Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterJuve

Timossi (gazetar i Corriere della Sera): “Juve duhet te kete frike nga Icardi-Perisic. Psikologjikisht…

27/04/2018, 23:16 |

Giampiero Timossi, gazetar i Corriere della Sera, ne nje lidhje gjate nje emisioni te Sky Sport 24, ka folur per rreziqet qe Interi mund t’i shkaktoj Juventusit neser.

“Juve duhet te kete frike nga dyshja e sulmit zikalter qe ka … Read More

Inter-Juve, gjithcka gati! Klubi rrit muziken dhe publikon videon prezentuese (VIDEO)

27/04/2018, 23:06 |

Inter-Juventus, numerimi mbrapsht ka filluar.

E per te rritur akoma me shume atmosferen para derbyt, Interi ka publikuar nje super video para Derbyt te Italise. Nje video rreth 1 minutshe nen ritmin e Nicky Jam e J Balvin, spektakel i … Read More

Moratti: “Inter i obliguar te bej mire. Icardi? Shpresoj te jete decisiv”

27/04/2018, 22:45 |

I intervistuar shkurtimisht nga mikrofonat e Rai Sport, ish-pronari i Interit, Massimo Moratti, ka folur serish per ndeshjen Inter-Juventus.

“Jane dy skuadra qe kane shume motive per te bere mire”, ka thene ai.

“Interi eshte i obliguar me pak … Read More

Inter-Juventus, te rejat e fundit: konfirmohet Rahina, eshte edhe Vecino. Ne mbrojtje…

27/04/2018, 22:37 |

Rritet pritshmeria per Inter-Juventus, ndeshje e madhe per zikalterit qe duhet te fitojne per te mos rrezikuar humbjen e trenit qe te dergon ne Champions.

Ne radhet e zikalterve ka pak dyshime per Spallettin. Konfirmohet mbrojtja me Cancelo dhe D’Ambrosio … Read More

Sosa: “Icardi meriton Boterorin. Inter-Juve? Fitojne zikalterit dhe shenon…”

27/04/2018, 22:14 |

“Inter-Juve eshte nje derby. Sipas meje fitojne zikalterit me gol te Icardit”.

Ky eshte parashikimi i ish-lojtarit zikalter Ruben Sosa, qe flet per RMC Sport pak ore para fillimit te ndeshjes se shumepritur.

ICARDI DHE HIGUAIN – “Jane sulmues te … Read More

Inter, ndeshja e katert sezonale me Orsaton: deri tani vetem barazime!

27/04/2018, 13:56 |

Ndeshja e se nesermes mes Interit dhe Juventusit do te arbitrohet nga Daniele Orsato.

Ajo do te jete ndeshja e katert sezonale e Interit e arbitruar nga Orsato, te gjitha ne shtepi.

Deri tani zikalterit kane marre vetem barazime … Read More

Inter-Juve, tjeter rekord! Ndeshja do te transmetohet ne 190 vende te botes

27/04/2018, 13:35 |

Nje ndeshje e madhe qe tashme eshte vetem nje dite larg.

Inter dhe Juventus luajne te shtunen ne 20:45 ne Giuseppe Meazza, me secilen skuader qe kerkon fitoren per te arritur objektivat.

Por kjo ndeshje ka thyer edhe disa … Read More

Inter-Juventus, se shpejti stervitja. Spalletti dhe skuadra do te qendrojne…

27/04/2018, 13:08 |

Inter eshte gati qe grumbullohet ne qendren sportive Suning per stervitjen e sotme.

Spalletti tashme ka rritur dhe eshte gati per te stervitur lojtaret ne menyre qe te kene qasjen e duhur per te perballur Juventusin.

Vecino duhet ta … Read More

Corriere dello Sport – Jo vetem Icardi. Juventusit dine t’i shenojne edhe Perisic, Brozovic, Candreva e…

27/04/2018, 12:35 |

Icardi eshte macja e zeze e Juventusit, por te Interi ka edhe lojtare tjere qe ne te kaluaren i kane bere keq bardhezinjeve. I kujton Corriere dello Sport.

“Behet fjale per Perisic, Brozovic, Candreva dhe Eder. Edhe 7 gola tjere, … Read More

Gazzetta – Per Spallettin, Icardin, Miranden dhe Candreven ndeshja Inter-Juve vlen me shume sepse…

27/04/2018, 11:54 |

Inter-Juve si nje finale per te gjithe protagonistet.

Por sipas Gazzetta dello Sport, per disa zikalter ne fushe kjo ndeshje vlen me shume: Luciano Spalletti, Mauro Icardi, Joao Miranda dhe Antonio Candreva. “Ata, me shume se te gjithe, kane disa … Read More

Candreva: “Te fitojme per tifozet, jemi gati! Do jepja gjithcka per fitoren dhe kualifikimin ne CHL. Brozo…”

26/04/2018, 23:20 |

Dy dite larg nga Inter-Juve, Antonio Candreva ndalet per mikrofonat e Premium Sport per te folur rreth ndeshjes.

“E thote edhe Brozovic qe nje jave, mezi po presim te arrij kjo ndeshje sepse eshte e rendesishme per ne qe te … Read More

Cancelo: “Inter, te fitojme per Championsin! Skuadra eshte ne nje moment pozitiv. Tifozet…”

26/04/2018, 23:04 |

Me pak dite nga Inter-Juventus, Joao Cancelo analizon ndeshjen e se shtunes per mikrofonat e InterTV.

“Do te jete ndeshje e veshtire kunder nje skuadre te madhe. Ekziston nje rivalitet i madh mes dy skuadrave. Jemi duke kaluar ne nje … Read More

Sky – Inter-Juve, Spalletti me dy ndryshime: ja formacioni i mundshem

26/04/2018, 14:07 |

Nuk do te ndryshoj fizionomia taktike e Interit qe te shtunen ne mbremje do te perballet me Juventus ne Derby d’Italia.

Eshte e mundshme qe Luciano Spalletti te modifikoj dy interpretime ne krahasim me ndeshjen me Chievon.

Ne mes … Read More

Inter-Juve, kod veshje zikalter ne San Siro. Klubi: “Ka vetem nje ngjyre qe shkon me te zezen”

26/04/2018, 12:12 |

Nje kod veshje zikalter i keshilluar ne San Siro per Inter-Juve.

Apeli per tifozet e Interit per t’u veshur me ngjyrat zikalter arrin nga sajti zyrtar i klubit ku lexohet:

“Te shtunen ne mbremje ne “Meazza” eshte nje ndeshje … Read More