Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterLazio

Premium – Lajme te keqija, Lazios i rekuperohet lojtari me i rendesishem! De Vrij, Alberto dhe Parolo…

16/05/2018, 21:23 |

Ndeshja me e rendesishme e sezonit per Interin dhe per Lazion tashme eshte prapa porte. 

Ne 90 minutat e Olimpicos do te diskutohet se kush do te marre nje bilete per Champions 2018-19.

Zikalterit po zhvillojne pergatitjet e tyre ne … Read More

Notat e Inter-Lazio: Ansaldi dhe Miranda keq-keq. Perisic ‘unstoppable’. Palacio, Argjentina po te therret…

01/02/2017, 11:37 |

Interi eleminohet keshtu nga Kupa e Italise  me nje ndeshje qe do te mbahet mend me shume per arbitrimin skandaloz se sa per lojen e bukur qe per hir te vertetes nuk mungoi ne Meazza. Nderkohe, keto jane … Read More

Guida, arbitrim skandaloz: nje gabim i dyfishte qe demton Interin!

01/02/2017, 10:50 |

Nje drejtim ndeshje i gabuar dhe skandalozisht i keq ai nga Marco Guida dje ne ndeshjen e Kupes ndaj Lazios.

Arbitri Italian ka bere nje gabim te dyfishte qe ka penalizuar keqazi zikalterit qe tashme e … Read More

Inter-Lazio, formacioni i mundshem: ja Banega dhe Kondogbia, pushim Perisic dhe Joao Mario!

31/01/2017, 11:11 |

Sot ne darke ne Meazza, Interi do te luaje kunder Lazios dhe ne loje do te jete kualifikimi per ne gjysemfinalen e Kupes se Italise.

Stefano Pioli po studion skuadren me te mire te mundshme per … Read More

Drejt Inter-Lazio: eshte Kondogbia, pushim Gagliardini. Ne fushe dyshja Miranda-Medel. Gabigol…

30/01/2017, 10:56 |

Neser ne darke luhet ndeshja e vlefshme per Tim Cup me Lazion, ku Stefano Pioli pritet te beje pak ndryshime ne krahasim me skuadren titullare te pare ne fushe ndaj Pescares.

Vetem ne stervitjen e sotme … Read More

Interin e pret nje jave zjarri: me 31 ndaj Lazios e me pas e ka radhen Juventus. Nderkohe…

23/01/2017, 16:12 |

E teta fitore radhazi, e gjashta ne kampionat: kjo gje ka bere qe ecuria e skuadres se Piolit te jete nje nga me te mirat e viteve te fundit tek zikalterit.

Por nese tani kundershtaret kane … Read More

VIDEO – Momentet e Gabriel Barbosa ne ndeshjen e djeshme Inter-Lazio 3-0!

22/12/2016, 17:57 |

Dje nuk ishte vetem dita e fitores se Interit 3-0 ndaj Lazios, por dje ishte pakez edhe dita e Gabigol, edhe pse u aktivizua shume pak minuta, ai arriti te kishte disa hapsira, mbase edhe fale rezultatit, e … Read More

Sky – Inter, tashme po qe Champions eshte i mundur: Nga Banega tek Kondo, pergjigje te atyre…

22/12/2016, 17:39 |

Interi e mbyll 2016 me nje buzeqeshje te madhe dhe jo vetem per 3-0 ndaj Lazios dje ne San Siro.

Stefano Pioli ka mare pergjigje nga loja, nga mentaliteti, por mbi te gjitha edhe nga njerezit … Read More

Inter, Meazza rikthehet te jete fortese. Zhang Jindong nje hajmali e gjalle. Terheqje veshi per Gabigol…

22/12/2016, 11:53 |

Mund te jete thjesht mbyllje cikli, por kur Interi eshte ne mes, me mire ta marim me qetesi dhe pa shume eufori.

Nga humbja ne ndeshjen e fundit te vitit te kaluar pikerisht ndaj Lazios deri … Read More

VIDEO – Te shijojme edhe njehere rastet dhe golat e Inter-Lazio 3-0 me komentin e Scarpinit, Caressas dhe Recalcatit!

22/12/2016, 10:51 |

Interi dje fitoi dhe bindi. Tashme zikalterit ndodhen ne nje moment teper pozitiv dhe ne tre ndeshjet e fundit kane arritur te marin po kaq fitore ne Serie A. 

Nje perle e Banega dhe dy gola … Read More

Gazzetta – Banega perseri titullar sot. Pioli ka nje plan: dy detyra taktike per te sot…

21/12/2016, 16:30 |

Duket e sigurt qe Interi sot do te gjeje nga minuta e pare Banega dhe Kondogbia.

Kete gje e nenvizon Gazzetta dello Sport ne sajtin e saj online: “Argjentinasi eshte zevendesimi ideal dhe me i thjeshte … Read More

Adriano: “Cfare emocioni te rikthehem sot ne Meazza. Inter? Do e kape Champions. Gabigol…”

21/12/2016, 11:59 |

Sot ne mbremje, me rastin e Inter-Lazio, ne tribune do te jete edhe nje tifoz special: Adriano.

Ish sulmuesi zikalter, per kete rast ka folur ekskluzivisht per TuttomercatoWeb: “Do te ndjej emocione te medha. Rikthimi im … Read More

Preview Inter-Lazio. Pioli konfirmon nje mbrojtje me 4. Sot radha e Kondo-Banega. Candreva…

21/12/2016, 11:34 |

Ndeshja e ktheses mund te jete pikerisht ajo sot, e cila ne rastin e nje fitoreje, do e dergonte Stefano Piolin tek fitorja e trete radhazi ne kampionat. Interi kunder Lazios duhet ti tregoje kampionatit nese eshte sheruar … Read More

Inter: ne ndeshjen e sotme arbitron Mazzoleni! Zikalterit kryqezojne gishtat sepse…

21/12/2016, 10:49 |

Inter-Lazio, e darkes se sotme, do te arbitrohet nga Paolo Mazzoleni.

Eh mire, per zikalterit kjo nuk do te thote optimizem. Me te, Interi i ka humbur 4 ndeshjet e fundit, perfshire edhe ate ndaj Lazios … Read More