Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

Inter-CSKA Sofia, Erkin menjehere titullar? Ne sulm Jovetic dhe…

13/07/2016, 10:01 |

Neser do te jete dita e miqesore se dyte per skuadren e Roberto Mancinit, qe ne ora 18:00 do te luaj kunder bullgarve te CSKA Sofia. Gazzetta dello Sport shkruan edhe per formacionin e mundshem:

“Vazhdon … Read More

Gazzetta – Me Suning, FPF nuk eshte aspak nje makth: Ja plani i Zhang!

01/07/2016, 9:47 |

Zhang Jindong nuk eshte nje njeri qe luan thjesht per te mare pjese: ai deshiron te fitoje. E kete gje ai ja ka qartesuar vertesve te tij: Interin e do per kampionat, menjehere. 

Tashme jane rregulluar edhe … Read More

Gazzetta – Toure, marveshje me Interin. Po pritet vetem…

22/06/2016, 10:39 |

Edhe pse ne ne javet e fundit duket se eshte futur ne harrese, ne realitet Yaya Toure mbetet mesfushori ne majen e listes se deshirave te Roberto Mancinit.

Per kete eshte e bindur Gazzetta dello SportRead More

Inter e ka seriozisht per Berardi: Ja oferta! Operacion 50 milione eurosh. Tani…

20/06/2016, 9:27 |

Vijne te reja te rendesishme per sa i perket sulmuesit te krahut qe eshte ne kerkim Interi. Historia eshte e njohur: per te kompletuar repartin e avancuar duhet nje sulmues krahu me vlere. “nje Perisic” per krahun tjeter.

Read More

Inter, Suning deshiron te investoje menjehere: Eshte bere gati nje dokumet per Uefan qe tregon…

17/06/2016, 11:18 |

Suning Group deshiron te investoje fuqimisht qe ne fillim dhe per kete gje ka nisur te ndermerret levizja e pare: Eshte derguar nje mandat nje studioje nderkombetare qe te kuptohet nese tek Interi mund te investohet menjehere ne … Read More

Inter, eshte zgjedhur lojtari i dyte ekstrakomunitar: Mancini ka vendosur!

13/06/2016, 9:21 |

Vendi i pare ekstrakomunitar u zu nga Caner Erkin. Tjetri, i fundit i disponueshem do te zihet nga nxenesi i Mancinit i kerkuar me aq shume ngulm nga ky i fundit qe prej ardhjes tek Interi. 

Read More

Gazzetta – Ekstrakomunitaret, mbetet vetem nje vend: Ja te gjithe lojtaret qe mund te vijne!

11/06/2016, 9:34 |

Me marveshjen Hotor (Ganezi, i cili u mor me parameter zero nga Milani, dhe keshtu u transferua nga Italia ne Itali dhe u huazua tek Atletico Lisbona ne kampionatin B portugez per gjashte muaj. E keshtu, ne skadencen … Read More

E ardhmja e Mancinit, merkato dhe FPF: Ja te gjithe skenaret!

07/06/2016, 10:16 |

Dhe tani, pas blerjes se maxhorances se Interit nga ana e Suning Holding Group, si do te ndryshojne skenaret ne shtepine Inter? Kete gje pyet sot Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem dhe me pas … Read More

Suning, ja te gjitha detajet dhe shifrat. Nje operacion prej 750 milione eurosh! Borxhet e klubit…

07/06/2016, 9:32 |

Tashme ka ardhur edhe zyrtarizimi ne konferencen e djeshme per shtyp ne Nanjing: Interi qe prej ores 09:09 dje ne mengjes ka kaluar ne pronesi te Kinezeve. 

Zhang Jindong, numri nje i gjigandit Kinez Suning e … Read More

Gazzetta – Jeison Murillo, zera konkrete: Mund te shitet per…

30/05/2016, 9:23 |

Jeison Murillo mund te largohet? Po, por jo per me pak se 25 milione euro.

Ky duket se eshte cmimi i vendosur nga Interi per te hequr dore nga Kolumbiani. Kete gje e konfirmon La Gazzetta … Read More

Mancini ka dy endrra: Njera eshte Benatia kurse alternativa eshte…

30/05/2016, 8:51 |

Sipas asaj qe tregohet nga Gazzetta dello Sport, Roberto Mancini ka dy endrra per te perforcuar mbrojtjen zikalter ne rast te nje largimi te mundshem te Murillo apo Miranda.

I pari ne liste, ku edhe konkurenca … Read More

Mision anglez per Ausilio: Do te shitet Handanovic. Mbi portierin ne sulm…

21/05/2016, 9:40 |

Dite te rendesishme ne shtepine zikalter, ne loje e ardhmja e klubit por edhe sesioni i ardhshem i merkatos e cila duhet te ndertohet ne menyren me te mire qe te mos qendrohet jashte Champions edhe per nje … Read More

Gazzetta dello Sport – Emisare te Suning sot ne Appiano Gentile? Dhe neser ne Meazza…

22/04/2016, 12:30 |

Inter kerkon futjen e investuesve per nje pakice aksionesh ne klub.

Sic lexohet te Gazzetta dello Sport sot mund te arrijne disa emisare (me shume mundesi ata te Suning) te nje prej grupeve kineze qe jane te interesuar … Read More

Erick Thohir siguron: “Nuk duam te shesim klubin, kerkojme partner per minorance aksionesh”

11/04/2016, 15:24 |

Erick Thohir ka folur sot ne video-konference per te gjithe drejtuesit qe ishin mbledhur ne zyren e Interit, objektivi ishte te behet nje qartesim pas zerave te shumte qe kishin dalur per disa bleres eventual per klubin.

Read More