Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

formacioni

Gazzetta – Pioli konfirmon 4-2-3-1. Joao Mario sprint mbi Banega: ja formacioni i mundshem!

01/04/2017, 10:47 |

Dje testet e para per grupin e plote ne drejtimin e Stefano Piolit. Tekiniku zikalter ka provuar te zakonshmin 4-2-3-1 me Medel-Miranda ne mbrojtje. E vetmja e re ne krahasim me njembedhjetesen e koheve te fundit eshte futja … Read More

Preview Torino-Inter – Pioli ka gjetur perfekten dhe insiston. Ansaldi dhe Banega perseri nga 1′. Nderkohe…

18/03/2017, 12:50 |

Pas goleadave ndaj Cagliarit hde Atalants, Interi rikthehet ne fushe sot ne oren 18:00 ne stadiumin ‘Grande Torino’.

Ajo e sotmja, eshte nje ndeshje teper e komplikuar per sa i perket zikalterve sepse Torino ne shtepine … Read More

Corriere – Murillo jashte, konfirmohet 4-2-3-1 i Cagliarit!

11/03/2017, 11:36 |

“Me Medel te rekuperuar, Pioli do te provoje qe te hedhe ne fushe te njejten skuader qe mundi Cagliarin nje jave me pare. Keshtu, Murillo pritet te jete jashte ndersa Brozovic, edhe ai i rekuperuar, do e nise … Read More

Inter-Atalanta, Pioli ka zgjedhur tre M-te. Ne mes dyshja Gaglio-Kondogbia, nderkohe Banega…

10/03/2017, 18:20 |

Pas fitores ne Cagliari, Interi te dielen do te shohe veten perballe Atalantes ne San Siro.

Pioli nuk e ka vendosur ende formacionin titullar, por me shume mundesi do te rikthehet tek 3-4-2-1 asimetrik. Sipas Sportmediaset, … Read More

Gazzetta – Inter: ne Cagliari do te jete perseri 3-4-2-1. Rikthehet Miranda. Brozovic dhe Santon…

04/03/2017, 11:19 |

Stefano Pioli po punon qe te pergatise sa me mire te jete e mundur transferten e Cagliarit.

Ne 3-4-2-1 qe rigjen Miranden ne mbrojtje (ai dhe Medel jane ne rrezik kartonash, por Pioli ka perseritur se … Read More

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…

18/02/2017, 11:04 |

Dje Pioli ka provuar perseri 3-4-2-1 me Eder dhe Perisic pas shpines se Palacios.

Kjo eshte nje hipoteze qe e ka zanafillen nga nje situate ku Banega nuk eshte rekuperuar ende. Neser ne Dell’Ara do te … Read More

Gazzetta – Medel do te markoje Dybala dhe Brozovic trekuartist: ja zgjidhjet e mundshme te Piolit!

04/02/2017, 14:11 |

Stefano Pioli vazhdon te reflektoje mbi Interin qe do te hedhe ne fushe neser per tu perballur me Juventusin ne Torino.

“Dy jane mundesite per tranjerin ne mesin e fushes qe po vlersohen nga Pioli: Gagliardini-Kondogbia … Read More

Inter-Lazio, formacioni i mundshem: ja Banega dhe Kondogbia, pushim Perisic dhe Joao Mario!

31/01/2017, 11:11 |

Sot ne darke ne Meazza, Interi do te luaje kunder Lazios dhe ne loje do te jete kualifikimi per ne gjysemfinalen e Kupes se Italise.

Stefano Pioli po studion skuadren me te mire te mundshme per … Read More

Inter-Pescara: Pioli rekuperon Murillon dhe ka dy dyshime. Miranda nga minuta e pare me Medel?

27/01/2017, 11:33 |

Interi vazhdon punen ne prag te ndeshjes ndaj Pescares.

Dje, nuk eshte stervitur dot me grupin Murillo i cili eshte prekur nga nje gjendje gripale: gjithsesi, ne darke kolumbiani eshte bere me mire dhe sot do … Read More

Udinese-Inter: Pioli ka vetem dy dyshime: nje ne mesfushe dhe nje ne krah. Sot skuadra…

07/01/2017, 11:50 |

Stefano Pioli ka vetem dy dyshime per formacionin ne prag te ndeshjes se neserme ndaj Udineses.

Dyshimi tashme po behet nje klasik dhe eshte ai se kush duhet ta nise lojen nga minuta e pare: Joao … Read More

Gazzetta – Pioli konfirmon 4-2-3-1: Joao Mario apo Banega eshte dyshimi. Medel ne pankine…

06/01/2017, 11:58 |

Interi sot do te niset nga i nxehti i Marbellas per te arritur ne Udine: nje ekskursion termik prej 10-12 gradesh. Per ndeshjen e Friulit, Stefano Pioli duket se i ka idete shume te qarta ne nivel taktik … Read More

Pioli konfirmon 4-2-3-1 ndaj Lazios, por tekniku eshte i tunduar edhe nga ideja e 4-2-4…

20/12/2016, 12:07 |

Pavarsisht mungeses se Felipe Melo, Medel dhe Joao Mario, Interi anti-Lazio do te kete pothuajse te njejtin rreshtim si ne Reggio Emilia: Handanovic ne porte, D’Ambrosio, Murillo, Miranda dhe Ansaldi mbrapa, Brozovic dhe Kondogbia perpara mbrojtejs, Candreva, Banega … Read More

Gazzetta – Neser Interi ne shkretetire ne kerkim te kalimit (te pamundur) ne EL: formacioni i mundshem…

23/11/2016, 12:25 |

Do te jete nje 4-2-3-1 sulmues dhe me ndonje ndryshim, ai qe neser Stefano Pioli do te hedhe ne fushe ndaj Beer Sheva dhe do te provoje te arrije kalimin – qe ne leter eshte teper i veshtire … Read More

Derby, Pioli ka vendosur per 10 titullare nga 11. Ka vetem nje dyshim per formacionin…

16/11/2016, 12:29 |

Hiq ndonje te papritur te minutave te fundit, duket se Pioli ka vendosur gjithcka mbi formacionin dhe titullaret, edhe pse mungojne 4 dite tashme nga Derby i Milanos. 

Sipas Corriere dello Sport, Stefano Pioli ka vetem … Read More