Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

Inter, eshte e ndaluar te gabosh ndaj Sparta Prages. Motivi? 25 milione arsye!

29/09/2016, 9:22 |

Ka mijera motive per te bere mire ne Europa League, por i pari sigurisht qe eshte ai ekonomik, duke pare se nje fitore mund te sjelle ne shtepi nje shifer te afert me 25 milione euro.

Read More

Interi po e fiton bastin e saj: Quhet Antonio Candreva. U kerkua me ngulm nga Mancini…

28/09/2016, 10:05 |

Interi, sot per sot, duke pare te statistikat e ndeshjeve, po fiton bastin e saj te pare: Antonio Candreva.

I kerkuar me force prej kohesh nga Roberto Mancini, ish lojtari i Lazios ka gjetur menjehere feeling … Read More

Gazzetta – De Boer i jep pak pushim Icardit, Medel dhe Persici. Gnoukouri dhe Miangue nga 1’…

28/09/2016, 9:27 |

Frank De Boer duket se i ka idete e qarte ne prag te transfertes se neserme ne Republiken Ceke.

Kunder Sparta Prages, tekniku hollandez do te beje nje turnover te vogel dhe te nevojshem sepse djemte … Read More

De Boer, ja se si e ka ndryshuar Interin. Ja rregullat e thjeshta dhe…

24/09/2016, 12:28 |

Ne harkun e nje jave, De Boer ka kaluar nga kritikat e forta per humbjen ndaj Hapoel ne Europa League ne duartrokitjet per fitoret ndaj Juventusit dhe Empolit.

Tekniku hollandez po mesohet ende me kampionatin italian, … Read More

Gazzetta – Neser debuton Ansaldi, rikthehet edhe Banega: ja te gjitha zgjedhjet e De Boer!

24/09/2016, 9:35 |

Te dielen ne oren 15:00 Interi i De Boer rikthehet ne fushe ndaj Bolognas ne Meazza.

Do te jete perseri nje 4-2-3-1 formacioni qe do te hedhe ne fushe hollandezi i cili do i rikthehet modulit … Read More

Gazzetta – Joao Mario? Para te shpenzuara mire. Portugezi edhe njehere tregoi…

22/09/2016, 10:07 |

“Nuk kemi arritur akoma ne nje maturi, sepse duhet te kalojme edhe disa teste te tjera e kundershtare me te forte, por te zgjidhesh me nje thjeshtesi prej veterani shume situata gjate lojes eshte nje sinjal i qarte”. 

Read More

Inter, 7 dite zjarri: Pescara, Hapoel dhe Juventus: Objektivi minimal eshte…

09/09/2016, 9:41 |

Do te nise te dielen nje jave kyce per Interin e ri me ne krye De Boer. 

Per rreth 48 ore do te luhet transferta e Pescares, pastaj debutimi ne Europa League kunder Hapoel Be’er ShevaRead More

Gazzetta – Per Joao Mario gjithcka e bere prej ditesh: tashme ceshtje kohe. Pritet vetem…

25/08/2016, 10:45 |

Mbetet ne kembe pista qe shikon Joao Mario tek Interi kete vere. Madje ne asnje moment nuk ka qene ne dyshim, te pakten keshtu thote La Gazzetta dello Sport. 

Interi ne kete moment po pret vetem … Read More

De Boer: “Kater muaj per te pare Interin tim te vertete. Duhet pak kohe, Klopp tek Liverpool…”

17/08/2016, 14:02 |

Ka ardhur prej me pak se dhjete ditesh dhe te dielen ben debutimin e tij ne Serie A.

Pak kohe per te punuar me skuadren, por Frank De Boer ka besim se me kalimin e kohes … Read More

Gazzetta – Banega, ky shkurtues i kohes dhe hapsires, gjithcka me thjeshtesi. Pikerisht ai qe i mungonte Interit…

06/08/2016, 10:03 |

A mund te kete dicka te bukur pas nje humbjeje 6-1? Po, sipas Gazzetta dello Sport, po.

Ajo gje e mire quhet Ever Banega, ose ndryshe ‘shkurtuesi’. “Eshte numri i ri 19 ai qe prek topin … Read More

Inter nuk ka nevoje te sakrifikoje asnje lojtar te madh per te financuar merkaton: Ja perse!

04/08/2016, 9:37 |

Te shiten lojtaret me te mire per te financuar merkaton? Urdherat e UEFA-s jane te qarte dhe FPF detyron zikalterit qe te mos dalin me humbje ne bilancin 2016-2017.

Thene kete, si mund te investohen 25 … Read More

Candreva tek Interi dhe 4-2-3-1 i Mancinit po mer forme! Sot zikalterit do te rreshtoheshin keshtu…

28/07/2016, 10:42 |

Me ardhjen e Antonio Candreva, i cili jepet nga te gjitha mediat si blerje e sigurte, do te mare forme edhe Interi i ri i sezonit 2016-2017. Sot per sot, formacioni i Roberto Mancinit, sipas La Gazzetta dello Sport, do … Read More

Mancini, jashte ose brenda: ne New York do te ndodhe takimi kaq shume i pritur me Suning

26/07/2016, 16:07 |

Situata eshte e kompromentuar, por nuk eshte ende ne piken kur nuk ka zgjidhje. Kete gje e ka treguar Gazzetta dello Sport ne perpjekje per te shpjeguar situaten e nxehte ndermjet Roberto Mancinit dhe Interit.

Pas … Read More

Gazzetta – Ja cfare deshiron Mancini nga drejtuesit e Interit

19/07/2016, 9:56 |

Ardhja e Angelo Greguccit si zevendes-tranjer eshte sigurisht nje sinjal i forte per sa i perket qendrimit te Roberto Mancinit ne pankinen zikalter.

“Klubi zikalter ndihet i qete sepse ne mes ka nje kontrate qe skadon … Read More