Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

hernanes

Hernanes: “Festimi pas golit? Eshte per Lotiton sepse…”

10/05/2015, 23:28 |

“Ishte nje ndeshje speciale dhe duhej te beja nje paraqitje te madhe sepse tifozet e Interit me thonin gjithmone qe isha me i forte tek Lazio, kurse une ndihem akoma me i forte tani.” E thote Hernanes per Sky … Read More

Gazzetta dello Sport – Inter, ky eshte Hernanes i vertete. 3 gola: me te majten, te djathten dhe me koke: ky eshte Profeti!

26/04/2015, 13:26 |

Vazhdon ngritje e Hernanes. Pas nje fillimi jo te mire te sezonit, Profeti po fiton besimin nga ana e ambientit dhe pelqimin e San Siros:

“Hernanes dukej nje pikepyetje shumevjecare. Ne Verona e ka fshire: Hellas, … Read More

Hernanes: “Goli? Per vajzen time dhe tifozet e Interit. E meritonim kete fitore. Pozicioni…”

25/04/2015, 22:35 |

I intervistuar per InterChannel, Hernanes ka komentuar ndeshjen e sotme kunder Romes.

Ja fjalet e tij: “Goli? Me mungonte qe nga tetori, i fundit ishte ai mme Napolin, e nga jashte zone kishte akoma me shume … Read More

Hernanes: “Me vjen keq, kemi bere maksimumin”

19/03/2015, 23:24 |

“Nuk eshte nje fund i bukur, tifozet kane te drejte. Jemi eliminuar, durim. Kemi bere me te miren tone, maksimumin e mundshem, por nuk ka mjaftuar. Me vjen keq, duhet te cojme koken larte menjehere, nuk eshte nje … Read More

SportMediaset – Shaqiri nuk ndjen dhimbje, deshiron te jete. Kuz dhe Hernanes…

18/03/2015, 21:37 |

Marco Barzaghi direkt nga Appiano Gentile ben nje permbledhje mbi situaten ne shtepine e Inter, kur mungojne me pak se 24 ore deri ne fillimin e ndeshjes me te rendesishme te sezonit: zikalterit duhet te mposhtin me dy … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

GdS – Inter, kundër Wolfsburgut do të dalë nga guacka Hernanes.

11/03/2015, 11:32 |

A do të dalë nga guacka Hernanes? Pas hyrjes së frytshme në San Paolo, me brazilianin i cili ka ofruar një kontribut fundamental për t’u rimëkëmbur nga rezultati 0-2, tani Mancini po mendon t’i besoj një fanelë titullari … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Kundër Napolit, fanelë titullari për D’Ambrosio. Kthehet Shaq, Hernanes…

07/03/2015, 10:58 |

Po afrohet ndeshja e cila do të zhvillohet nesër në mbrëmje kundër Napolit dhe Roberto Mancini ka filluar të mendoj se cili do të mund të ishte formacioni më i mirë që do të mund të përballej me njëmbëdhjetëshen e … Read More

CdS – Hernanes, një shkëmbim me PSG për Lavezzi?

05/03/2015, 10:09 |

Koha e largimeve nga shtëpia e Interit, me ndjenjën që do të ketë shumë lamtumira. Një nga to, sipas Corriere dello Sport, mund të jetë ajo e Hernanes. “Për brazilianin, në dhjetor, kishte një interesim për të nga … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Rishikim Celtic-Inter, Mancini mendon për 4-3-2-1 me Shaqiri-Kovacic pas Icardi. Titullar edhe Kuzmanovic dhe Dodo?

19/02/2015, 10:59 |

Të gjashtëmbëdhjetat e Europa League, tani fillon puna serioze. Pas një periudhe me pritje të mëdha (por munguan rezultatet), tani Inter e ka kuptuar që nuk do të ketë më shaka. Fitimi i këtij trofeu që kohë më parë … Read More

Sky – Blerjeve te reja i duhet kohe. Nga Kovacic dhe Hernanes kerkohet me shume. Mancini…

20/01/2015, 16:32 |

Mihajlovic po ben nje pune te shkelqyer tek Sampdoria, por Interi i Mancinit duhet te kerkoje te fitoje kete ndeshje per te shkuar ne cerekfinalet e Kupes se Italise. Skuadra zikalter duhet te gjeje vazhdimesi dhe te gjeje … Read More