Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterJuve

Nga Inter… tek Inter! 6 vite me vone Juve vjen ne Meazza dhe zikalterit mund t’i heqin…

26/04/2018, 11:57 |

Rrugetimi dhe kujtimet e futbollit.

Gjashte vite me vone pasi Interi i beri nje “dhurate” Juves me fitoren 4-2 ne derby kunder Milanit qe lejoi torinezet te fitojne ne Cagliari per te fituar Skudeton, tani pikerisht Interi e ka mundesine, … Read More

Corriere dello Sport – Fitore me Juven? Shpresa e popullit zikalter quhet Spalletti

26/04/2018, 11:10 |

Shpresat e popullit zikalter per te kaluar Juventusin jane te mbeshtetura sidomos tek idete e Luciano Spallettit.

Sic kujton Corriere dello Sport, pas 6 humbjeve radhazi, tekniku toskan ne dy ndeshjet e fundit me bardhezinjte ka treguar se ka kuptuar se … Read More

Corriere – Inter, ja sa bileta jane shitur per ndeshjen ndaj Juves! Drejt nje rekordi historik sepse…

24/04/2018, 11:17 |

Rritet pritja per Derby d’Italia e se shtunes e Corriere dello Sport na jep edhe numrat.

“Per momentin jane shitur 74 mije bileta, mbeten vetem edhe 4 mije te tilla ne shitje neper sektore te ndryshem te stadiumit”.

“Nje stadium … Read More

Gjashte dite nga Inter-Juve, Rafinha eshte tashme i karikuar: “Jave te mbare interista, shkojme…”

23/04/2018, 12:47 |

Te nesermen pas fitores se suksesshme ne transferte kunder Chievos, Rafinha ka vendosur te karikoj menjehere ambientin zikalter per ndeshjen e madhe kunder Juves.

Inter dhe Juventus luajne te shtunen ne mbremje ne San Siro, ne xhiron e 35-te te … Read More

De Boer: “Te shtunen me jepnit per te vdekur, ndersa sot me pyesni…”

20/09/2016, 15:04 |

Atmosfera ne Appiano Gentile eshte pozitive. Pas fitores ndaj Juventusit ekziston nje atmosfere me e sigurte. 

Frank De Boer ka zhvilluar pothuajse te gjithe konfrencen per shtyp ne italisht dhe ja ka dale vertete mire. Ne … Read More

Vialli: “Interi sulmues, ekuilibri ne fushe fale Joao Marios”

19/09/2016, 21:40 |

Nga studiot e Sky Sport, ish-sulmuesi i Juventus, Gianluca Vialli eshte ndalur te nokauti i bardhezinjeve ne San Siro kunder Interit duke thene:

“Pas humbjes si ajo e se enjtes shohim shpesh skuadra te humbura, por … Read More

Icardi: “De Boer kerkonte kete. Juve? E kam skuader te preferuar. Kemi treguar qe…”

18/09/2016, 21:36 |

“Nese do t’i luanim te gjitha ndeshjet keshtu do te benim mire. Vitin e kaluar mudn te vazhdon dhe sot eshte pare, kishim Juven para, keto ndeshje jane te medha”.

Flet keshtu Mauro Icardi per Premium Sport pas … Read More

Drejt Inter-Juve: Ka optimizem per Perisic. De Boer po mendon per 4-3-3: ja formacioni!

16/09/2016, 10:13 |

Interi duhet te harroje me shpejtesi humbjen e shemtuar ne Europa League dhe duhet te perqendrohet tek Juventusi e cila do te vije ne Milano te dielen pasdite.

Per kete rast, De Boer pret lajme te … Read More

Gabriel Barbosa niset nga Brazili: “Me ne fund erdhi edhe ora ime…”

16/09/2016, 10:06 |

Nepermjet kanaleve zyrtare te tij ne rrjetet sociale, Gabriel Barbosa ka lajmeruar disa ore me pare nisjen e tij nga Brazili per te zbarkuar ne Itali dhe per te nisur aventuren e tij te re me Interin. 

“Chegou … Read More

Gazzetta – Alarm Perisic: ne rrezik ndaj Juventusit. Neser vendoset sepse…

15/09/2016, 10:32 |

Ivan Perisic do te humbase ndeshjen e sotme ne Europa League per nje problem fizik qe nuk eshte specifikuar me detaje, por mendohet te jete nje shqetesim muskular.

Gazzetta dello Sport provon te qartesoje situaten mbi … Read More

Perisic: “Vendimtare ndeshja e pare, ndjejme keqardhje. Nuk ishte lehte por kemi folur mes vete dhe…”

03/03/2016, 1:13 |

Ivan Perisic, nje nga me te miret sot ne fushe per Interin, ka komentuar te Inter Channel ndeshjen e humbur me penallti:

“Ndeshja e pare ne Torino ka qene vendimtare, nuk kemi luajtur si sonte. Ndjejme keqardhe, Interi eshte Inter … Read More

Notat: Brozovic dhe Perisic spektakolar. Medel si Hulk. Bravo Juan!

03/03/2016, 0:47 |

Interi fitoi 3-0 ne nje nate magjike ndaj Juventusit por penalltite dhe fati denuan zikalterit te cilet nuk arriten dot ne finale.

Keto jane notat e zikalterve:

Carrizo 6 – Ben nje nderhyrje spektakolare … Read More

Mancini: “Kemi merituar finalen. Manaj ishte i fresket. Penalltite dhe kritikat…”

03/03/2016, 0:35 |

Ndeshje e pabesueshme per Interin e Roberto Mancinit. Vetem penalltite i kane mohuar finalen e Kupes se Italise. Ne fund te ndeshjes, trajneri analizon 120 minutat:

Inter nuk kualifikohet, por kjo ndeshje sjell besim per vazhdimin … Read More

Eshte e veshtire por Interi deshiron te provoj te bej ‘te cmenduren’. Permbysja e nje 3-0…

02/03/2016, 17:18 |

Te permbysesh nje 0-3 eshte e komplikuar dhe fakti qe ke kundershtar Juventusin e ben kthimin e rezultatit nje mrekulli. Por, historia zikalter ka pasur permbysje te cmendura qe here kane shkuar mire e here jo.

Read More