Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

inter

“Interi nuk eshte nje skuader dhe nuk mund te jete kurre nje e tille me keta lojtare…”

16/04/2018, 11:25 |

“Zhurma e armiqve behet me e forte kur ne humbasim”, tha nje tranjer portugez qe ka qene ne drejtimin e Interit disa vite me pare kur te githe flisnin per humbjen e Interit shume me shume sa sa per humbjet … Read More

Inter, a e di qe ne 2018 ke shenuar me pak se Benevento? Ja sa gola kane shenuar zikalterit ne total…

16/04/2018, 10:52 |

Dikush mund te qeshe nga titulli, por fatkeqsisht gjithcka me lart eshte e vertete. 

Interi ne 2018 po kalon nje krize te vertete ne sulm dhe nese nuk shenon Icardi apo Perisic, zikalterit shume here e kane mbyllur ndeshjen me … Read More

Inter, revolucion me mbrojtesat e krahut: Vetem D’Ambrosio i sigurt. Santon, Nagatomo dhe Dalbert…

12/04/2018, 10:27 |

Zikalterit jane gati te bejne nje ristilim te kraheve te mbrojtjes per sezonin e ardhshem.

Prej vitesh, krahet e mbrojtjes kane qene thembra e akilit e Interit me shume lojtare qe kane ardhur dhe kane ikur pa lene gjurme por … Read More

Bookies – Inter, nga e fundit ne favorite: ja koeficenti i ri i skuadres zikalter per kapjen e Champions

06/04/2018, 21:15 |

Gjerat me te vertete qe ndryshojne nga sot, neser e kjo gje ndodh sidomos ne futboll. 

Nuk ka kaluar as nje muaj qe kur Interi shihej si ‘e fundit e klases’ ne garen per Champions League ne krahasim me romanet … Read More

Corriere – Rilindja e Interit: ja te gjitha arsyet!

06/04/2018, 12:06 |

Corriere dello Sport ne faqet e saj sot ka analizuar “rilindjen” e Interit dhe ka nenvizuar disa pika kyce te saj.

Zikalterit kane shkelqyer edhe ndaj Milanit edhe pse mungoi fitorja aq shume e deshiruar.

Por jo vetem mekanizmat e … Read More

E FUNDIT – Inter, dalin fotot e para te bluzes se pare per sezonin 2018-19!

06/04/2018, 11:19 |

Sa here afrohet fundi i sezonit, sic ka ndodhur edhe ne vitet e kaluara, ne rrjet fillojne te qarkullojne fotot e bluzes se pare te mundshme te Interit ne sezonin e ri.

Nese gjithcka do te konfirmohet, do te … Read More

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…

05/04/2018, 17:11 |

Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje artikull sot rrugetimit te skuadrave qe jane ne lufte per nje vend ne Champions.

Duke hequr Juventusin dhe Napolin qe ndodhen me lart ne klasifikim, jane kater skuadrat ne gare per nje … Read More

Nainggolan: “Interi me donte ne vere, por nuk ishin kushtet: ja cfare ndodhi.”

30/03/2018, 11:37 |

Radja Nainggolan ka qene nje nga emrat me te perfolur ne vere per tu transferuar tek Interi. 

Te gjithe, qe tek mediat e deri tek tifozet zikalter po prisnin nje ose me shume goditje te medha tek Interi nga ana … Read More

Ne Spanje – Largimi i Sabatinit komplikon Cancelon? Nga Interi…

29/03/2018, 12:55 |

Nga Spanja vijne te rejat e fundit per sa i perket te ardhmes te mbrojtesit te krahut zikalter qe ka shkelqyer me Interin deri me sot. 

Behet fjale per Joao Cancelo, lojtari portugez qe eshte i huazuar nga Valencia dhe … Read More

ZYRTARE – Sabatini largohet perfundimisht: Ja komunikata e klubit

28/03/2018, 9:11 |

Tashme nuk ka asnje dyshim, Sabatini largohet perfundimisht.

Pak minuta me pare, Suning ka zyrtarizuar gjithcka me nje komunikate per shtyp.

Pas zerave te djeshem dhe fjaleve te drejtuesit qe linin shume pak marzh interpretimi, tashme eshte zyrtare.

Walter SabatiniRead More

Presidenti i Federates: “Milani i tha jo Interit, nuk deshiron ti ktheje parate tifozeve sepse…”

27/03/2018, 14:54 |

Drejtuesi i Federates, Giovanni Malago, komisari i jashtezakonshem i Lega Serie A, ka komentuar mbi polemikat e derbit. 

Ai e ka nisur intervisten e tij me daten e rekuperimit te ndeshjes.

Ja fjalet e Malago:

“Per derbin e Milanos kishte … Read More

Te ardhurat ne Serie A: Interi ne vendin e pare per marketing. Tek te tjerat dominon…

26/03/2018, 17:17 |

Inter, fale marreveshjeve me Suning, eshte skuadra e vetme qe fiton me sume se Juventusi per sa i perket sektorit komercial.

La Gazzetta dello Sport ne nje shkrim te Marco Laria, ka treguar te gjithe ‘xhepat’ e skuadrave ne Serie … Read More

Nga Zamorano tek Kovacic, ja 10 transferimet e aksit Inter-Real Madrid qe kane bere me shume buje

24/03/2018, 20:59 |

Rruga qe lidh Madridin me bluze te bardhe dhe Milanon me ngjyre zikalter ka dhene gjithmone lajme merkatoje per faqen e pare.

I fundit ka qene Mateo Kocacic, por lista eshe shume e gjate: nga Zamorano tek Solari, nga Samuel … Read More

Historia tragjike e jetes se Cancelo: Ja pse shkruan ne cdo postim “Mami me beko”!

23/03/2018, 13:17 |

Joao Cancelo po tregon vlerat e tij ne fushe me Interin kete sezon aq shume sa ka bere nje tifozeri te tere te dashurohet me te.

Por ajo qe e ben akoma me te lartesuar karrieren e Cancelos deri … Read More