Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

fredy guarin

Guarin: “Ky grup ka uri per fitore, tani eshte nje Inter ndryshe. Dhe Thohir kerkon…”

25/09/2014, 10:08 |

Fredy Guarin, i pyetur pas ndeshjes kunder Atalantes, e komenton keshtu ne shtypin amerikanojugor rrugetimin e tij te ri zikalter. Ja se cfare ka thene futbollisti:

Si ndiheni qe beni pjese ne nje klub te madh … Read More

Agjenti i Guarin: “Asnjehere probleme me Walter Mazzarrin dhe nuk deshironte Juventusin! Shkembimi me Vucinic? Nje ide e Branca. Dhe tani…”

18/09/2014, 11:22 |

Fredy Guarin eshte futur ne fushe me Sassuolo dhe duket sikur ka filluar nje jete tjeter si zikalter. Pak sic beri janarin e kaluar. Sot kolumbiani do te jete titullar kunder Dnipro per ngritjen perfundimtare dhe agjenti i … Read More

Guarin: “Per mua fillon nje histori e re. Tifozet dhe roli im…”

17/09/2014, 17:27 |

Se bashku me Mazzarri, ne konferencen per shtyp qe eshte mbajtur ne Kiev dhe qe paraprin ndeshjen e neserme me Dnipron, eshte dhe Fredy Guarin. Ja fjalet e kolumbianit:

“Ka qene shume e rendesishme ndeshja kunder … Read More

Guarin: “Une e dua Interin, dhe nuk kam deshiruar kurre Juventusin. Per rolin, tifozet dhe WM…”

11/09/2014, 12:30 |

“E kam bere te ditur, e perseris tani dhe do ta perseris edhe ne te ardhmen nese deshironi: une tek Inter jam i lumtur sepse me e mira eshte ketu. Tani, perpara meje, kam gjithcka ne tavoline: besimin, … Read More

Agjenti i Guarin: “Gjithcka eshte sqaruar me Mazzarrrin, tani te synohet titulli. Real dhe Valencia…”

10/09/2014, 16:49 |

I pyetur nga Gianluca di Marzio, Marcelo Ferreyra, agjenti i mesfushorit zikalter Fredy Guarin ka folur per javet e fundit te perjetuar nga klienti i tij: “Guarin eshte shume i kenaqur qe ka qendruar tek Inter. Kemi gjetur … Read More

Eshte nje Guarin i ri: “I lumtur qe vesh akoma kete fanelle: forca Inter!”

10/09/2014, 10:25 |

Midis Interit dhe Fredy Guarin kthehet qetesia. Mesfushori kolumbian, ne fakt, ka folur me Walter Mazzarri dhe eshte vene serish ne dispozicion te teknikut, i karikuar me shume se kurre. Vete futbollisti, sot ne mengjes, ka dashur ti … Read More

SKY – Jonathan ne dyshim, WM dhe Guarin…

09/09/2014, 19:20 |

Arrijne te reja sa i perket formacionit zikalter qe Mazzarri do te dergoj ne fushe kunder Sassuolos.

“Jonathan ka nje problem te vogel ne gju qe e ve ate ne dyshim – shpjegojne tek SkySport24. Ne … Read More

Europa trampoline hedhese per Guarin. Mazzarri ka detyrimin per ta rekuperuar

03/09/2014, 10:55 |

Sapo kaloi ora 23:00 e te henes me 1 shtator, filloi sfida me e rendesishme e ketij fillim sezoni per Walter Mazzarri qe eshte rekuperimi i Fredy Guarin.

Merkato e Interit eshte shtyre per ne janar … Read More

Guarin, gjithcka e qete. Juve? Kontakte nje muaj me pare. Zenit dhe Napoli…

28/08/2014, 14:12 |

Nevojiten dy shitje per nje blerje te shkelqyer. Alvarez eshte shume afer Sunderland, nderkohe per Fredy Guarin, duket qe rruga qe te con jashte Milanos ka akoma shume trafik. FcInter1908.it ka folur me burime afer futbollistit dhe kjo … Read More

Corriere – Guarin largohet ne fund te merkatos. Por qe sot…

27/08/2014, 11:40 |

“Nga rruga Vittorio Emanuele ekziston shpresa se qe sot, perreth mesfushorit kolumbian, te mund te levize dicka”. Kete e referon Corriere dello sport, qe azhornon situaten rreth Fredy Guarin, i cili konsiderohet se do te largohet me siguri: … Read More

Corriere – Dje ka patur nje takim ne Appiano. Guarin largohet edhe nese nuk ka nje zevendesues

26/08/2014, 11:14 |

Dje, ne Pinetina, ka patur nje takim midis Fassone, Ausilio dhe Walter Mazzarri, ne kuader te prezantimit te Gary Medel.

Pozicioni i Interit, per sa i perket Fredy Guarin nuk ka ndryshuar: perpara ofertes se duhur, … Read More

Corriere: “Guarin largohet por vetem per bilancin. Goditja e fundit? Nuk eshte Biabiany. Dhe vetem nese…”

25/08/2014, 8:51 |

Merkato ne dalje e Interit rrotullohet gjithmone rreth Fredy Guarin. Sic shpjegon Corriere dello Sport, shitja e tij do te ishte thelbesore per ti dhene nje frymemarrje buxhetit, ndersa nuk do te conte ne investime te reja ne … Read More

Repubblica – Guarin i thote po Zenitit dhe Inter ne fund kenaqet me…

22/08/2014, 12:02 |

Pas nje ‘jo’ si pergjigje te pare, Guarin tashme eshte afer Zenit: dje takimi ne Milano midis ruseve, agjentit dhe Interit, qe do te kenaqej dhe me rreth 13 milione euro. Ai eshte gati te thote po, edhe … Read More

Gazzetta – Ceshtja Guarin mund te rezervoje surpriza. Ajo oferte nga Torino…

21/08/2014, 9:17 |

Sot pasdite, Piero Ausilio do te takoje agjentin e Fredy Guarin. “Drejtori sportiv Ausilio pret takimin me agjentin e kolumbianit Marcelo Ferreyra dhe qe menaxheri te vendose ne tavoline nje lajm te ri, ose nje skuader qe nuk … Read More