Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Gabigol

Gabigol: “Inter, do te kthehesha por per te luajtur. E ndjek skuadren, dua te falenderoj…”

03/05/2018, 15:17 |

Shume tifoze te Interit e kujtojne akoma Gabriel Barbosan, ndryshe i njohur si Gabigol qe tashme kishte hyre ne zemrat e shume tifozeve interist. 

Erdhi me shume buje por nuk eshte se tregoj shume, nje aventure e shkurter si zikalter … Read More

Globoesporte – Gabigol shume afer shitjes nga Interi. Tek skuadra zikalter do te shkoje…

02/05/2018, 11:36 |

Nje nga deshtimet me te medha te historise se Interit ne merkato. 

Braziliani i kushtoi Interit rreth 30 milione euro por nuk mund te konsiderohet as nje komete ne qiellin zikalter, sepse nuk arriti te shkelqente kurre.

Por me sa … Read More

VIDEO – Gabigol, vazhdon momenti i keq ne Brazil: ja dy super rastet e humbura dje me Santos

16/04/2018, 12:18 |

Aventura 2.0 e Gabigol tek Santos ka nisur ne menyren me te mire te mundshme kur u transferua ne janar.

Braziliani i ri ka sapo u transferua ne Brazil arriti te shenonte 4 gola ne 4 ndeshjet e tij te … Read More

Gabigol: “Kam nje kontrate por nuk po mendoj per Interin. Do te…”

11/04/2018, 15:00 |

I perfshire ne 11-shen me te mire te Paulistao, Gabriel Barbosa i njohur edhe si Gabigol ka folur rreth se ardhmes se tij.

I huazuar nga Interi tek Santos gjate merkatos se janarit, Gabigol e ka nisur shume mire aventuren … Read More

Presidenti i Santos: “Gabigol mund te qendroje gjate. Tek kontrata me Interin ka nje klauzole qe…”

22/03/2018, 22:38 |

Numri nje i klubit brazilian ka dhene nje lajm qe nuk pritej per nje klauzole ne kontraten e Gabigol.

Aventura 2.0 e Gabigol tek Santos ka nisur ne menyren me te mire te mundshme.

Braziliani i ri ka shenuar 4 … Read More

Gabigol: “Kritikat? E di qe me quajne gomar, por…”

16/03/2018, 13:24 |

Sulmuesi i Santos ka folur per mediat pas kartonit te kuq.

I intervistuar pas ndeshjes, Gabigol ka folur keshtu per kartonin e tij te kuq ne ndeshjen kunder Nacional, ndeshje e fituar gjithesesi nga skuadra e tij Santos.

Ja … Read More

Santos, Gabigol kaq ishte magjia? Tekniku e ka lene jashte skuadres prej…

13/03/2018, 17:51 |

UEL Esporte ka folur sot per situaten e Gabriel Barbosa ne Brazil tel Santos.

Sipas asaj qe shkruan media braziliane, drejtuesit e klubit Santos nuk e kane pritur shume mire vendimin e tranjerit Jair Ventura per te lene jashte … Read More

VIDEO – Gabigol shenon perseri ne Brazil: 4 ndeshje dhe 4 gola per talentin zikalter

26/02/2018, 10:59 |

Gabriel ‘Gabigol’ Barbosa, a di te ndalesh?

Djaloshi brazilian i cili ka shkuar ne brazil, tek Santos, skuadra ne te cilen u njoh ne te gjithe boten pas nje huazimi te deshtuar tek Benfica, po cudit me performancen e tij … Read More

Gabigol: “Tek Santos i lumtur, por kam nje kontrate me Interin e dua te rikthehem. E ardhmja…”

21/02/2018, 12:48 |

Gabigol ka folur ne nje konference per shtyp ne Brazil perpara gazetareve dhe e ka bere kete duke folur per te ardhmen e tij dhe per momentin e mire qe po kalon.

Ja fjalet e talentit brazilian te referuara nga … Read More

VIDEO – Gabigol, perseri gol ne Brazil: eshte i treti ne tre ndeshje qe prej rikthimit tek Santos

19/02/2018, 13:22 |

Gabigol vazhdon te suprizoje ne Brazil.

Pas huazimit te deshtuar tek Benfica, Gabriel Barbosa po rigjen lumturine tek Santos, skuadra me te cilen u rrit si futbollist, ku be i njohur ne te gjithe boten dhe nga ku u ble … Read More

Gazzetta – Gabigol tek Benfica: gjithcka e bere. Termat dhe shifrat…

29/08/2017, 11:40 |

Gabigol ka bere gati valixhet per Lisbone: destinacioni quhet Benfica. 

La Gazzetta dello Sport konfirmon kete transferim dhe shpjegon: “Formula e huazimit eshte 500.000 euro pagesa tek Interi si dhe nje pjese e mire e rroges … Read More

Agj. i Gabigol: “Inter deshiron ta huazoj, pelqehet ne Spanje dhe Angli. Porto…”

24/06/2017, 13:41 |

E ardhmja e Gabigol duket se eshte gjithmone e me shume larg Interit.

Konfirmimi vjen nga agjenti i lojtarit, Wagner Ribeiro, qe ne faqet e gazetes portugeze Record ka zbuluar:

“Interi mendon ta huazoj … Read More

Gazzetta – Perisic dhe vellezerit e tij: ja te rejat e fundit nga shitjet!

24/05/2017, 15:16 |

La Gazzetta dello Sport ngul kembe: Ivan Perisic eshte drejt largimit.

Mbi te eshte gjysma e Europes: “Tek kroati i ka vene syte prej disa javesh Paris Saint Germain, te gatshem te investojne 55 milione euro. Nje shifer teper e … Read More

Gazzetta – Merkato verore, shpeton vetem Candreva. Banega dhe Joao Mario jo kostante. Gabigol e Ansaldi…

05/04/2017, 15:03 |

Gazzetta dello Sport hedh drite tek disa te dhena jo shume pozitive per sa i perket merkatos se fundit verore te Interit, duke perjashtuar Gagliardini dhe Sainsbury.

Nga pese te ardhurit nga qershori ne gusht, vetem CandrevaRead More