Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

Gazzetta – Shans per Hernanes por Guarin mbetet favorit. D’Ambrosio…

20/12/2014, 23:18 |

Ne edicionin online te La Gazzetta dello Sport konfirmohet formacioni zikalter qe mund te hidhet ne fushe ne sfiden e neserme qe Interi do te luaje ndaj Lazios nga ana e Roberto Mancinit.

Ja cfare ka … Read More

Eshte menjehere radha e Jonathan? Gazzetta: “Do te jete titullar me Dodo. Ne sulm…”

12/12/2014, 23:16 |

“Roberto Mancinin mendohet se do te insisitoje tek Palacio pas Icardit me Kovacic trekurtist. Mesfusha do te perbehet nga Medel, Kuzmanovic dhe Guarin. Ne mbrojtje pritet te rikthehet Jonathan nga minuta e pare i cili do te luaje … Read More

Mancini hap dyert e zjarrit? Dy dyshime per 11 lojtaret e formacionit kunder Strames!

07/12/2014, 15:53 |

“Kush ndermjet Osvaldos dhe Icardit? Maurito do te luaje”.

Me te njejten dinakeri qe perdor kur i hedh lojtaret ne fushe, Roberto Mancini i shpjegon gazetareve prezent se “Maurito” do te beje pjese e 11 lojtareve … Read More

Gazzetta – Te gjithe te cmendur per Bonazzolin: Pas ndeshjes se pare me Interin, tashme vjen…

05/11/2014, 20:42 |

Nje surprize e bukur per Federico Bonazzolin, talentin 17 vjecar Italian te Interit, qe luan per zikalerit qe nga mosha 6 vjecare.

Gjate dites se sotme tek Interi ka ardhur nje fax i gezueshem: Bonazzoli eshte … Read More

Gazzetta dello Sport tregon arsyen e vertete se pse Mazzarri eshte kaq i sigurte ne detyren e tij ne krye te Interit.

28/10/2014, 16:14 |

Zikalterit, pavarsisht veshtiresive teknike kane probleme edhe nga ana ekonomike. Dhe eshte kjo pikerisht nje nga motivet e pozicionit kaq te sigurte te Walter Mazzarrit si tranjer i Interit.

Ne fakt, ne daten 7 Nentor … Read More

Gazzetta – Interi me formacion te detyruar perballe Cesenes. Nga krahu tjeter luan Garritano!

25/10/2014, 21:06 |

Interi shkon ne Cesena pa dyshime per formacionin. E kjo jo sepse Mazzarri i ka bere zgjedhjet e tij me kohe por sepse thjesht nuk ka ndonje zgjedhje tjeter.

Interi ka pak lojtare qe jane te … Read More

Gazzetta dello Sport – Mesfushe tjeter ne Firenze, Palacio po ben nxemjen sepse…

04/10/2014, 13:25 |

Do te jete nje mesfushe e re ajo ne Firenze. Mazzarri me shume mundesi do te ule ne stol Guarin dhe Hernanes, duke futur me shume muskuj ne mesfushe me M’Vila dhe Medel.

Kovacic do … Read More

Gazzetta – Te rejat nga formacioni i Interit: Shans nga minuta e pare per M’Vila. Icardi jashte sepse..

26/09/2014, 14:23 |

Gazzetta dello Sport ka folur sot per ndeshjen e se dieles Inter-Cagliari dhe ka shkruar per formacionin e mundshem te Interit ndaj ishulloreve.

Kunder skuadres se Zeman, do te mungoje Icardi dhe kjo tashme eshte e … Read More

Gazzetta dello Sport mendon se Interi ka kater arsye per te buzeqeshur ne rrugen per ne Champions…

26/09/2014, 14:15 |

Sipas Gazzetta dello Sport Interi ka kater arsye per te buzeqeshur ne rrugen e tyre per ne Champions League. E perditshmja Italiane sot ka rreshtuar kater motive se pse tifozet e Interit duhet te jene te lumtur dhe … Read More

Notat nga Gazzetta – Kovacic, cfare thesari! Osvaldo nje ciklon kurse Icardi killeri perfekt…

29/08/2014, 13:24 |

Kovacic pa asnje dyshim lojtari me i mire ne fushe, Icardi killeri perfekt dhe Osvaldo nje ciklon i vertete. Notat e Gazzetta dello Sport ngrene ne piedestal Interin dhe venen e dukje punen e bere deri ne kete … Read More

GdS – Medel, mbyllet sot. Taider-Schelotto largohen

02/08/2014, 11:57 |

La Gazzeta dello Sport njofton per mbylljen e tratatives mes Inter dhe Cardiff per Gary Medel, i cili pritet qe sot te behet lojtar zikalter.

“Dje ne Cardiff eshte luajtur ndeshja me delikate, me Fernando Felicevich … Read More

Vidic i fiton zemrat te gjitheve: Ka pamjen e duhur dhe te kujton…

05/07/2014, 15:04 |

Nemanja Vidic i ka fituar zemrat te gjitheve.

Mbrojtesi Serb u prezantua dje me nje koference per shtyp dhe ka treguar menjehere qe di te thote fjalet e duhura ne rrethana te ndryshme. Asnje leter me … Read More

Rabiot-M’Vila-Casemiro: Mundet! Ja detajet e tre tratativave…

05/07/2014, 14:47 |

Cambiasso eshte larguar. Guarin ka valizhet tek koka e krevatit dhe Kuzmanovic shume shpejt do te largohet. Mesfusha e Interit rrezikon te pesoje ndryshime te medha, dhe sic ndodh shpesh ne te tila raste per tre emrat qe … Read More

Thohir i papermbajtshem: Deshiron nje sulmues te madh dhe ka ne dore Nilton. Por ne liste…

17/04/2014, 12:50 |

Gazzetta dello Sport ka bere nje analize te merkatos se Interit duke cituar fraza te thena nga Presidenti Thohir gjate dites se djeshme. Ja cfare shkruan e perditshmja Italane:

Pas teknikut, tashme e ka radhen skuadra. … Read More