Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

SHTYPI I DITES – “Inter, eshte Verdi dhurata per Spallettin. Ne shkembim do shkoje…” (13 Prill 2018)

13/04/2018, 10:18 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 13 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport nuk e ka harruar eleminimin e Juventusit dhe vazhdon edhe sot:

“Apel Uefes: le te fusim sa me shpejt VAR. Duam EuroVar-in. Nuk … Read More

SHTYPI I DITES – “Juventus jashte ne minuten e 97. Duhet te jete nje makth!” (12 Prill 2018)

12/04/2018, 9:58 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 12 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare:

Juve, mirupafshim Champions: dominojne ne Madrid por humbasin ne minuten e 97. Buffon pas ndeshjes: “Arbitri Oliver ne … Read More

Gazzetta – Spalletti e ka vendosur qe dje formacionin anti-Torino: ja lojtaret e perzgjedhur

06/04/2018, 10:29 |

Zero dyshime dhe vetem konfirmime per djemte e tij.

Pas nje barazimi teper te pafat me Milanin ku djemte zikalter dhane gjithcka ne fushe por nuk arritin te mernin fitoren e merituar, tashme syte jane hedhur tek transferta e Torinos.

Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, nje Salah per Spallettin. Dy jane emrat e kerkuar…” (06 Prill 2018)

06/04/2018, 9:58 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 06 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin:

“Strategjite zikalter. Ankandi i Pellegrinit: Spalletti regjistron edhe Interin. Tekniku zikalter do romanistin. I bllokuar Lunin … Read More

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…

05/04/2018, 17:11 |

Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje artikull sot rrugetimit te skuadrave qe jane ne lufte per nje vend ne Champions.

Duke hequr Juventusin dhe Napolin qe ndodhen me lart ne klasifikim, jane kater skuadrat ne gare per nje … Read More

SHTYPI I DITES – “Icardi ‘ha’ derbin. Kapiteni i Interit tradheton…” (05 Prill)

05/04/2018, 9:26 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin:

“Icardi si mangia il derby” eshte titulli kryesor i Gazzettes qe ne shqip do te thote … Read More

Milan-Inter, rekord fitimesh per derbin: ja sa do te fitoje Milani nga ndeshja e sotshme!

04/04/2018, 12:16 |

Kuqezinjte po ferkojne duart ne prag te derbit qe do te luhet sot ne oren 18:30. 

Pasi jane ‘qare’ per dite me radhe perpara se Federata Italiane te vendoste daten e re te derbit pikerisht per daten 04 prill te … Read More

SHTYPI I DITES – “Mami, cfare derbi: ja cfare pritet te ndodhe sot!” (04 Prill)

04/04/2018, 9:45 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 04 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin dhe derbin: “Mami, cfare derbi. San Siro, ora 18:30: me ne fund nje sfide kualiteti qe … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, mos i humb keta djem rruges. Klubi ka vendosur per Spallettin…” (29 Mars)

29/03/2018, 10:40 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 29 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin: “Interi premton shume: Zikalterit qe fitojne Viareggio dhe merkato low cost e kinezeve. Analiza: Mos i … Read More

GdS – Asamoah do te firmose per tre vite me Inter. Spalletti…

29/03/2018, 9:27 |

La Gazzetta dello Sport vazhdon te sjelle konfirmime per transferimin e Asamoah tek skuadra zikalter ne merkaton e veres.

Kwadwo Asamoah ka kerkuar dhe tashme e ka gjetur shtepine e tij ne Milano, sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport … Read More

Gazzetta – Sabatini, ja te gjitha arsyet e largimit

28/03/2018, 10:47 |

Zyrtarizimi i largimit te Walter Sabatinit nga Suning erdhi sot heret ne mengjes, por gazetat italiane ishin te bindur qe kjo do te ndodhte qe prej dites se djeshme.

Faktikisht, ne nje fare menyre edhe vete drejtuesi e pranoi dje … Read More

Te ardhurat ne Serie A: Interi ne vendin e pare per marketing. Tek te tjerat dominon…

26/03/2018, 17:17 |

Inter, fale marreveshjeve me Suning, eshte skuadra e vetme qe fiton me sume se Juventusi per sa i perket sektorit komercial.

La Gazzetta dello Sport ne nje shkrim te Marco Laria, ka treguar te gjithe ‘xhepat’ e skuadrave ne Serie … Read More

SHTYPI I DITES – “Nese Interi shkon ne Champions, Spalleti mer dhurate…” (26 Mars 2018)

26/03/2018, 9:36 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 26 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport i kushton titullin kyresor fitores se Ferrarit, por shkruan ne faqen e saj te pare edhe per llogarite e Serie A: “Llogari … Read More

Gazzetta – Interi ka gjetur pasardhesin e Handas: quhet Lunin dhe eshte Ukrainas. Ja strategjia per ta blere!

25/03/2018, 13:36 |

Interi po shikon me sy te vendosur drejt te ardhmes dhe kete gje e tregon me se miri strategjia e klubit e cila ka hedhur syte gjithandej per talente te ardhshem te futbollit boteror. 

Sipas La Gazzetta dello Sport, zikalterit … Read More