Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

InterChievo

ALARM I KUQ – Rreziku i kartonave te verdhe: 5 lojtare rrezikojne ndeshjen me Juventusin

21/04/2018, 10:50 |

Interi rrezikon shume ne ndeshjen ndaj Chievos neser qe do te luhet ne Bentegodi ne oren 15:00. 

Zikalterit rrezikojne qe ndaj Juventusit te kene nje Brozovic-bis, ku kroati aq shume i nevojshem per Interin, mori nje karton te verdhe ndaj … Read More

Perisic: “Spalletti shume deciziv per te me bindur te qendroja. Ne Torino per te fituar…”

03/12/2017, 18:21 |

Nuk mund te mos mungonte Ivan Perisic i cili ishte edhe me i miri ne fushe sot ndaj Chievo Veronas.

Kroati, i intervistuar ne fund te ndeshjes eshte shprehur keshtu: “Nuk eshte e rendesishme kush shenon, … Read More

Inter-Chievo, sot per Piolin ne fushe do te jete nje mesfushe me vlere 108 milione euro…

14/01/2017, 11:32 |

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport ve ne dukje nje fakt teper te rendesishem: mesfusha zikalter ndaj Chievos, nese do te jete ajo e parashikuar nga mediat keto dite, ka kushtuar me shume se 100 milione euro.

Read More

Carrizo me temperature, Handanovic i ftohur: emergjence totale ne porte per Interin! Sot meret vesh nese…

14/01/2017, 11:02 |

Me sa duket eshte emergjence totale ne shtepine Inter per sa i perket portierit qe do te zbrese ne fushe ndaj Chievos. Edhe pse mendohet qe Samir Handanovic te mos kete asnje problem qe te zbrese ne fushe, … Read More

Gagliardini-Kondogbia, me Chievon e kane ata radhen: kunder Palermos…

13/01/2017, 11:11 |

Keshtu, pa dashur e pa e kuptuar me sa duket ka ardhur momenti i debutimit ne Meazza per Roberto Gagliardinin.

Atij dhe Kondogbia, Pioli do i besoje celesat e mesfushes ne ndeshjen ndaj Chievos. Te dy, … Read More

NOTAT – A e meriton Kovacic te qendroj ne pankine dhe t’a shikoj Guarinin teksa luan? Per fat te mire eshte Handanovic. Mancini gabon…

03/05/2015, 17:29 |

Inter zhgenjen kunder Chievos, pikerisht atehere kur 3 piket jane te nevojshme per Europa Leaguen duke pare qe edhe Genoa kishte humbur me heret si mysafir i Romes.

Handanovic 7: Ne pjesen e pare eshte shikues. … Read More

Mancini: “24 gjuajtje, 75% mbajtje topi, cfare mund te them? Nuk ka pendesa. Per EL…”

03/05/2015, 16:39 |

Europa mbetet nje hap larg, nje pike terren ju fitua skuadrave nga Genoa, por barazimi me shum po shihet si nje humbje se sa si nje rezultat pozitiv. Kete gje e ka shprehur edhe Roberto Mancini ne mikrofonat … Read More