Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterCagliari

Inter, rekord absolut per kete sezon ne Serie A! Behet fjale per…

18/04/2018, 23:58 |

Nje rekord absolut, i papare ne kete sezon deri tani ne Serie A.

Dje ne Giuseppe Meazza, Interi e ka dominuar totalisht Cagliarin. Te shumta rastet e zikalterve ne porten e Cragnos por te shumte edhe golat.

Plote kater … Read More

Ausilio takim me Jorge Mendes, agjentin e Cancelos: ja per cfare do te flitet!

18/04/2018, 15:13 |

Me sa duket, Piero Ausilio, shume shpejt ose me sakte, per ceshtje ditesh do te takoje ne Appiano Gentile Jorge Mendes, agjentin e Joao Cancelos.

Kete gje e tregon Calciomercato.com e cila tregon me detaje se cfare pritet te ndodhe.

Read More

VIDEO – Curva Nord tallet me Buffon ne momentin e penalltise gjate Inter-Cagliari dhe kendon…

18/04/2018, 12:01 |

Ne historine e futbollit ka ndodhur shpesh here qe deklarata te bera perpara ndonje ndeshje apo pas nje ndeshje te hyjne pergjithmone ne histori. 

Askush nuk do te harroje per shembull konferencen per shtyp te Mourinhos me Prostitucionin Intelektual, per … Read More

Corriere ve me shpatulla pas murit Karamoh: Vleresim shume i keq per talentin zikalter!

18/04/2018, 11:14 |

Pavarsisht nje ndeshje totalisht te dominuar kunder nje Cagliari qe nuk u pa kurre, Corriere dello Sport gjen menyre qe te japi vleresim te keq per nje njeri ne notat e saj: Karamoh.

Corriere i ka vene noten me te … Read More

Gazzetta – Sa shume lajme te keqija per Interin: Ja sa mund mungoje Gagliardini

18/04/2018, 10:48 |

Luciano Spalletti rrezikon te kete humbur Roberto Gagliardinin per pjesen e mbetur te sezonit. 

Sipas Gazzett adello Sport, ne fakt, demtimi muskular i pesuar dje nga mesfushori zikalter mund te jete shume i rende.

Ja cfare shkruan Gazzeta ne faqet … Read More

MOVIOLA – Prekja me dore e Andreollit: ja cfare duhet te bente arbitri. Goli i Perisic…

18/04/2018, 10:11 |

Pavarsisht nje rezultati te thelle, La Gazzetta dello Sport ka shkruar sot per disa episode te ndryshme te Inter-Cagliari qe kane qene te dyshimta. 

Ja cfare shkruan ne faqet e saj e perditshmja italiane:

“Ne pjesen e pare Pasqua i … Read More

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Cagliarit: 7 lojtare ne gare

18/04/2018, 0:44 |

Interi ka arritur te shenoje nje poker ne ndeshjen hapese se javes se 33 te Serie A ndaj Cagliarit duke u renditur ne menyre te perkohshme ne vendin e trete ne pritje te rezultatit te Romes dhe Lazios neser.

Zikalterit … Read More

VIDEO – Ja rastet dhe golat e Interit ndaj Cagliarit

18/04/2018, 0:23 |

Interi fitoi nje ndshje teper delikate ndaj Cagliarit, duke pare se vinte nga nje seri jo shume pozitive: nje barazim pa gola me Milanin, nje humbje me Torinon dhe nje barazim tjeter pa gola ndaj Atalantes.

Zikalterit u futen ne … Read More

Premium Sport – Gagliardini, nje problem muskular. Te enjten do te…

18/04/2018, 0:16 |

Pas rreth gjysme ore loje Roberto Gagliardini eshte dashur te le fushen e lojes per shkak te nje lendimi.

Behet fjale per nje lendim muskular i cili ka bere qe mesfushori italian i Interit te dal nga loja per t’u zevendesuar … Read More

Handanovic per InterTV: “I lumtur qe nuk pesuam gol. Sot skuadra nuk i dha hapesira kundershtarit. Tani…”

17/04/2018, 23:57 |

Per InterTV, flet edhe Samir Handanovic pas suksesit me Cagliarin:

“Zakonisht keto ndeshje jane me te veshtirat sepse te vjen nje gjuajtje dhe peson gol. Sot ka shkuar mire, skuadra nuk ka lejuar kundershtarin te bej asgje. Ishim te mire … Read More

Karamoh: “Duartrokitjet e San Siros, kam nje mesazh! Me pelqen te luaj me take. Mekat per…”

17/04/2018, 23:37 |

“Kam pasur shume raste, i kam gabuar. Mekat, por do te kem tjera”.

Jane keto fjalet e Yann Karamoh per Inter TV qe analizon keshtu ndeshjen e sotme:

Por francezi i talentuar vazhdon edhe me tej:

“Duartrokitjet e San Siros? … Read More

NOTAT – Karamoh elektrik, Perisic i papermbajtshem. Brozovic per medalje olimpike!

17/04/2018, 23:33 |

Interi fiton 4-0 ndaj nje Cagliari qe e anullon totalisht ne fushen e lojes.

Golat per zikalterit u shenuan nga Cancelo, Icardi, Brozovic dhe Perisic.

Keto jane edhe notat e ndeshjes se sotme: 

HANDANOVIC 6 – Mund te qendronte edhe … Read More

Cancelo: “Se keni idene sa i lumtur jam. Te vazhdojme keshtu. Ajo qe deshiroj eshte qe…”

17/04/2018, 23:11 |

Mbrojtesi i krahut te Interit ka folur perpara gazetareve pas perfundimit te pjeses se pare.

Interi e mbylli pjesen e pare ndaj Cagliarit me avantazhin e nje goli.

Ate e shenoi pikerisht Cancelo me nje goditje denimi, ku fillimisht u … Read More

Inter, Cagliari eshte kthyer ne nje ‘mace te zeze’. Zikalterit nuk fitojne prej 7 vitesh ne Meazza: ja statistikat!

17/04/2018, 17:05 |

Nese kujtohet Cagliari, Interi nuk eshte se ka shume kujtime te mira per sa i perket ndeshjeve ne Meazza.

Mbase menjehere ne mendjen e tifozeve zikalter vjen Cagliari i Zdenek Zeman i cili fitoi me rezultatin e thelle 1-4 ne … Read More