Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterPalermo

NOTAT: Candreva jep shkendijen, Kondogbia calon. Mbrojtesit e krahut, jo mire

28/08/2016, 23:45 |

Interi, edhe pse i shkoj shume afer, nuk arriti te gej rrugen e fitores as ne javen e dyte dhe keshtu duhet te pres javen e trete dhe ndeshjen kunder Pescares per ta kerkuar tre pikeshin. Me poshte … Read More

Gazzetta – Drejt Inter-Palermo, rikthehet Perisic dhe Murillo nga minuta e pare?

24/08/2016, 11:22 |

Pas eksperimentit taktik jo te kendshem me mbrojtjen me tre te provuar ne Bentegodi kunder Chievos, Frank De Boer ben nje hap mbrapa dhe rikthehet tek ajo me kater.

Nje repart qe, ndaj Palermos, do te … Read More

NOTAT: Palacio nje profesor, Kondogbia rritet. Perisic? Asnjehere me pa te ne fushe!

07/03/2016, 0:42 |

Roma fiton. Interi? Pergjigjet duke fituar me Palermon dhe duke vazhduar rrugetimin ne kerkim te vendit te trete. Ashtu si ne kupe, zikalterit fitojne me tre gola.

Carrizo 6,5: Nuk mund te bej asgje te goli … Read More

Mancini: “Roma ndeshje e rendesishme, por fillimisht duhet te mposhtim Bolognan. Perisic dhe Kondo rriten, Ljajic vendimtar nese…”

07/03/2016, 0:08 |

“Kemi bere nje ndeshje te mire edhe ne Torino, nese nuk do te kishte qene lendimi ndoshta nuk do te kishim humbur. Pastaj kemi bere dy ndeshje te mira, shpresoj qe fitorja me Juventus te sjell edhe fitore tjera. Vendi … Read More

Mancini: “Mund te arrijme Romen. Rinovimi? Kam akoma 1 vite kontrate. Kondo eshte i disponueshem. Ausilio…

05/03/2016, 16:31 |

Nje gare jashtzakonisht e rendesishme ajo qe do te luhet neser kunder Palermos ne Giuseppe Meazza per Interin e Roberto Mancinit, ku do te kuptohet nese periudha negative tashme eshte vetem nje kujtim i keq pas 120 minutave … Read More

Sky – Emisaret e United dje ne Meazza per Icardin. Nese nuk ka festuar…

09/02/2015, 20:51 |

Po flitet per paqen e bere ndermjet Icardit dhe tifozeve zikalter, sepse dje disa prej tifozeve e kane takuar Icardin ne parkingun e Meazzes. Ai nuk ka gezuar pas golave te shenuar vete, kurse pas atij te Guarin … Read More

Notat – Profesor Brozovic, Shaqiri cfare lojtari. Icardi-Guarin transformohen ne Super Saiyan! (Inter-Palermo 3-0)

09/02/2015, 0:31 |

Interi mund Palermon por edhe bind me loje. Zikalterit sot fituan 3-0 ne Meazza me golat e Guarin dhe te Icardit dy here. Nje ndeshje shume e mire mbi te gjitha e dy golashenuesve.

Keto jane … Read More

Juan Jesus: “Kush nuk e ka qef presionin, te mos vije tek Interi. Icardi…”

09/02/2015, 0:11 |

Juan Jesus foli pas ndeshjes se fituar ndaj Palermos, dhe tha dicka qe dihej, por nuk eshte permendur shume. Ai foli per presionin qe kane lojtaret kur veshin bluzen e Interit.

Ja fjalet e Brazilianit: “Kjo … Read More

SKY – Do te jete 4-3-3, Icardi ne sulm. Pritet nje mbremje e ftohte…

08/02/2015, 17:44 |

Konfirmohet formacioni 4-3-3 per Roberto Mancini sonte kunder Palermos.

Sipas te derguarit te Sky Sport ne San Siro, Massimilano Nebuloni, do te kete ndryshime ne formacion ne krahasim me ndeshjet e fundit. Ne sulm eshte Mauro Icardi, qe megjithate … Read More

Gazzetta – Treshe sulmi e perbere nga Shaqiri, Icardi dhe Puscas. Edhe Brozovic do…

07/02/2015, 23:10 |

Ne edicionin e saj online, La Gazzetta dello Sport sjell te rejat e fundit rreth formacionit te mundshem te Interit neser ne San Siro, ndeshje qe do te luhet ne darke ne oren 20:45 dhe eshte e vlefshme … Read More

Inter-Palermo, me 4-3-3 ne fushe! Rikthehen Kovacic dhe Poldi. Konfirmohet Ranocchia…

06/02/2015, 18:54 |

Prova te formacionit per Roberto Mancinin ne Appiano Gentile.

Tekniku i Interit, ne fakt, ka provuar serisht 4-3-3, formacionin qe dha shenja te mira ne Napoli. Pritet te rikthehen titullare Kovacic dhe Podolski ne fakt ndaj … Read More