Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

inter

Gazzetta – Spektatoret ne Serie A: Interi pa rival! Skuadrat Milaneze…

02/03/2018, 11:32 |

Pas nje renie te rendesishme ne vitet e fundit, jemi perballe nje rikthimi te tifozeve ne shkallet e stadiumeve. Ne kete klasifikim, Interi komandon natyrisht, por menjehere pas zikalterve eshte Milani. Jo rastesisht, te dielen ne darke parashikohet nje tjeter … Read More

ZYRTARE – Kunderpergjigjet Inter per artikullin e Sole 24 Ore: “Nje artikull qe demton imazhin. Ne do te…”

01/03/2018, 23:00 |

Interi replikon keshtu me ane te nje komunikate zyrtare per shtyp artikullin qe u publikua sot nga Il Sole 24 Ore.

MILANO – Duke ju referuar asaj qe u shfaq ne daten 1 mars 2018 ne faqet e Il Sole 24 … Read More

Sa i sigurt eshte transferimi i Lautaro Martinez tek Interi?

28/02/2018, 19:22 |

“Che Lautaro” (Cfare Lautaroje) hapeshin gazetat sot ne Argjentine por nuk mbeten prapa as mediat italiane qe e kane cuar ne qiell super talentin argjentinas qe po shkelqen tek Racing.

Pas paraqitjes mbreslenese dje ne Copa Libertadores, ai tha ne … Read More

Inter mbush 110 vjet: super gala nga ana e klubit. Pritet Ronaldo Fenomeni?

27/02/2018, 13:28 |

Inter mbush 110 vjet ne 09 mars dhe festa do te jete e dyfishte. Ne diten e ditelindjes eshte parashikuar nje darke gala me shume lojtare te se kaluares.

Nder keta, sic tregon La Gazzetta dello Sport, disa do te … Read More

Rafinha: “Messi më ka folur për Interin. Dua derbin dhe Ligën e Kampionëve, për Spallettin dhe Icardin…”

24/02/2018, 13:36 |

Në merkaton e janarit, Interi ia doli që ta sjellë në Milano nga Barcelona. Braziliani, qysh në paraqitjet e tij të para me Interin, ka dëshmuar cilësitë e tij në shërbim të zikaltërve dhe shpreson që të kthehet sa më … Read More

Messi ne Europe nuk i ka shenuar vetem gjashte skuadrave: Interi i Julio Cesar ne liste…

22/02/2018, 15:33 |

Vetem 6 eshte numri i skuadrave qe nuk kane pesuar gol nga Lionel Messi ne kompeticionet europiane.

Nese flasim per Europen, skuadrat qe mund te mburren se nuk kane pesuar fol nga Lionel Messi numerohen me gishtat e duarve sepse … Read More

WhoScored – Serie A Team of the Week: tre Interista!

21/11/2017, 16:03 |

Kete jave qe lam pas kemi pare nje Inter bindes ne fushe, por jo vetem kaq: tre zikalter jane perfshire ne formacionin e javes nga WhoScored.com.

Nuk kane kaluar pa u vezhguar paraqitjet mjaft te mira … Read More

Corriere – Gjashte fitore ne shtepi rresht? Hera e fundit ne 1979-18…

02/11/2017, 13:02 |

Mediat italiane jane ne nje mendje: cfare super fillimi per Interin kete sezon.

Nese do te fitojne edhe ndaj Torinos, Interi do te arrinte keshtu suksesin e 10-te ne 12 jave kampionat. Do te behej fjale … Read More

Rishikim Inter-Milan – Spalletti me një dyshim: t’i besojë J. Marios apo Vecinos? Nagatomo në të majtë

15/10/2017, 9:17 |

Fitorja në derbi do të konfirmonte se jemi në rrugën e duhur për ta parë një sezon prej një Interi të vërtetë dhe për ta lënë pas Milanin në klasifikim (-10). Ky është qëllimi i zikaltërve të cilët … Read More

Inter, tifozet i ke kampione: me Spal, Genoa dhe Fiore me shume spektatore se sa italianet ne Champions

28/09/2017, 9:29 |

Per te mare vesh nese Interi i Luciano Spalletit do te rikthehet ne Champions League vitin e ardhshem do te na duhet ende ca kohe per pta kuptuar. Por i denje per kete kompeticion dhe kampion ne llojin … Read More

Corriere – Spalletti, cfare fillimi me Interin. E sigurt qe nje barazim coi per dreq gjithcka?

23/09/2017, 12:52 |

Trembedhjete pike ne pese javet e para te kampionatit, nje nisje super per Interin e drejtur nga Spalletti. Kurre me pare nuk kishte ndodhur qe tekniku italian ta kishte nisur me mire nje kampionat ne Itali. Kishte ndodhur … Read More

Rishikim Roma-Inter – Spalletti ka një dyshim në mesfushë: pesë për tre vende. Dalbert dhe Cancelo në stol

26/08/2017, 10:29 |

Lojëra të çuditshme të kalendarit. Në javën e dytë të kampionatit italian Luciano Spalletti, për herë të parë do jetë si kundërshtar i klubit të Romës. Nuk kishte qenë asnjëherë sa ishte trajner i Zenitit, tani e bën … Read More

FPF, ja sanksionet qe rrezikon Interi ne rast se deshton deri ne 30 qershor: rrezik i madh bllokimi total i merkatos!

22/06/2017, 10:30 |

Te sistemohen problemet qe kane te bejne me Fair Play Financiar dhe te zgjidhen nje here e pergjithmone duart e Suning qe nuk pret gje tjeter vecese te ndertoje nje Inter te madh. Zikalterit po jetojne dite te … Read More

ZYRTARE – Luciano Spalleti eshte tranjeri me i ri i Interit!

09/06/2017, 16:57 |

Tashme eshte me te vertete zyrtare: Luciano Spalleti eshte tranjeri i ri i Interit. Zyrtarizimi vjen direkt nga uebsajti i klubit, i cili ka shkruar tekstualisht keshtu:

 “F.C. Internazionale Milano eshte e lumtur qe te zyrtarizoje … Read More