Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

formacioni

Gazzetta – Rikthehet nga minuta e pare Joao Mario, Banega, Ansaldi dhe Perisic!

22/10/2016, 10:52 |

Do te jete serisht nje 4-2-3-1 sipas La Gazzetta dello Sport!

Shume pak dyshime per Frank De Boer ne prag te sfides se neserme ne Bergamo kunder Atalantes: Rikthim si titullar per Ansaldin, Joao Mario dhe … Read More

Inter-Cagliari, shume pak dyshime per De Boer: Ne mbrojtje do te luaje…

15/10/2016, 9:30 |

Pak dyshime per De Boer per ndeshjen e se dieles ndaj Cagliarit.

Tekniku hollandez pritet te hedhe nga minuta e pare ne porte Handanovic, ne mbrojtje Ansaldi dhe Santon ne krah e ne mes Murillo dhe … Read More

Inter-Cagliari, De Boer i ka idete e qarta: ja formacioni i mundshem i se dieles!

14/10/2016, 15:37 |

Vetem ne rast se do te shohe dike te lodhur dhe jo te gatshem, tekniku hollandez do te heqe dore nga ndonje lojtar qe luajti ndaj Romes perpara pushimeve te kombetareve.

Diferenca ne kete raste eshte … Read More

Gazzetta – Neser debuton Ansaldi, rikthehet edhe Banega: ja te gjitha zgjedhjet e De Boer!

24/09/2016, 9:35 |

Te dielen ne oren 15:00 Interi i De Boer rikthehet ne fushe ndaj Bolognas ne Meazza.

Do te jete perseri nje 4-2-3-1 formacioni qe do te hedhe ne fushe hollandezi i cili do i rikthehet modulit … Read More

Sky – EL, drejt Inter-Hapoel: mundesi per Brozovic dhe Melo

13/09/2016, 17:37 |

Para ndeshjes se pare ne Europa League, me nje numer te reduktuar te listes se lojtarve (sidomos mesfushoreve) Frank de Boer duhet t’i bej mire llogarit para se te hedh lojtaret ne fushe.

Pa portugezin Joao … Read More

Gazzetta – Candreva vs Eder per nje bluze titullari: Ja 11 e De Boer

18/08/2016, 10:40 |

Po afron debutimi per Frank De Boer dhe po afron edhe ndeshja e pare e sezonit ne Serie A per Interin.

Dje Frank De Boer ka rigjetur ne grup edhe Brozovic dhe Palacion, te cilet jane … Read More

Chievo – Inter, ja formacioni qe do te hedhe ne fushe Frank De Boer

17/08/2016, 15:59 |

Verona po afrohet, Frank De Boer eshte gati me shume se kurre per debutimin e tij ne Serie A.

Per te shkuar tek fitorja e pare e Hollandezit ne drejtimin e Interit ne kampionat, do duhet qe skuadra zikalter te … Read More

Inter, keshtu ne fushe ndaj Empolit: Mancini zgjedh Eder?

07/05/2016, 9:38 |

Interi po pergatitet per ndeshjen e fundit te kampionatit ne shtepine e saj: Per kete, Mancini ka vendosur qe te ule ne stol Jovetic dhe te zgjedhe Eder, por ky i fundit nuk eshte e vetmja e re.

Read More

Ja 11 lojtaret anti-Roma. Frike per Brozovic, por do te jete. Ne sulm…

17/03/2016, 22:09 |

Sipas asaj qe tregohet tek Sky Sport 24, tashme qe jemi vetem dy dite perpara ndeshjes ka disa siguri per sa i perket formaconit te Interit.

Sipas Sky, ne porte do te jete gjigandi Slloven … Read More

Sky – Roma-Inter, zgjedhje te detyruara per Mancinin. Dy jane hipotezat…

14/03/2016, 23:52 |

Per ndeshjen e se shtunes ne darke ne Rome, Roberto Mancini do duhet te beje pa tre sulmues: Nuk do te jete Icardi dhe Jovetic per shkak demtimi por edhe Palacio per shkak te skualifikimit.

Read More

Fiorentina-Inter: formacioni i mundshem! Palacio ndoshta jashte, ne mesfushe…

14/02/2016, 15:18 |

Eshte thene edhe gjate javes: provat taktike te Roberto Mancinit ne prag te ndeshjes ne Firenze kane qene jashtzakonisht shume.

Tekniku zikalter ka provuar disa zgjidhje te ndryshme duke varjuar nga 4-4-2 e deri tek 4-3-3. Deri pak dite me … Read More

GdS – Mancini kthehet tek 4-4-2: ja formacioni i mundshëm

12/02/2016, 8:35 |

Icardi nga minuta e parë, Jovetic në stol: ky është parashikimi i Gazzetta dello Sport në prag të ndeshjes në Firencë. “Mancini (i cili këto ditët e fundit ka shikuar shumë DVD të ndeshjeve të Fiorentinas) ka provuar … Read More

Drejt Inter-Empoli: Dy ndryshime ne krahasim me Genoan! Vidic dhe Santon ne vend te…

29/05/2015, 12:20 |

Interi eshte ne pritje te ndeshjes se fundit te sezonit e do te kerkoje me sezben nje fitore per tifozet e saj.

Te dielen ne Meazza do te vije skuadra simpatike e Empolit. Ne kete perballje, … Read More

Sky – Kunder Juves ka mundesi te luhet me 4-2-3-1: Edhe Podolski…

12/05/2015, 22:46 |

Mund te kete hapsire edhe per Lukas Podolskin ne njembedhjeteshen e Interit qe do te sfidoje Juventusin ne ndeshjen e pare te javes se 36 ye Serie A, e cila do te luhet te shtunen ne oren 18:00 … Read More