Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gazzetta

SHTYPI I DITES – “Ne prag te derbyt flet Cancelo. Suning ka dyshime per…” (01 Mars 2018)

01/03/2018, 10:24 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 28 shkurt 2018, jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me intervisten e Joao Cancelo dhe fjalet e tij: Cancelo i hapur: “Derby po, … Read More

Gazzetta dello Sport: “Inter punon ne heshtje per rinovimin e Icardit”

26/02/2018, 10:57 |

Jo vetem Real, Man United dhe Psg por edhe gjermanet e Bayern mund te bejne perpara per Icardin ne rast te ndonje shitje te Lewandowski.

Mauro Icardi vazhdon te punoje per te qene ne 100% te formes se tij per … Read More

Gazzetta – Rafinha drejt te pares si tutullar. Inter-Benevento: ja formacioni i mundshem

23/02/2018, 13:03 |

Interi do te zbrese ne fushe neser ne darke ndaj Beneventos.

Spalletti po pergatit deri ne detajet me te vogla kete sfide dhe nuk deshiron qe skuadra te beje gabime te tjera por te fitoje tre pike qe jane te … Read More

Gazzetta – Mendja, kembet dhe fusha: ja kura speciale e Spallettit

22/02/2018, 11:59 |

Mendja, kembet dhe fusha: keto jane tre zonat ku Luciano Spalletti ka si qellim te nderhyje per te ndryshuar rrugen e koheve te fundit te Interit qe ka qene ne disheze totale dhe pothuajse e ka humbur ate totalisht.

Nje … Read More

Gazzetta – Ausilio dhe Sabatini kishin paralajmeruar Suning: “Keshtu nuk ka CHL”. Ata kishin nje plan…

20/02/2018, 11:26 |

Interi i Spallettit po paguan nje renie te formes se shume lojtareve te saj dhe kriza e rezultateve e filluar ne dhjetor ka te beje edhe me mungesen e levizjeve ne merkaton e janarit.

Sipas asaj qe nenvizon La Gazzetta … Read More

Inter, merkato flop? Qeveria kineze & FPF pengesat, por Suning deri me tani ka shpenzuar 530 milione euro

02/02/2018, 18:17 |

La Gazzetta dello Sport, duke hedhur drite mbi numrat, provon te shpjegoje motivet se per cfare arsyesh Interi nuk mori dot ‘ok’ nga Suning per te investuar ne menyre te ‘rende’ kete merkato janari.

Ne sesionin qe … Read More

Gazzetta – Dy balotazhe, rikthehet Miranda: ja formacioni i mundshem

19/01/2018, 12:43 |

Eshte ende ne diskutim prezenca e Ranocchia dhe D’Ambrosio, pavarsisht progresit te treguar ne stervitje ne Appiano Gentile.

Nderkohe, grumbullimi i pare i sigurte per Lisandro Lopez. Do te kthehet Miranda nga minuta e pare me … Read More

Gazzetta – Joao Mario vs Brozo dhe Perisic vs Eder balotazhet e sotme…

27/12/2017, 11:26 |

La Gazzetta dello Sport provon qe te gjeje njembedhjeteshen titullare te Spallettit per sfiden e sotme te Tim Cup kunder Milanit.

“Me shume mundesi do i takoje Padellit ne porte sot ndaj Milanit. Ish numri nje i … Read More

Gazzetta – Eshte Borja Valero blerja e madhe e Interit ne veren qe shkoi…

14/12/2017, 16:31 |

“Interi me i shemtuar i sezonit u pa pikerisht ne ndeshjen pa Borja Valeron. Mungojne kunder provat per kete sepse ndoshta eshte thjesht nje koicidence, por pa busullen madrilene ne skuader, Luciano Spalleti per pak desh u eleminua … Read More

Gazzetta – Cancelo, eshte radha e tij tani ndermjet Cagliarit dhe Chievos…

22/11/2017, 11:54 |

Tek elementet pak te perdorur ne kete faze te pare kampionati nga Spalletti, eshte edhe Joao Cancelo.

“Ai ka edhe alibi sepse pesoi nje demtim teper te rende ne gju sapo filloi sezoni – sakteson Gazzetta … Read More

Gazzetta – Mbrojtje rekord: deri me tani ne Europe ka bere me mire vetem BVB. Martusciello…

27/09/2017, 11:14 |

Mbrojtja me e mire e kampionatit dhe e dyta me e mire ne Europe nese llogarisim pese kampionatet me te forta ne Eurpe: “Ne pritje te ndeshjeve test te tjera me skuadrat e medha, projekti Inter duket se … Read More

Inter: Dalbert ne Milano ne ditet e para te gushtit. Vecino: keto dite vizitat mjekesore…

24/07/2017, 10:55 |

Ne pritje per te kuptuar levizjet e reja te Interit, pas takimit te merkatos qe ndodhi ne Nanjing, jane dy operacione qe jane perfeksionuar nderkohe dhe po pritet vetem zyrtarizimi. 

I pari eshte ai qe lidhet … Read More

Perisic, United ka arritur ne 52 milione. Dy rruge: lamtumire e menjehershme ose qendrim. Nderkohe…

02/06/2017, 9:30 |

Manchester United eshte e gatshme qe te hidhet ne nje sulm te ri per Ivan Perisic, madje per te arritur deri ne nje oferte prej 52 milione eurosh”. 

Sic ishte bere me dije disa ore me … Read More

Inter, Pioli ciao: 55 milione per Simeone ose Conte, vendimi brenda 20 ditesh. Spalleti alternativa e pare!

24/04/2017, 10:40 |

Ne naten e figures se keqe ne Firenze – lexohet kete mengjes ne faqet e Gazzetta dello Sport – Stefano Pioli e mendoi seriozisht qe te bente nje hap pas dhe te paraqiste qe sot ne mengjes doreheqjen … Read More