Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

FPF

Inter, ja fitorja jote me e madhe. Klubi zikalter ka respektuar parametrat e Uefas. Sot…

28/10/2016, 10:14 |

Sot mbahet asambleja e rendesishme e aksionereve te Interit e cila fillon ne oren 10:30 te mengjesit, ne qender te Milanos.

Ne fakt, do te aprovohet bilanci i sezonit 2015-16: humbja do te jete me e … Read More

Fair Play Financiar: Zhang ne mesin e shtatorit do te takoje UEFA-n. Suning deshiron…

05/09/2016, 10:15 |

Giovani Gardini, sebashku me Zanettin, do te jene ne keto dite te ftuar ne Gjeneve per te perfaqesuar Interin ne punet e ECA (Federata e Klubeve Europiane).

Ne kete takim nuk eshte parashikuar asnje bashkebisedim me … Read More

E ardhmja e Mancinit, merkato dhe FPF: Ja te gjithe skenaret!

07/06/2016, 10:16 |

Dhe tani, pas blerjes se maxhorances se Interit nga ana e Suning Holding Group, si do te ndryshojne skenaret ne shtepine Inter? Kete gje pyet sot Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem dhe me pas … Read More

FPF, Suning ka gjetur celesin per te bindur UEFA-n dhe per te zhbllokuar merkaton

07/06/2016, 8:43 |

Pavarsisht se tashme eshte e qarte se ndryshimi i pronesise tek Interi nuk do te sjelle ndonje ndryshim te menjehershem ne klub, ne merkato, mbetet per tu kuptuar se cfare do te ndodhe.

Suning qe dje … Read More

Bolingbroke zbulon: “Suning merr persiper edhe nje pjese te madhe te borxheve te Interit”

06/06/2016, 14:57 |

Zbulim i rendesishem ai i Michael Bolingbroke per mikrofonat e Reuters sa i perket investimit te Suning Commerce Group te Interi.

Sipas asaj qe thote CEO aktual zikalter, pervec aksioneve, Suning ka marr persiper edhe nje pjese te … Read More

Moratti: “Zhang person konkret, nuk do te jem keshilltar. Per merkaton tani mund te negociohet me UEFA-ne”

06/06/2016, 14:04 |

Disa ore pasi ne konferencen e Nanjing u zyrtarizua shitja e aksioneve te Interit tek Suning, Massimo Moratti komenton keshtu kete moment te rendesishem te klubit zikalter dhe largimin e tij:

Sot eshte mbyllur nje faqe e … Read More

Se shpejti nje ‘face to face’ mes Interit dhe UEFA-se. Thohir e Zhang ne pune per te rritur te ardhurat, tani vetem nje shitje?

03/06/2016, 14:57 |

Mbyllja e pashmangshme e tratatives me Suning Commerce Group mund te kete ndikim pozitiv edhe te merkato ne dalje.

Ne vecanti, shpjegon Sky Sport, ne fillim te sezonit te ri do te kete nje takim face to face mes Interit … Read More

Pas nje viti Interi rikthehet ne Europe por ka nje problem! Uefa…

26/04/2016, 15:11 |

Inter, me tre ndeshje pa mbaruar ende kampionati ka zyrtarizuar rikthimin ne Europe (Europa League) por ka nje problem: lista Uefa. Zikalterit mund te regjistrojne vetem 21 lojtare ne listen A. 

Tashme qe Interi eshte rikthyer … Read More

Uefa promovon Interin dhe Thohir: “Plani i biznesit bind, llogarite jane permiresuar dhe…”

14/05/2015, 13:33 |

Ne dokumentin qe shpjegon ne detaje sanksionet e vendosura ndaj Interit per sa i perket temes se Fair Play Financiar, UEFA shpjegon arsyen e ketyre sanksioneve qe nga shume jane quajtur te lehta. Plani i biznesit i prezantuar … Read More

FPF – Interi pret sanksionin: Ja te gjitha hipotezat por ka nje me te mundeshme se te tjerat…

14/02/2015, 23:21 |

Interi pret sanksionin e UEFA-s per mos respektim te plote te rregullave te Fair Play Financiar.

Klubi zikalter do te takoje organin maksimal europian ne Nyon te Zvicres perseri dhe do te jape llogari per merkaton … Read More

FPF, Uefa ka vendosur denimin: Ja kush do te jete sanksioni per Interin!

10/02/2015, 23:03 |

Inter ka nje llogari te hapur me Uefan.

Emisaret e saj kane vleresuar llogarite e klubit dhe kane qene edhe ne zyrat e Interit ne Corso Vittorio Emanuele per te vleresuar projektin pese vjecar te prezantuar … Read More

Inter-UEFA, sapo mbaroi takimi ne Nyon: Zgjati dy ore e gjysem. Ne fund Thohir dhe Platini…

07/11/2014, 15:07 |

Ka perfunduar pas pothuajse dy ore e gjysem takimi ne Nyon ndermjet presidentit te Interit Erick Thohir, i cili i eshte pergjigjur auditit te komisionit disiplinor te UEFA-s, sebashku me CEO e Interit, Bolingbroke, me CFO Williamson dhe … Read More

FairPlayFinanciar, ja tre denimet qe rrezikon Interi: Nese nuk aplikohet…

06/11/2014, 16:29 |

Nje pyetje te tille e kane bere shume tifoze te Interit dhe jo vetem keto dite: Cfare rrezikon Interi neser ne Nyon te Zvicres? Cfare denimi mund ti jepet zikalterve nga komisioni disiplinor i UEFA-s?

Duhet … Read More

Te premten sfide vs UEFA: Inter i plote ne Nyon. Alarm i kuq! Shifra shqetesuese. Inter rrezikon shume…

04/11/2014, 15:56 |

Interi duket se nuk do te luaje vetem te enjten ne France ndaj Saint Etienne, por do te luaje edhe ne Nyon te premten, ku Interi do te pergjigjet perpara UEFA-s.

Ndoshta eshte kjo ‘ndeshja’ me … Read More