Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

inter

Renditja e UEFA: I pari eshte Reali, Interi ne ngjitje afer Juves…

07/11/2014, 16:36 |

Website zyrtar i UEFA-s ka publikuar sot renditjen per klube, pikerisht pas perballjeve Europiane ne EuropaLeague dhe ChampionsLeague. Real Madrid eshte ne krye te ketij klasifikimi, ne vend te dyte eshte Barcelona dhe ne te tretin Bayern.

Inter-UEFA, sapo mbaroi takimi ne Nyon: Zgjati dy ore e gjysem. Ne fund Thohir dhe Platini…

07/11/2014, 15:07 |

Ka perfunduar pas pothuajse dy ore e gjysem takimi ne Nyon ndermjet presidentit te Interit Erick Thohir, i cili i eshte pergjigjur auditit te komisionit disiplinor te UEFA-s, sebashku me CEO e Interit, Bolingbroke, me CFO Williamson dhe … Read More

SaintEttiene-Inter: Kovacic nga minuta e pare, Mbaye ne te djathte. Bonazzoli…

06/11/2014, 14:47 |

SportMediaset flet per ndeshjen e sotshme qe Interi do te luaje ne transferten e veshtire Franceze ndaj Saint-Ettiene ne oren 19:00.

Sipas gazetarit te SportMediaset, Marco Barzaghi, i derguari i tyre ne SaintEttiene per te ndjekur … Read More

Te premten sfide vs UEFA: Inter i plote ne Nyon. Alarm i kuq! Shifra shqetesuese. Inter rrezikon shume…

04/11/2014, 15:56 |

Interi duket se nuk do te luaje vetem te enjten ne France ndaj Saint Etienne, por do te luaje edhe ne Nyon te premten, ku Interi do te pergjigjet perpara UEFA-s.

Ndoshta eshte kjo ‘ndeshja’ me … Read More

Sky analizon Bonazzolin: Spikasin karakteri dhe forca fizike perpara…

01/11/2014, 0:01 |

Ne programin “La Giovane Italia” qe ne shqip do te thote “Italia e re” eshte analizuar e ardhmja e Federico Bonazzolit, bomberit zikalter i cili gjithmone e me shume po i afrohet ekipit te pare me paraqitjet e … Read More

Bonazzoli: “Fiziku i CR7, e majta e VanPersie, gjuajtjet e Ibras: Po i studioj te gjithe! Me thone se i ngjaj…”

30/10/2014, 20:08 |

Federico Bonazzoli eshte intervistuar eskluzivisht per Sky Sport 24 ne Itali. Lojtari i ri zikalter ka folur per sezonin e tij dhe per Interin. Keto jane fjalet e tij:

“Atalanta eshte nje kujtim i vogel i … Read More

Inter-Sampdoria, ja formacioni i mundshem i Interit! Rikthehet Vidic ndersa Obi…

29/10/2014, 0:22 |

Sot luhet Inter-Sampdoria ne Giuseppe Meazza, ndeshje e vlefshme per javen e nente te kampionatit Serie A, me djemte e Sinisa Mihajlovic qe paraqiten ne kete takim si skuadra e trete ne klasifikim (16 pike, njesoj me Udinesen).

Read More

Inter-Cagliari, Mazzarri nuk ndryshon shume por Hernanes duhet te fitoje nje duel tjeter…

27/09/2014, 21:39 |

Pavarsisht ndeshjes te se enjtes ndaj Qarabag, Walter Mazzarri nuk deshiron ta ekzagjeroje me turnover-in ndaj Caglarit. Ne sulm ka pak per te ndryshuar pas mungeses se Icardit nga minuta e pare. Keshtu do te luaje Osvaldo dhe … Read More

VIDEO | Atalanta – Inter Primavera 1-3: Te gjithe golat dhe rastet e ndeshjes!

15/09/2014, 21:14 |

Interi perpara dy ditesh mundi nje nga skuadrat me te forta ne kampionat, Atalanten, ne fushen e kesaj te fundit. Djemte e rinj zikalter shkelqyen si ne cdo ndeshje kete sezon dhe lojtaret qe shenuan ishin te perhershmit: Bonazzoli golin … Read More

Thohir tek Inter prej pothuajse nje viti. Por sa ka shpenzuar? Projekti…

04/09/2014, 16:00 |

Analize interesante nga Panorama per situaten ne shtepine zikalter pas zbarkimit te presidentit te ri Thohir.

Goditja e munguar, ne diten e fundit te merkatos, ka nxehur tifozet zikalter por ne te vertete eshte pak ndryshe … Read More

Nga sot deri te shtunen 6 seanca stervitore: ja programi

03/09/2014, 11:32 |

Sic njoftohet ne faqen zyrtare ne web te klubit, skuadra do te zhvilloje 6 seanca stervitore duke filluar nga sot e deri te shtunen me 6 shtator. Djemte e Walter Mazzarri do te zbresin ne terrenin e “Angelo … Read More

Notat nga Gazzetta – Kovacic, cfare thesari! Osvaldo nje ciklon kurse Icardi killeri perfekt…

29/08/2014, 13:24 |

Kovacic pa asnje dyshim lojtari me i mire ne fushe, Icardi killeri perfekt dhe Osvaldo nje ciklon i vertete. Notat e Gazzetta dello Sport ngrene ne piedestal Interin dhe venen e dukje punen e bere deri ne kete … Read More

Familja Moratti tek Interi: Angelomario ka postin me te rendesishem. Milly eshte tek…

23/08/2014, 14:51 |

Ne nje analize qe ka bere Tuttosport tek niveli drejtues tek Interi, ka nxjerre ne pah se cfare pozicionesh mban familja Moratti ne shoqerine zikalter.

Eshte pikerisht i Angelomario Morattit, djalit te Massimo Morattit, posti me … Read More

Te demtuarit ne shtepine inter shtate dite nga Europa League. Shqeteson vetem Hugo

13/08/2014, 22:09 |

Campagnaro, Krhin, Medel, Kuzmanovic, Dodò, Botta dhe Palacio te demtuar. Kovacic, Alvarez, Guarin, Hernanes, M’Vila dhe Osvaldo akoma jashte formes. Duke mare ne konsiderate edhe transferten ne token greke, ky eshte skenari qe prezantohet per momentin ne shtepine … Read More