Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterRoma

Inter-Roma, notat e lojtareve: Cancelo dhe Skriniar super, Santon katastrofal!

22/01/2018, 11:17 |

Interi e mbylli ne barazim ndeshjen e djeshme ne shtepo ndaj Romes. Zikalterit kaluan ne disavantazh pas nje gafe nga ana e Davide Santon, por pas shume tentativash dhe mrekullive te portierit Alisson, arriten te shenonin me ane … Read More

Notat e Gazzetta – Perisic dhe Brozovic up&down. Mbrojtja cka, mire Icardi…

27/02/2017, 13:12 |

Jane gjashte notat poshte gjashtes nga Gazzetta dello Sport per 14 protagonistet e Interit ne ndeshjen e djeshme ne San Siro qe perfundoi ne ate 1-3 te hidhur per Romen.

Me noten 5,5 eshte vleresuar Candreva, … Read More

Inter: neser hera e fundit si kundershtar per Manolas? Ne qershor…

25/02/2017, 12:51 |

Ajo e dites se neserme, mund te jete nje ndeshje speciale per Kostas Manolas e kjo gje ka te beje me zerat e merkatos qe e shikojne ate prej kohesh shume afer Interit.

Ku i dihet, … Read More

Gazzetta – Nagatomo nga minuta e pare. Balotazh ne mesfushe ndermjet…

24/02/2017, 10:53 |

“Brozovic ka filluar te godase topin pa ndjere shqetesime, Murillo eshte rikthyer ne grup dhe Kondogbia gjithashtu”.

Formacioni zikalter eshte pothuajse i sigurt per dhjete lojtare sipas La Gazzetta dello Sport, e cila shikon nje gare … Read More

Drejt Inter-Roma: pas Murillos, Pioli rekuperon edhe Kondogbia. Brozovic…

23/02/2017, 14:47 |

Vazhdojne lajmet e mira ne shtepine Inter ne prag te ndeshjes teper te rendesishme te se dieles ne darke ndaj Romes ne Meazza.

Pasi u rekuperua Murillo, edhe Kondogbia duket se do te jete i gatshem. … Read More

Inter-Roma: Murillo do te jete, por pa Miranden, Pioli mendon per 4-2-3-1. Nagatomo ne fushe?

22/02/2017, 13:20 |

Lajm teper i mire per Piolin: Jeison Murillo nuk ka asnje terheqje muskulare dhe testet mjekesore kane larguar cdo dyshim.

“Kontrollet mjekesore kane dale negative, keshtu qe kolumbiani te dielen do te jete nga minuta e … Read More

Nente fitore ne dhjete ndeshjet e fundit: Mire se u riktheve Inter! Tani me Romen…

20/02/2017, 10:39 |

Interi tashme hyri perfundimisht ne skuadrat e medha te kampionatit per kete sezon por jo vetem per shkak te klasifikimit. Zikalterit kane fituar nente nga dhjete ndeshjet e fundit ne kampionat dhe jane ndalur vetem ne ndeshjen e … Read More

Inter eshte ne telashe: jane tre lojtaret me rrezik kartonash. Turnover ndaj Bolognas?

11/02/2017, 12:55 |

Nje problem pason tjetrin per Stefano Piolin.

Neser, kunder Empolit, pervec mungesave te Icardit, Perisic dhe Brozovic, teknikut zikalte do i duhet te beje shume kujdes me zgjedhjet e tij. E sigurt qe perpara mbrojtjes do … Read More

Joao Mario mund te luaje me Romen: demtimi jo serioz. Por De Boer nuk deshiron te rrezikoje portugezin!

27/09/2016, 9:47 |

Joao Mario mbetet ne dyshim per ndeshjen e madhe te se dieles kunder Romes.

Frank De Boer shpreson se do te rekuperoje portugezin, nje element fondamental per Interin e tij: stafi mjekesor zikalter do te mundohet … Read More

NOTAT: Ladies and gentlemen: Vidic! Gnoukouri nuk njeh fjalen frike. Mancio, kryeveper…

25/04/2015, 22:56 |

Keto jane notat e ndeshjes se cmendur Inter 2-1 Roma. Zikalterit fitojne fal golit te Hernanes dhe golit ne minutat e fundit nga Mauro Icardi.

Handanovic 6: Roma avancon, avancon dhe avancon por krijon pak. Deri tek … Read More

Hernanes: “Goli? Per vajzen time dhe tifozet e Interit. E meritonim kete fitore. Pozicioni…”

25/04/2015, 22:35 |

I intervistuar per InterChannel, Hernanes ka komentuar ndeshjen e sotme kunder Romes.

Ja fjalet e tij: “Goli? Me mungonte qe nga tetori, i fundit ishte ai mme Napolin, e nga jashte zone kishte akoma me shume … Read More