Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Gazzetta dello Sport

SHTYPI I DITES – “Kondogbia perfundimisht tek Valencia. Cancelo tani…” (05 Mars 2018)

15/03/2018, 10:37 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 15 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne brendesi te saj per operacionin Kondogbia-Cancelo ndermjet Interit dhe Valencias: “Kondogbia do te perfundoje tek Valencia ne fund te … Read More

SHTYPI I DITES – “Ausilio ne Paris. Ne shenjestren e drejtorit sportiv eshte…” (07 Mars 2018)

07/03/2018, 10:20 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 07 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Pothuajse te gjitha te perditshmet italiane kane shrkuar ne faqe te pare per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne brendesi te saj: “Feste zikalter perpara … Read More

SHTYPI I DITES – “Serie A 2018/19: merkato ndryshon rrenjesisht…” (06 Mars 2018)

06/03/2018, 10:40 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 06 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Titujt sot ne gazetat me te medha sportive ne gadishullin Apenin kane te bejne kryesisht humbjen tragjike te jetes se Davide Astori dhe me lajmin e … Read More

SHTYPI I DITES – “Lamtumire, kapiten!” (05 Mars 2018)

05/03/2018, 10:34 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore. Kryefjala e dites eshte humbja tragjike e jetes se kapitenit te Fiorentines, Davide Astori.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me … Read More

SHTYPI I DITES – “Icardi eshte, Karmoh po ben nxemjen. Sfida derby edhe per…” (03 Mars 2018)

03/03/2018, 10:40 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 03 Mars 2018, jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me derbyn dhe shkruan per zikalterit: “Icardi eshte gati, nderkohe Karamoh po ndez motorret.” … Read More

SHTYPI I DITES – “San Siro plot, ne Milano tifozeria eshte rekordmene. De Vrij…” (02 Mars 2018)

02/03/2018, 11:14 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 02 Mars 2018, jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me foton e Bonuccit dhe Skriniar, por edhe me nje sondazh qe La Gazzetta … Read More

Nicola Berti: “Me mire te jesh nje humbes se sa Milanist, por te dielen fitojme ne dhe Inter shkon…”

27/02/2018, 10:37 |

I intervistuar nga La Gazzetta dello Sport, ish-mesfushori zikalter Nicola Berti tenton te karikoje ambjentin zikalter ne prag te derbyt kunder Milanit te dielen ne darke: “Me mire humbes se sa te jesh Milanist. Por te dielen fitojme ne dhe … Read More

SHTYPI I DITES – “De Vrij tek Interi me rroge te majme. Flet Spalletti, ja frazat e teknikut zikalter…”

21/02/2018, 10:32 |

Gazetat Italiane kete mengjes jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqe te pare: “Inter shume afer De Vrij. Per hollandezin eshte gati nje kontrate me rroge prej top player dhe vendin si … Read More

Inter, ja alternativat teknike te Spallettit: romb me Skriniar playmaker ose 3-4-1-2 me Dalbert-Cancelo…

05/02/2018, 13:06 |

Skuadra qe fiton nuk ndrysohet. Po skuadra qe nuk fiton, ndryshohet? 

Duke pare sitauten e Interit, vihet re se sukseset mungojne prej dy muajsh tashme. E perpara se Luciano Spalletti te vere dore mbi krijesen e … Read More

Gazzetta – Inter, jane 37,5 milione euro fitimet nga shitjet diten e djeshme: pothuajse te gjithe me plusvalence!

01/07/2017, 11:52 |

Objektiv i arritur totalisht: Interi ka arritur keshtu qe te kape 30 milionet e plusvalences se nevojshme per te respektuar marreveshjen me Uefan per sa i perket Fair Play Fianciar.

Me gjashte shitjet e djeshme, klubi … Read More

Gazzetta dello Sport – Balotazhe ne mesfushe dhe sulm: ja formacioni i mundshem

06/05/2017, 10:04 |

Nagatomo i konfirmuar pavaresisht problemeve te Ansaldit, Mirandas dhe skualifikimi te Murillos.

Gazzetta dello Sport thekson besimin e Piolit ne japonezin pavaresisht gabimit qe i dhuroi tre pike Napolit ne ndeshjen e fundit ne San Siro. … Read More

Udinese-Inter: Pioli ka vetem dy dyshime: nje ne mesfushe dhe nje ne krah. Sot skuadra…

07/01/2017, 11:50 |

Stefano Pioli ka vetem dy dyshime per formacionin ne prag te ndeshjes se neserme ndaj Udineses.

Dyshimi tashme po behet nje klasik dhe eshte ai se kush duhet ta nise lojen nga minuta e pare: Joao … Read More

Icardi: “Suning do bleje lojtare fantastik. Me De Boer keq, Pioli ka sjelle harmoni. Gabigol, Gagliardini…”

05/01/2017, 17:58 |

Mauro Icardi projekton te ardhmen. Kapiteni i Interit ka besim tek projekti i nisur nga Suning dhe kete gje e thote me ze te larte. Ai eshte intervistuar sot nga Gazzetta dello Sport dhe ka folur praktikisht per … Read More

Pioli: “Vendi i trete? Ja perse besoj. Merkato, Gabigol, Jovetic dhe Medel…”

20/12/2016, 11:16 |

La Gazzetta dello Sport, sot ne numrin e saj te perditshem ka intervistuar ekskluzivisht tranjerin e Interit, Stefano Pioli.

Ja fjalet e tij: “A jemi rehatuar pas fitores ndaj Sassuolos? Ke te drejte qe e shtron … Read More