Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

SHTYPI I DITES – “Inter, De Vrij eshte i yti. Milan, prokuroria heton per pastrim parash.” (25 Mars)

25/03/2018, 11:38 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 25 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport ne faqen e saj te pare shkruan: “De Vrij tek Interi. Blitzi eshte mbyllur me sukses per hollandezin, eshte mundur Barcelona. Tani e ka … Read More

Gazzetta – Kaos nga Milani per biletat: Interi tashme e ka marre vendimin e saj!

24/03/2018, 11:44 |

Sipas La Gazzetta dello Sport, pas kaosit te krijuar nga Milani me vendimin e saj per te mos rimbursuar dot tifozet, Interi ka marr nje vendim per tifozet e saj. 

Ne keto dite ka vazhduar kaosi i krijuar nga klubi … Read More

SHTYPI I DITES – “Italia mbetet e vogel. Argjentina e anullon totalisht!” (24 Mars 2018)

24/03/2018, 11:06 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 24 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport faqen e saj te pare ja dedikon sot totalisht Italise dhe shkruan “Italia mbetet e vogel. Argjentina na mund 2-0. Me Messin ne … Read More

Medel: “Une kam dhene shpirtin tek Interi. Spalletti? Me propozoi te behesha trekuartist…”

23/03/2018, 18:19 |

Ndonjehere rikthehen. Kesaj radhe eshte radha e Gary Medel!

“Kam dhene shpirtin per Interin, sa keq qe nuk arrita te fitoj dicka me kete skuader. Problem i vertete? Konfuzioni. Per Suning nuk duhet te jete e thjeshte te qendroje nga … Read More

SHTYPI I DITES – “Sampaoli skarcon Icardin dhe deklaron: “Ka probleme me…” (23 Mars 2018)

23/03/2018, 10:09 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 23 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport faqen e saj te pare ja dedikon sot totalisht Ferrarit dhe shkruan “Tek e kuqja besojme”. Ne brendesi te saj, Gazzetta shkruan per … Read More

Gazzetta – Spalletti ka blinduar totalisht mbrojtjen: Ne tre ndeshje, Handanovic ka pritur vetem…

21/03/2018, 18:19 |

Inter eshte rikthyer te jete solide si ne fillim te sezonit: Me mire se Handanovic vetem Juventusi dhe Atalanta.

Interi, pas nje periudhe krize te gjate krize, duket se ka rigjetur vetveten.

Gjeja qe ka rikthyer Interin me shume ne … Read More

SHTYPI I DITES – “Jeta e dyte e Ivan Perisic. Do te vazhdoje te kete…” (21 Mars 2018)

21/03/2018, 10:38 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 21 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne brendesi te saj: “Jeta e dyte e Ivan Perisic: kroati ishte copa qe i mungonte Spallettit per formimin e ‘puzzle’. A … Read More

SHTYPI I DITES – “Interviste eskluzive me Wanden: “Ai vlen me shume cdo dite qe…” (20 Mars 2018)

20/03/2018, 10:35 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 20 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e saj te pare: “Interviste eskluzive. Wanda: “Maurito thesari im”. Gruaja-agjente tregon Icardin baba, burre dhe kampion. “Beson tek Interi. … Read More

Inter deshiron te blindoje Icardin: ja kontrata e re, rroga dhe klauzola

19/03/2018, 12:59 |

Me sa duket, sipas mediave ne Itali, tatativat per zgjatjen e kontrates se Mauritos po vazhdojne me shpejtesi.

Pikerisht pas nje pokeri te Icardit ne ate 0-5 ne Marassi qe i beri Interit, Sampdorias, kapiteni i Interit eshte rikthyer ne … Read More

Notat e Gazzetta – Icardi, poker prej 9. Perisic ndez…

19/03/2018, 11:00 |

Dalin ne pah gjykime super pozitive ne notat e stiluara nga Gazzetta dello Sport per interistat qe dje kane asfaltuar 0-5 Sampdorian ne fushen e ketyre te fundit. 

Ai qe spikat me shume nga te gjithe, e nuk ka se … Read More

SHTYPI I DITES – “Icardi asfalton Samp. Spalletti: “Po i kam provokuar lojtaret dhe…” (19 Mars 2018)

19/03/2018, 10:30 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 19 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e saj te pare: “Champions, Interi eshte ne vendi ne katert, Milani nga pas. Me mire Icardi se kurre. … Read More

Gazzetta – Ja formacioni i mundshem: Borja Valero jashte. Brozovic dhe Vecino…

16/03/2018, 11:27 |

Sa me shume ndeshja e se dieles ne transferte ndaj Sampdorias afrohet, aq me te shumta jane lajmet per sa i perket formacionit qe do te perzgjedhe Spalletti qe nga minuta e pare.

Te dielen, Interi do te zbrese ne … Read More

SHTYPI I DITES – “Asamoah i tunduar nga Interi. Nderkohe Gagliardini…” (16 Mars 2018)

16/03/2018, 10:46 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 16 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqe te pare te saj: “Asamoah ne skadence kontrate: Interi po e tenton. Nderkohe koment nga Sebastiano Vierinazza: “Duhet VAR … Read More

Gazzetta – Sampdoria-Inter, Vecino rikthehet titullar? Ja te rejat e fundit rreth formacionit

15/03/2018, 16:04 |

Ne prag te ndeshjes Sampdoria-Inter, Luciano Spalletti do te besoje tek shumica e lojtareve qe ishin ne fushe te dielen qe kaloi ndaj Napolit.

Sipas lajmeve te fundit qe sjell edicioni online i Gazzetta dello Sport, ne mesfushe do te … Read More