Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

InterJuventus

“Perse prokuroria federale po nxiton kaq shume qe te mbylle ceshtjen? Nuk ka ndodhur kurre qe…”

02/05/2018, 16:03 |

Duket se do te jete nje Inter-Juventus qe nuk do te harrohet kurre ai i se shtunes mbrema. 

Orsato me vendimet e tij te dyshimta beri qe Juventusi te fitonte ndeshjen duke shuar shpresat e Napolit por duke larguar edhe … Read More

Juventus paditet per ‘grabitje’ dhe kerkohet riperseritja e ndeshjes! Dy avokat te njohur Italian kane…

02/05/2018, 10:52 |

Nuk ka paqe per sa i perket ndeshjes Inter-Juventus. 

Tifozet anembane botes perjetuan nje maskarade totale nga trupa arbitrale ne favor te Juventusit dhe ka dite qe kane shperthyer kritikat dhe sharjet ne drejtim te atyre qe mendohet se kane … Read More

FcIN – Inter-Juve, cmenden mediat e huaja: “Perse Pjanic nuk mori kartonin e dyte? Duket se…”

01/05/2018, 15:38 |

Sa e ngjashme ka qene ky Inter-Juventus me ate te 1998 ku Juventusi arriti ti grabiste Interit nje tjeter kampionat. 

Duket se polemikat nuk do te kene kurre fund me nje Inter nga njera ane shume te demtuar dhe nje … Read More

Denim i Juventusit pas vjedhjes ndaj Interin? Po cfare thoni! Federata pritet te denoje Interin per…

30/04/2018, 20:29 |

Te shumte jane ata qe kane kerkuar qe ndeshja e se shtunes te hetohet sepse u pa dukshem qe njera nga skuadrat ne fushe u favorizua me qellim. 

Por duket se dicka e tille as nuk ka shans te ndodhe … Read More

LAJM I FUNDIT – Inter-Juve, Prokurori i FIGC kerkon videon e Allegri-Tagliavento por jo vetem…

29/04/2018, 20:22 |

E pabesueshme ishte per te gjithe kur pane sekuencat e videos kur arbitri i katert i ndeshjes thote ne mikrofone per shoket e tjere te arbitrtimit “ora vinciamo”, qe per disa, natyrisht per personat qe su pelqen ky fakt, eshte … Read More

Gazzetta – Nje koreografi spektakolare nga Curva Nord, por jo vetem: ja cfare do te ndodhe tjeter neser

27/04/2018, 11:08 |

Ndeshja Inter-Juventus eshte nje nga ndeshjet me te ndjera ne bote dhe per ate qe perfaqeson kjo ndeshje qe prej dekadash tashme, eshte mbase edhe me e ndjere se derbi i Milanos. 

Interistat do e shohin gjithmone kete ndeshje si … Read More

Gazzetta – Pese motivet se pse Interi duhet te besoje tek fitorja

26/04/2018, 11:56 |

Te shtunen ne darke, ne Meazza do te jene rreth 80 mije spektatore.

La Gazzetta dello Sport, propozon 5 motive per te cilat Interi mund te mendoje pozitivisht per sfiden me Juventusin.

1) – Interi ka humbur vetem nje … Read More

Gazzetta – Spalletti ka vendosur: ky do te jete formacioni i Interit ndaj Juves!

26/04/2018, 10:41 |

Sa me shume kalojne oret dhe afrohet ndeshja e madhe e se shtunes, Inter-Juventus, aq me shume rritet ankthi tek tifozerite respektive. 

Eshte nje ndeshje qe do te vendose shume nga te dyja krahet: nje fitore e Interit eshte nje … Read More

Bookies – Inter-Juventus, ja koeficentet e ndeshjes! Rezultati me i pamundur eshte…

24/04/2018, 16:25 |

Interi do te luaje ndaj Juventusit te shtunen ne oren 20:45 nje ndeshje qe pritet te vendose shume per fatin e zikalterve ne rrugetimin e tyre drejt Champions League.

Zikalterit do te perballen me nje Juventus qe vjen nga humbja … Read More

Gazzetta – Keto jane te rejat e fundit per formacionin anti-Juventus: Vecino, Karamoh dhe Candreva…

24/04/2018, 10:54 |

Tashme jemi vetem 4 dite larg ndeshjes se madhe ndaj Juventusit qe do te vendose shume per garen ne Champions por mund te vendose edhe titullin ne Itali. 

Interi duhet te fitoje per te mos ndalur hapin drejt Champions ku … Read More

“Juventinet jane gjysem kriminela. Tashme e kane per zakon te bejne…”

23/04/2018, 11:44 |

Nese kujtojme emrin e Nicolino Berti, nuk ka se si te mos vijne ne mendje deklaratat e tij pas nje derbi te humbur ndaj Milanit:

“Si ndiheni pas kesaj humbje? “Mire, sepse me mire i humbur se sa Milanist.”

Read More

Iuliano: “Faulli ndaj Ronaldos? Qesharake kerkesat e Interit. Ai ishte faull per ne. Nuk e kuptoj se si…”

06/04/2018, 15:59 |

Iuliano tregon edhe njehere se njerezit negativ ne boten e sportit ekzistojne dhe jane me shumice. 

Perseri, si shpesh here kohet e fundit, deklaratat e tij kane te bejne me nje episod i cili i kujton te gjitheve vjedhjet e … Read More

Vidic: “Kam mbetur i shokuar nga rivaliteti ndermjet Interit dhe Juventusit. Mbaj mend…”

10/03/2018, 12:35 |

Ish-mbrojtesi i Manchester United dhe Interit, Nemanja Vidic ka folur per rivalitetet qe ka hasur ne eksperiencat e tij ne Mbreterine e Bashkuar por edhe ne Itali, ku mbrojtesi serb luajti per nje sezon me Interin.

Per mikrofonat e Daily … Read More

Inter-Juventus i 29 Prillit: Interista, kaq te cmendur jeni?

02/03/2018, 20:33 |

Qe tifozet e Interit jane te cmendur, tashme kete fakt e njeh nje bote e tere e futbollit dhe pikerisht per kete arsye nje nga himnet e Interit quhet ‘Pazza Inter Amala’.

Interi i tifozeve zikalter po kalon nje nga … Read More