Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterMilan

D’Ambrosio: “Meritonim me shume. Rastet e humbura? Qetesohuni, Icardi do te na dergoje…”

04/04/2018, 22:11 |

Pas fishkellimes se trefishte te Di Bellos, Danilo D’Ambrosio arrin tek mikrofonat e Premium Sport per nje koment rreth derbyt dhe rezultatit.

Ai ka qene nje nga lojtaret me kostant gjate lojes sot, edhe pse mund te bente dicka me … Read More

Candreva: “Asnje gol? Me tallin shoket, por nuk ka gje. Nuk dua gol, dua vetem qe…”

04/04/2018, 21:54 |

Antonio Candreva eshte lojtari i pare zikalter qe paraqitet para mikrofonave te Premium Sport pas ndeshjes me Milanin.

Ja cfare ka thene anesori italian per mikrofonat e gazetareve:

“Eshte nje shije e hidhur sepse mund te fitonim, por kemi … Read More

Inter, ja 7 koreografite me te bukura te Curva Nord ne derbin e Milanos

04/04/2018, 16:58 |

Kur mendon derbin e Milanos natyrisht qe mendja e shume tifozeve shkon edhe tek ‘lufta’ ne shkallet e stadiumit. 

Pervec dueleve ne fushe, Curva Nord dhe Curva Sud historikisht kane pasur nje duel te hapur se cila nga te dyja … Read More

Preview Milan-Inter – Spalletti, zgjedh skuadren fituese: Brozivic dhe Rafinha…

04/04/2018, 10:14 |

Derbi i Madonnines mbetet shume i rendesishem per Interin por, sic eshte pranuar edhe dje ne konferencen per shtyp nga tranjeri, lojtaret kane qene te zotet te kalojne fazen e veshtire dhe ta bejne kete derbi te mos duket jetesor … Read More

Milan dhe Inter, teper te brishta: ja pse ne kete derby nuk mund te gabohet!

02/03/2018, 18:03 |

Milan-Inter, ne program te dielen ne darke, eshte nje takim shume deciziv per luften per nje vend ne Champions League.

Tre piket qe jane ne loje mund te thone shume, e mbi te gjitha, nese flasim nga ana ekonomike, jane … Read More

Speciale – Derby, kush ka fituar me shume me 10 vitet e fundit?

02/03/2018, 15:54 |

Shpesh here ne diskutim e siper, qofshin keto me tone te larta apo ne forme shakaje me kundershtaret sportiv, gjithmone vjen nje moment ku tifozet permendin statistika.

Keto statistika perdoren gjithmone sepse kur vjen puna tek shifrat, interpretimi nuk gjen … Read More

VIDEO – Kur Maicon i beri ultrasit e Milanit ta ‘qepnin gojen’…

02/03/2018, 12:34 |

Derby gjithmone mbetet nje derby. Ishte data 6 Maj e vitit 2012 ku Inter dhe Milan perballeshin midis tyre, skuadra kuqezi qe garonte me Juventus per fitimin e kampionatit dhe zikalterit qe po kalonin nje moment te veshtire.

Sic dihet, … Read More

Speciale – Ndeshja me fitimprurese e historise se futbollit Italian: rekordi eshte i Interit

28/02/2018, 13:00 |

Sa here qe afrohet nje derby, te gjithe kane tendencen te kujtojne koherat e vjetra por edhe rivalitetin historik te dy skuadrave te Milanos qe e kane bere pikerisht kete qytet, qytetin me te titullar ne bote.

Natyrisht qe dy … Read More

Derby, ja si do te luante Interi sot ndaj Milanit. Nderkohe Icardi dhe Miranda…

26/02/2018, 18:36 |

Vetem gjashte dite larg nga derby i Madonnines qe mund te vendos rrugetimin perfundimtar te Interit dhe Milanit, ne shtepine zikalter ka te reja te rendesishme per sa i perket rikthimit te titullareve Joao Miranda dhe mbi te gjitha Mauro … Read More

Gazzetta – Inter-Milan, orari 12:30 i pashmangshem: ja motivet e ketij zhvillimi epokal!

15/03/2017, 12:45 |

Si cdo gje e re, edhe vendimi per te luajtur Derbyn e Milanos ne oren 12:30 te shtunen e prag-pashkeve ka sjelle nga pas nje lum pakenaqesish.

Siguria e vetme ne kete mes eshte se kjo … Read More

Drejt derbyt – Tre dyshime dhe tre balotzhe per Mancinin: situata

17/04/2015, 20:49 |

Akoma nuk ka siguri rreth formacionit me te cilin Inter do te zbres ne fushe te dielen ne derby kunder Milan. Skualifikimet dhe lendimit detyrojne Mancini qe te bej vleresime dhe tani per tani ka tre balotazhe ku … Read More

Juan Jesus: “Derby, fitohet keshtu. Milan, do te derdhim edhe gjak!”

17/04/2015, 19:44 |

“Do te jete nje derby i ngjeshur mes Inter dhe Milan dhe menyra se si skuadrat do te bejne lojen e tyre do te vendos se kush do te fitoj dhe kush do te humb.”

Mendime … Read More

SKY – Mancini provon 4-3-1-2, dyshim Shaqiri-Kovacic

16/04/2015, 14:28 |

Vazhdon rebusi ne shtepine e Inter per mesfushen qe do te zbres ne fushe te dielen ne mbremje kunder Milan.

Sic raporton Sky Sport, Mancini po provon te zakonshmin 4-3-1-2 me Palacio dhe Icardi ne sulm. … Read More

SKY – Derby, mbrojtje me kater dhe mesfushe akoma e papercaktuar. Shaqiri dhe sulmi…

14/04/2015, 19:39 |

Andrea Paventi, ne lidhje me Appiano Gentile, duke iu referuar Sky Sport 24 ne kete pasdite kur skuadra eshte stervitur ne qendren sportive, ka pasur nje seance rigjeneruese per disa lojtare, duke perfshire ketu eshte kapitenin Andrea Ranocchia.