Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

GdS – Kunder Juventusit per kthesen e vertete

22/02/2016, 14:38 |

Fitorja kunder Sampit ishte per rinisjen, por rikthimi i vertete mund te vije vetem pas ndeshjes me Juven.

Mancini pret perseri nje paraqitje te madhe ne Juve Stadio, se bashku me Tohir mendojne se dhe nje … Read More

Inter, ne 2016 mesatare pikesh sa Frosinone. Por nje e dhene eshte alarmante…

16/02/2016, 13:50 |

Numrat jane te pameshirshem ne shtepine Inter: 6 pike ne 7 ndeshjet e fundit qe nese perkthehen do te thote se mesatarja e pikeve eshte per renien nga kategoria e nese shikohet mesatarja e pikeve eshte pothuajse identike … Read More

Inter-Juventus, parashikohen 70.000 spektatore! Gazzetta: “Ne mes qendron historia…”

16/05/2015, 13:33 |

Ja tek jemi, eshte dita e Inter-Juventus. Nje sfide kurre si te tjerat e as sot nuk eshte keshtu. Pavarsisht se nuk ka motive klasifikimi per Juventusin dhe disa lojtare jane lene ne shtepi nga Massimiliano Allegri ne … Read More

Gazzetta dello Sport – Merkato, revolucion ne te gjitha repartet

21/03/2015, 14:39 |

Pas nje sezoni jo te mire, revolucioni ne shtepine e Inter kalon ne menyre te pashmangshme nga merkato.

Gazzetta dello Sport analizon levizjet e mundshme zikalter ne merkaton e veres, ku mund te revolucionalizohen te gjitha … Read More

Gazzetta – EL, permbysja eshte e mundshme, e thone numrat. Problemi eshte te kuptohet nese ky Inter…

16/03/2015, 22:35 |

Per ndeshjen e se enjtes kunder Wolfsburg, Roberto Mancini  nuk e di akoma nese mund te llogaris apo jo ne Xherdan Shaqirin. Sigurisht do te kete ne dispozicion Icardin dhe Palacion, me kete te fundit qe eshte kthyer … Read More

Gazzetta – EuropaLeague, Interi pa Shaq? Nuk eshte e thene. Por zevendesuesi i tij deshtoi serisht…

16/03/2015, 21:57 |

“Operacioni ‘remuntada’ per Interin ka nisur me kemben e gabuar. Dhe me nje kofshe te majte te lenduar, e kemi fjalen per ate te Xherdan Shaqirit”, shkruan Gazzetta dello Sport.

Te enjten Interit do i duhet … Read More

FPF – Interi pret sanksionin: Ja te gjitha hipotezat por ka nje me te mundeshme se te tjerat…

14/02/2015, 23:21 |

Interi pret sanksionin e UEFA-s per mos respektim te plote te rregullave te Fair Play Financiar.

Klubi zikalter do te takoje organin maksimal europian ne Nyon te Zvicres perseri dhe do te jape llogari per merkaton … Read More

Brozovic, kualitet dhe personalitet: Numrat flasin qarte, kur ai mer topin…

05/02/2015, 17:05 |

Ka qene me siguri nota me e mire e Interit gjate nates se djeshme.

Po flasim per Marcelo Brozovic. I riu kroat, dje ne ndeshjen ne San Paolo, ka treguar se ka karakteristika shume te mira … Read More

E pamundur te thuash se Mancini nuk i ka dhene Interit loje. Por eshte tradhetuar nga…

05/02/2015, 16:46 |

Gjithcka mund te thuhet, por qe Mancini nuk i ka dhene nje loje Interit, kjo nuk thuhet dot.

Edhe dje, sipas Gazzetta dello Sport, formacioni i tij 4-3-3, i dha skuadres zikalter mundesi te ishte padrone … Read More

La Gazzetta e sheh ndyshe: “Granda thote jo per Murillon direkt”. Ndersa Sky…

27/01/2015, 18:23 |

Po apo jo? Per disa eshte po, per disa eshte jo. Per Gazzetta dello Sport, Granata ka vene veton per largimin e menjehershem te Murillos:

Ja cfare ka shkruar Gazzetta sot: “Granada ka ngritur nje mur: … Read More

Gazzetta – Dje, sot dhe neser: ja ndryshimet e Inter

24/01/2015, 13:04 |

Merkato po ndryshon fytyren e Inter qe tani, pas ardhjes se Roberto Mancini, po merr nje fytyre krejtesisht tjeter ne krahasim me fillimin e sezoni, kur ne pankine ishte Walter Mazzarri. La Gazzetta dello Sport ne kete drejtim prezenton ”metamorfozen” … Read More

Gazzetta dello Sport – Kaq pak e ndan Icardin nga rinovimi me Interin. Ka nje hapje nga ana…

23/01/2015, 16:32 |

Perpara se te nisej per ne Londer, Piero Ausilio ka punuar pak edhe me Icardin per tratativen per rinovimin e kontrates me te.

Sipas Gazzetta dello Sport, oferta e Interit eshte ngjitur deri ne 2,5 milion … Read More

Ausilio i papermbajtur: gati sulmi i menjehershem per huazimin e Varanes. Ancelotti thote…

19/01/2015, 17:57 |

Reparti i sulmit i qendrueshem me Shaqirin dhe Podolskin, mesfusha ne stand-by ne pritje te Diarra, Suarez ose Lucas Leiva. Dhe nderkohe Interi po leviz edhe per reaprtin e mbrojtjes, per te cilen ka dale nje emer i … Read More

Inter-Lazio, Mancini beson tek rombi. Dodo favorit mbi Nagatomon kurse Kovacic…

21/12/2014, 15:43 |

Interi po pergatitet te prese sot ne darke Lazion edhe pse me disa probleme ne formacion. Me Palacion jo ne formen e tij me te mire, Roberto Mancini e gjen veten edhe pa Pablo Daniel Osvaldon i cili … Read More