Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterJuve

Lotet e Icardit dhe gjendja e skuadres pas Inter-Juve te treguara nga Spalletti

05/05/2018, 15:02 |

“Nuk e di si duket nga nje njeri i jashtem, por e kemi thene disa here qe djemte jane aty ku jane dhe e duan shume kete skuader dhe kete klub. Por i duan shume edhe tifozet.”

“E kemi evidentuar … Read More

SKANDAKLOZE! Ja si Juventusi ka mashtruar me demtimin e Mandzukic: FOTO dhe VIDEO!

30/04/2018, 12:51 |

Nese menduat qe mashtrimet rreth Inter-Juventus kishin marre fund, atehere gaboheni rende.

Ato padrejtesi qe nisen ne Meazza nga Orsato, pa harruar pastaj bisedimet e Allegrit me Tagliaventon ne zonen e intervistave ku thonin se Orsato kishte bere pune te … Read More

Gazzetta dello Sport – Inter i zemeruar, sot qendrimi zyrtar i klubit: do te flas Antonello

30/04/2018, 9:39 |

Ka nisur ne naten e se shtunes zemerimi interist ndaj arbitrit Daniele Orsato.

E thote Gazzetta dello Sport ne kete mengjes duke pare moviolat, rrjetet sociale dhe makthin duke pare zonen Champions te largohet.

Me pak fjale te Interi … Read More

Spalletti: “Skuadra ka bere gjera te medha edhe me 10 lojtare. Ne nuk dorezohemi”

29/04/2018, 18:58 |

Pak ore pas Inter-Juventus, Luciano Spalletti kthehet me zemerim pas ndeshjes se San Siros:

“Duhet te komentojne gjene me te bukur te mbremjes: 80 mije tifozet prezent dhe qe meritonin te shperbleheshin ne nje menyre tjeter”.

“Skuadra ka bere … Read More

Inter, tani trego krenarine! Nese je ekip i madh, rinisu per Champions. Mbreme…

29/04/2018, 18:38 |

Dje ka qene nje nate e zjarrte, me mijera emocione te pafundme.

Nje prej atyre neteve qe shenojne nje sezon te tere dhe qe pavaresisht rezultatit mund te te japin nje shtyse te madhe ose e kunderta.

Dhe per … Read More

Sky – Inter, dirigjenca ne Appiano: eshte rishikuar ndeshja me Spallettin. Dy rastet ku…

29/04/2018, 17:26 |

Me ndeshjen Inter-Juventus te perfunduar, sot dirigjenca e Interit ka qene e pranishme ne Appiano Gentile.

Sic raporton Sky Sport, drejtuesit e Interit kane qene ne qendren stervitore zikalter per t’i qendruar afer skuadres.

Spalletti, Ausilio dhe Gardini jane … Read More

Skandal pas skandali! Cuadrado gol, Tagliavento: “Tani minutat shtese dhe fitojme” (VIDEO)

29/04/2018, 13:45 |

Qe ndeshja e mbremshme u vendos shume, per te mos thene teresisht, nga arbitrat tashme kjo dihet.

Arbitrim ne favor te Juves, i kuq qe mungon per Pjanic, i verdhe qe mungon per Alex Sandron (goditje me berryl ndaj … Read More

NOTAT: Icardi heroik, Perisic dhe Brozovic luftetar te vertete. Orsato dhe Spalletti…

28/04/2018, 23:36 |

Notat e ndeshjes Inter-Juventus.

HANDANOVIC 5,5: Ndeshje ne te cilen mund te bente me shume, minutat e fundit dramatik jane te nje portieri qe nuk jemi mesuar ta shohim.

CANCELO 6: Ne pjesen e pare kishte disa veshtiresi, pastaj ne … Read More

Inter-Juventus, Higuain kunder makthit Skriniar: asnje gol perballe sllovakut

28/04/2018, 18:02 |

Kane mbetur edhe pak ore nga fillimi i Inter-Juve, ne program sonte ne oren 20:45 ne San Siro.

Te shumta duelet e parapara sonte ne fushe, nje prej atyre me interesant eshte ai mes Gonzalo Higuain dhe Milan Skriniar, sulmuesi … Read More

Cauet: “Tani shoh me shume loje dhe gjera interesante. Rafinha dhe Perisic mund te…”

28/04/2018, 17:34 |

“Rafinha dhe Perisic mund te bejne diferencen kunder Juventusit, po e gjejne lojen pavaresisht veshtiresive”.

“Tani shoh me shume loje, me shume levizje, sulmon me 2 ose 3 lojtar, ka gjera interesante”, jane keto fjalet e Benoit Cauet, ish-mesfushor zikalter … Read More

Icardi, ky vrases: nje gol cdo 26 topa te prekur!

28/04/2018, 17:21 |

Qe kapiteni Mauro Icardi eshte nje vrases i vertete ne zonen e golit eshte dicka qe e njohim te gjithe tani.

Edhe numrat e konfirmojne kete kapacitet te pabesueshem te bomberit argjentinas per te kapitalizuar ne maksimum topat ne dispozicion.

Read More

Inter, ne vitin e kaluar eshte thyer tabuja Juve. Bardhezinjte ne dy transfertat e fundit…

28/04/2018, 17:06 |

Interi ka mposhtur Juventusin vetem njehere ne 10 ndeshjet e fundit ne Serie A.

Ne shtatorin e vitit 2017 zikalterit fituan 2-1 fal golave te Mauro Icardi dhe Ivan Perisic nen udheheqjen e trajnerit holandez Frank De Boer.

Pese … Read More

Premium Sport – Rikthehet Vecino, Candreva favorit ndaj Karamoh: formacioni i mundshem

28/04/2018, 14:57 |

Dita e shumepritur ka ardhur. 

Inter pregaditet te pres Juventusin qe kryeson klasifikimin duke enderruar Championsin dhe duke provuar te ndal bardhezinjte.

Para nje stadiumi plot me interist Luciano Spalletti ka tashme ne mendje formacionin titullar. Handanovic ne porte … Read More

Moriero: “Sonte fiton Interi, Spalletti di t’i pregadit ndeshjet. Ceccarini? Me ka bere te…”

28/04/2018, 14:19 |

“Ronaldo-Iuliano? Ishte penallti, jam i bindur sic eshte pjesa me e madhe e njerzve”.

“Kam lexuar qe arbitri Ceccarini ka thene qe nuk ishte penallti por faull ne favor te Iulianos. Kjo gje me ka bere te zemerohem akoma me … Read More