Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

Gazzetta – Valencia ka vendosur te bleje Kondogbia, por Interi per Cancelon…

15/03/2018, 12:23 |

Valencia duket e bindur te paguaje parate qe parashikon e drejta e blerjes per francezin Kondogbia.

E ardhmja e tij duket se eshte ende e lidhur me Valencian. Te bindur nga paraqitjet e tij, klubi spanjoll duket se ka vendosur … Read More

Maicon: “Inter luajti mire kunder Napolit. Ne sezonin 2009-10…”

14/03/2018, 11:37 |

Perpara sfides te se dieles midis Inter dhe Napolit, nje nga heronjte e tripletes Maicon u be pjese e Inter Forever.

Braziliani ka marre duartrokitje te shumta nga publiku ziklater dhe me pas ka ndjekur ndeshjen nga shkallet e … Read More

SHTYPI I DITES – “Flet Maicon: Si Interi im nuk ka. Nderkohe Lautaro…” (14 Mars 2018)

14/03/2018, 11:32 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 14 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e pare te saj ndeshjen e madhe te dites se djeshme: “Interviste me ish-tripletistin e Interit. Maicon full Interizem. “Spalletti … Read More

Gazzetta – Interi gezon per Brozovicin e ‘ri’, por Interista, mos beni gabimin qe…

13/03/2018, 18:10 |

Prove shume e mire ajo e Marcelo Brozovic kunder Napolit.

Kroati ka luajtur 94 minuta ne total me seriozitet (e pazakonte per te) dhe ka qene konstant, pas rene asnjehere ne ato humbjet e perqendrimit dhe duke i dhene vlere … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter-Milan, cfare sfide. Spalletti nderkohe flet perseri…” (13 Mars 2018)

13/03/2018, 9:59 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 13 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e pare te saj ndeshjen e madhe te dites se djeshme: “Inter-Milan, sfide kapitale. Milanezet ndjekin romanet, te cilat … Read More

TOP dhe FLOP te Inter-Napoli – Skriniar nje dige, Brozovic vetem duartrokitje. Ndersa Perisic…

12/03/2018, 17:14 |

Rikthehet ne inter.al rubrika e famshme TOP dhe FLOP.

Duke filluar nga sot, tashme pas cdo ndeshje do te publikojme lojtaret me te mire dhe me te dobet te cdo ndeshje te Interit deri ne fund te Serie A duke … Read More

Notat e Gazzetta dello Sport: Skriniar i heq deshiren per te luajtur Insigne. Gaglia dhe Brozo….

12/03/2018, 11:42 |

Jane Milan Skriniar dhe Ivan Perisic ‘i miri dhe i keqi’ per Gazzetta dello Sport nder interistat qe zbriten ne fushe ne barazimin me rrjeta te paprekura ne San Siro ndaj Napolit.

Shtate e gjysem per sllovakun, qe ka fituar … Read More

Matthaus: “Inter, un e di cfare te mungon. Duhet ta dini qe tifozet kane te drejte kur thone…”

10/03/2018, 14:03 |

Ne Itali per Hall of Fame zikalter, Lothar Matthaus rikthehet te flase dhe e ben per Gazzetta dello Sport.

Ja disa nga fjalet e tij me te rendesishme per te perditshmen italiane.

Matthäus, Inter-Napoli eshte neshja jote.

“Nuk do ta … Read More

Gazzetta – Borja Valero dhe Rafinha titullare: Spalleti e ka vendosur formacionin anti-Napoli

10/03/2018, 13:06 |

Dyshimet per formacionin anti-Napoli jane vetem dy.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Spallettit i kane mbetur vetem dy gjera pa vendosur akoma.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane ne faqet e saj sot:

“Njeri ka te beje me lojtarin qe … Read More

Gazzetta – Nese Milani eleminohet, ja se kur do luhet derby

10/03/2018, 12:56 |

Humbja e Milanit ndaj Arsenalit duket se ka bere te lumtur shume sportdashes.

Mbase nuk ka te beje shume me lajmin e humbjes, por me faktin se keshtu afrohet derby i Milanos.

Sipas Federates Italiane, derby mund te luhet ne … Read More

SHTYPI I DITES – “Agjenti i Lautaros konfirmon gjithcka. Nderkohe Ronaldo… ” (09 Mars 2018)

09/03/2018, 11:02 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 09 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e pare te saj zikalterit: “”Ka feste tek Interi. Klubi zikalter mbush 110 vjet. Nderkohe Milito: “Icardi do te … Read More

Bonucci vs. Skriniar: Kush e fiton sfiden?

03/03/2018, 13:00 |

Do te jete nje derby shume i luftuar ai i se dieles ne darke qe do te luhet ne Meazza ne oren 20:45. Kjo gje po ndihet qe tek deklaratat e lojtareve, por edhe tek ndjesia e pergjithshme e krijuar … Read More

Skriniar: “E di per Barcelonen, por dashuroj Interin. E dua Champions, por ketu. Ne derby…”

02/03/2018, 13:43 |

Milan sfidon… Milan. Ne prag te derbyt te se dieles, Skriniar ka folur per momentin qe po perjeton Interi dhe ka folur edhe per te ardhmen.

Keto jane fjalet e tij te thena per La Gazzetta dello Sport:

“Kur kam … Read More

Cancelo: “Derbyt nuk luhen por fitohen. Interi top, mund te arrijme ne Champions. E ardhmja…”

01/03/2018, 11:03 |

Mbrojtesi i krahut portugez eshte gati per derbyn e se dieles dhe ka folur sot ne faqet e La Gazzetta dello Sport pothuajse per gjithcka.

Qe kur eshte hedhur ne fushe si titullar per here te pare ne Kupen e … Read More