Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

handanovic

Tuttosport – Interi, skuadra qe vrapon me se shumti ne kampionat. Tre jane lojtaret qe…

27/04/2018, 22:03 |

Pavaresisht renies fizike dhe mentale te periudhes se dimrit, Interi vazhdon te kete numra te rendesishem sa i perket kilometrave ne fushe dhe minutazhit te lojtareve.

Ajo qe i raporton keta numra eshte Tuttosport, qe konfirmonse zikalterit jane skuadra qe … Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Handanovic per InterTV: “I lumtur qe nuk pesuam gol. Sot skuadra nuk i dha hapesira kundershtarit. Tani…”

17/04/2018, 23:57 |

Per InterTV, flet edhe Samir Handanovic pas suksesit me Cagliarin:

“Zakonisht keto ndeshje jane me te veshtirat sepse te vjen nje gjuajtje dhe peson gol. Sot ka shkuar mire, skuadra nuk ka lejuar kundershtarin te bej asgje. Ishim te mire … Read More

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

15/04/2018, 14:11 |

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte … Read More

Handanovic dhe Interi thyjne nje rekord 13 vjecar: Portieri zikalter nuk ka pesuar qe prej…

05/04/2018, 16:10 |

Edhe nje here tjeter zikalterit e mbyllin ndeshjen me rrjeta te pa prekura. 

Me derbin, jane pese ndeshjet ne te cilat Interi nuk ka pesuar asnje gol te rregullt gjashte 90 minutave te lojes.

Handanovic keshtu, ka arritur ta mbaje … Read More

Opta – Ja portieret me te mire ne Serie A deri me sot: Handanovic ne vendin e 7! I pari eshte…

26/03/2018, 11:42 |

Opta ka perpiluar nje liste me 10 portieret me te mire ne Serie A deri ne javen e 27 te kampionatit Italian.

Ky klasifikim eshte bere ne baze te rendimentit te portiereve ndeshje pas ndeshje, duke nxjere nje mesatare te … Read More

Gazzetta – Spalletti ka blinduar totalisht mbrojtjen: Ne tre ndeshje, Handanovic ka pritur vetem…

21/03/2018, 18:19 |

Inter eshte rikthyer te jete solide si ne fillim te sezonit: Me mire se Handanovic vetem Juventusi dhe Atalanta.

Interi, pas nje periudhe krize te gjate krize, duket se ka rigjetur vetveten.

Gjeja qe ka rikthyer Interin me shume ne … Read More

SPECIALE – Si do te ngjaje mbrojtja e Interit 2018-19?

16/03/2018, 13:54 |

Zerat ne merkato jane te shumte per blerjet e Interit sezonin e ardhshem, por keto zera, per repartin e mbrojtjes sa po vjen dhe intensifikohen. 

Ausilio ka qene shume aktiv ne merkato edhe pse hapja e merkatos do edhe tre … Read More

Handanovic: “Inter, tani reago per Champions. Spalletti na ka bere qe…”

07/03/2018, 11:17 |

“Duhet te mendojme per veten tone, jo per te tjeret. Napolin e njohim mjaftueshem mire, e dime se si luan dhe se cilat jane pikat e saj te forta.”

Keto kane qene fjalet e Samir Handanovic, portierit te Interit i … Read More

Handanovic per InterTV: “Luajtem shume mire, Atalanta eshte shume skuader e forte. Klasifikimi…”

20/11/2017, 10:07 |

“Luajtem mire kunder nje Atalante te forte. Klasifikimi i sotem nuk do te thot asgje, duhet te vazhdojm keshtu e te qendrojme aty madje duhet te permiresohemi akoma. Klasifikimi na stimulon? Jan shume skuadra ne krye, mjafton te … Read More

Notat e Gazzetta dello Sport – Yuto, gabim amatoresk. Shpeton vetem Handanovic

01/05/2017, 12:44 |

Per Gazzetta dello Sport, jane Samir Handanovic dhe Yuto Nagatomo lojtari me i mire dhe me i dobet respektivisht.

Slloveni, te cilit gazeta i jep nja 7.5, eshte autor i “dy daljeve te mrekullueshme, me te paren ndal Insignen e … Read More

Kush qendron e kush largohet: Suning tashme ka vendosur!

25/04/2017, 17:16 |

Suning deshiron qe te revolucionoje skuadren ne prag te sezonit te ri. Kete gje e siguron Corriere dello Sport e cila shkruan per kte dhe tregon largimet e sigurta dhe emrat e atyre qe do te qendrojne ne shtepine … Read More

Corriere dello Sport – Eder i pamarkueshem, Handanovic deciziv. Gagliardini? Blerja e tij…

13/02/2017, 11:57 |

Ka qene nje Eder (nota 7,5) ne versionin me i miri ne fushe per Interin kunder Empolit.

Sulmuesi i kombetares italiane ka shenuar keshtu golin e trete ne tre prezencat e tij te fundit ne Meazza … Read More

Interi do te kete shpirt Italian por goditja e madhe do te jete e huaj: Reus…

25/01/2017, 16:12 |

Tashme nuk ka me dyshime. Ideja e Suning eshte shume e qarte: te ndertohet nje Inter me kualitete te medha por me nje shpirt italian.

Po behet gati nje projekt i mirfillte veror qe do te … Read More