Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

gilardino

SportMediaset – Idea e Inter: Osvaldo per Darmian. Dhe ne sulm…

16/01/2015, 19:37 |

Inter po shtyn Dani Osvaldon qe te pranoj oferten e Torinos: sipas Sport Mediaset, klubi zikalter po kerkon te bind sulmuesin qe te jete nen urdherat e Venturas.

Edhe sepse me kete levizje synon te arrij tek mbrojtesi … Read More

Wallace dhe Taider, pastaj ndjekje per nje sulmues: pelqehet Gila. Por nga Roma…

05/08/2013, 15:51 |

Sot duhet te vije konfirmimi per Wallace tek Inter, qe fillimisht do te vije vetem ne huazim te thjeshte. Shpresa e Interit eshte qe te mund ta ‘binde’ Chelsean te ridiskutoje pikat e marreveshjes me vone, ndoshta duke … Read More

(FOTO) Per disa minuta fillon takimi Inter-Genoa

18/06/2013, 20:38 |

Mungon shume pak per takimin mes Presidentit te Genoas, Enrico Preziosit, zv. presidentit Rosati, Drejtorit Sportiv Delli Carri dhe dirigjentave interiste per te folur per Antonellin, Gilardinon, Cassanon dhe Alvarez. Me poshte keni makinen e presidentit Preziosi qe … Read More

Bozzo: “Cassano qendron. Shkembimi Gilardino-Schelotto mund te behet”

14/06/2013, 10:56 |

Giuseppe Bozzo, agjent i Mazzarrit, Cassanos, Schelottos dhe Gilardinos ka bere nje interviste ne gazeten TuttoSport ku flet per tema te ndryshme qe i perkasin Interit.

Niset nga ceshtja e trainerit Mazzarri dhe cfare skuader do … Read More

GdS – Genoa ia ka premtuar Gilardino-n Inter-it. Brenda 48-72 oreve situata do te sqarohet.

14/06/2013, 10:08 |

Vazhdon situate e hapur midis Genoa-s dhe Bologna-s per blerjen e Alberto Gilardino-s. GdS shpjegon arsyet: «Dje Guaraldi ka pasur nje takim me Preziosi-n, dhe duket sikur Genoa tashme i ka premtuar Inter-it sulmuesin dhe vlera e blerjes eshte e … Read More

GdS – Interi synon Gilardinon. Motivi…

11/06/2013, 10:57 |

Walter Mazzarri ka dhene mendimin e tij: duhet nje sulmues me peshe, mundesisht me eksperience. Marco Branca e ka kuptuar dhe ka filluar punen.

Zikalterve u pelqen shume Alberto Gilardino dhe ne qofte se Genoa dhe … Read More

GdS – Mazzarri kerkon Nainggolan dhe synon Gilardinon. Obi, Longo dhe Schelotto…

08/06/2013, 11:04 |

Merkatoja ka filluar, Thohir ose jo Thohir. Interi duhet te levize per ti dhene Walter Mazzarrit nje skuader qe te pakten ti afrohet asaj perfundimtares brenda 8 korrikut (dita e fillimit te pregatitjes verore) dhe keshtu 007-tat zikalter … Read More

Di Marzio: “Shkembim Gilardino – Schelotto mes Interit dhe Genoas”

08/06/2013, 0:25 |

Merkatoja e shkembimeve. Sic raporton Gianluca Di Marzio, idea e fundit midis Interit dhe Genoas eshte nje shkembim mes Gilardinos dhe Schelottos. Sulmuesi eshte ne pronesi te Genoas, por kete vit ka qene i huazuar tek Bologna. Ndersa … Read More

GdS – Mesfushori dhe sulmuesi qendror, ja cilet jane emrat…

04/06/2013, 15:39 |

Kerkimi per nje mesfushor te forte fizikisht, por jo statik, vazhdon. Sipas Gazzetta dello Sport mesfushori do te dale nga emrat Behrami-Fernando-Nainggolan. Mazzarri ka gjetur Valon Behramin si zgjedhjen e duhur per tu vendosur perpara mbrojtjes me 3 … Read More

GdS – Mazzarri ka kerkuar nje sulmues qendror: ja idete

03/06/2013, 15:23 |

Ne pritje per te kuptar se a do te sjelli apo jo para partneri i huaj, Interi mban nje sy edhe ne frontin e sulmit. Sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport, Mazzarri ka kerkuar nje njeri me … Read More