Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

histori

Ambrosiana Inter – Historia e emrit te vecante te Interit ne vitet 1927-1945

18/01/2017, 17:43 |

Dikur Meazza ne ato vite u pyet nga nje gazetar – i cili per hir te vertetes u tregua i guximshem per pyetjen qe beri – se si ka mundesi qe Interi ndryshoi emrin dhe qe edhe forma … Read More

Veron: “Familja Moratti ka ndertuar Interin e madh. Tani me kohe do te rikthehen serishte te medhenj…”

10/10/2016, 10:54 |

I intervistuar ne Parma nga Gianlucadimarzio.com, Juan Sebastian Veron, ish-mesfushori i Lazios, Parmes dhe Interit, sot president i Estudiantes, komenton ndryshimet qe kane prekur skuadren zikalter te cilen ai e ka vizituar per te takuar mikun e tij Javier … Read More

Sot Inter-Bayern: ja disa kuriozitete dhe pak histori

30/07/2016, 9:19 |

Sot ndeshja e fundit ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes per Interin, me saktesisht ne Charlotte kunder bavarezve. Shtate here jane ndeshur me pare gjermanet me Interin.

CHARLOTTE – Kjo e sotshmja do te jete ndeshja e … Read More

Toldo, legjenda e portes zikalter feston sot 43 vjetorin: Shume urime per te!

02/12/2014, 14:51 |

“Nje here INTERIST, perhere INTERIST, urime Toldo-s.” – Keshtu e hap urimin faqja zyrtare e Interit ne internet per Francesco Toldon, legjenden e portes zikalter i cili ka ditelindjen sot.

Ish numri 1 sot mbush 43 … Read More