciano Spalletti ka tashme ne mendje formacionin titullar. Handanovic ne porte … Read More

Inter-Juventus, te rejat e fundit: konfirmohet Rahina, eshte edhe Vecino. Ne mbrojtje…

27/04/2018, 22:37 |

Rritet pritshmeria per Inter-Juventus, ndeshje e madhe per zikalterit qe duhet te fitojne per te mos rrezikuar humbjen e trenit qe te dergon ne Champions.

Ne radhet e zikalterve ka pak dyshime per Spallettin. Konfirmohet mbrojtja me Cancelo dhe D’Ambrosio … Read More

Sky – Inter-Juve, Spalletti me dy ndryshime: ja formacioni i mundshem

26/04/2018, 14:07 |

Nuk do te ndryshoj fizionomia taktike e Interit qe te shtunen ne mbremje do te perballet me Juventus ne Derby d’Italia.

Eshte e mundshme qe Luciano Spalletti te modifikoj dy interpretime ne krahasim me ndeshjen me Chievon.

Ne mes … Read More

Preview Inter-Cagliari – Mbrojtje me 3 apo 4-2-3-1? Brozo rikthehet titullar

17/04/2018, 9:47 |

Inter rikthehet menjehere ne fushe dhe provon te nderroj faqe, duke kerkuar ate fitore qe ka munguar ne tre ndeshjet e fundit.

Vetem dy pike mes derbyt, Torinos dhe Bergamos. Nje mesatare e dobet qe nuk eshte e barabarte me … Read More

Sky – Candreva jashte? Spalletti ka nje ide te re: mbrojtje me tre! Cancelo dhe Lisandro…

13/04/2018, 22:42 |

Me Brozovic te skualifikuar dhe Vecino qe nuk ja ka dalur per t’u grumbulluar per arsye fizike, Interi do te paraqitet ne Bergamo me mesfushe te reduktuar.

Ne sulm, duket se flamurin e bardhe do e ngris edhe Antonio Candreva … Read More

GdS – Drejt Atalanta-Inter, Vecino eshte. Karamoh risia ne sulm?

12/04/2018, 20:46 |

Do te jete Matias Vecino, nga sot ne grup pasi ka lene pas shpines problemin ne kofshe, ai qe do te zevendesoj Marcelo Brozovic te skualifikuar ne transferten e Bergamos.

Atalanta dhe Inter do te perballen pasneser ne Bergamo ne … Read More

CdS – Spalletti konfirmon serish Rafinhan. Brozo-Galgia, eshte hera e trete…

31/03/2018, 12:02 |

Edhe sipas Corriere dello Sport, Spalletti po mendon te konfirmoj per ndeshjen e trete radhazi formacionin e njejte.

Pra, Rafinha akoma trekuartist se bashku me Brozovic e Gagliardini ne mes te fushes. Per t’u permendur fakti qe dyshja Brozovic-Gagliardini do … Read More

Gazzetta dello Sport – Skuadra qe fiton nuk ndryshohet: formacioni i mundshem

31/03/2018, 11:45 |

Skuadra qe fiton nuk ndryshohet.

“Duket ky synimi i Luciano Spallettit per ndeshjen me Veronan – shkruan Gazzetta dello Sport -. Mendja vetem tek ndeshja e sotme, pa u shperqendruar nga derby me Milanin te dielen, apo transfertat e Torinos … Read More

Sky-Sport – Inter-Napoli: ja te rejat e fundit mbi formacionin: Brozovic ul ne stol…

11/03/2018, 18:45 |

Jemi vetem pak ore larg nga super ndeshja e javes Inter-Napoli dhe te dy tranjeret e skaudrave respektive pothuajse e kane vendosur formacionin qe do te zbrese ne fushe ne oren 20:45 ne Meazza.

Sipas asaj qe thote Sky Sport, … Read More

Gazzetta – Rafinha drejt te pares si tutullar. Inter-Benevento: ja formacioni i mundshem

23/02/2018, 13:03 |

Interi do te zbrese ne fushe neser ne darke ndaj Beneventos.

Spalletti po pergatit deri ne detajet me te vogla kete sfide dhe nuk deshiron qe skuadra te beje gabime te tjera por te fitoje tre pike qe jane te … Read More

Gazzetta – D’Ambrosio dhe Brozovic titullar: ja formaciomi i mundshem

27/01/2018, 11:52 |

La Gazzetta dello Sport tregon te rejat e fundit per sa i perket formacionit qe ka ndermend Spalletti ne prag te ndeshjes me Spal. 

“Perseri ndjesi pozitive per Rafinha i cili vazhdon te tregohet shume briland … Read More

Gazzetta dello Sport – Balotazhe ne mesfushe dhe sulm: ja formacioni i mundshem

06/05/2017, 10:04 |

Nagatomo i konfirmuar pavaresisht problemeve te Ansaldit, Mirandas dhe skualifikimi te Murillos.

Gazzetta dello Sport thekson besimin e Piolit ne japonezin pavaresisht gabimit qe i dhuroi tre pike Napolit ne ndeshjen e fundit ne San Siro. … Read More