Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterSassuolo

Sky – Inter-Sassuolo, dikush nga klubi nuk ka pelqyer qe lojtaret dje ishin me femijet

13/05/2018, 14:50 |

Inter-Sassuolo dhe momentet pas perfundimit te saj qe ishin vetem momente nervozizmi.

Por, para fillimit te saj, lojtaret e Interit ben nje gjest qe na ra ne sy te gjitheve. Ata u futen ne fushe me femijet e tyre ne … Read More

Icardi per Sky: “E ardhmja? Nese per Interin eshte i mire qendrimi im, qendroj. Nese jo, largohem.”

13/05/2018, 0:35 |

Mauro Icardi, kapiteni i Interit ka folur per mikrofonat e Sky pas ndeshjes ndaj Sassuolos. 

Zikalterit deshtuan sot te fitojne ne ndeshjen qe vlente sezonin dhe kapiteni ka komentuar keshtu perpara gazetareve gjithcka cfare ndodhi:

“Jemi shume te pikelluar sepse … Read More

NOTAT: Icardi keq, Cancelo ne nje mbremje negative. Rafinha, cfare lojtari! Eder eshte…

12/05/2018, 23:50 |

Inter-Sassuolo perfundon 1-2.

Nje mbremje qe duhej te shkonte ndryshe merr nje kahje krejtesisht tjeter dhe i ben minimale shpresat per Champions League. Keto jane notat e lojtareve.

HANDANOVIC 5,5: Befasohet, se bashku me te gjithe barrieren, te gjuajta e … Read More

Deshton misioni finale!

12/05/2018, 22:58 |

Interi hedh gjithcka ne ere ne momentin me te rendesishem te sezonit: skuadra zikalter shikon teksa i svenitet perpara syve endrra qe quhet Champions League ne fund te nje ndeshje qe pati shume raste por te pritura ne menyre te … Read More

D’Ambrosio: “Champions kalon nga Sassuolo. Tifozet? Duam te fitojme per ta sepse…”

12/05/2018, 19:58 |

Danilo D’Ambrosio ka folur per mikrofonat e InterTV per ndeshjen kunder Sassuolos qe eshte ne program sonte:

“Nje ndeshje shume e rendesishme, Championsi kalon nga Sassuolo. Pa kete fitore nuk mund te luhet finalja me Lazion”, ka thene ai.

Read More

Inter-Sassuolo, Ranocchia apo Miranda: ka akoma dyshime. Ne mesfushe luan…

12/05/2018, 19:27 |

Spalletti nuk deshiron te rrezikoj per ndeshjen me Lazion dhe ja qe sonte kunder Sassuolos, braziliani Miranda mund ta nis nga pankina.

Do te jete Andrea Ranocchia, ashtu si ne Udine, ai qe do ta zevendesoj duke luajtur nga minuta … Read More

Inter-Sassuolo, ja lojtaret qe rrezikojne ndeshjen me Lazion ne rast kartoni te verdhe…

12/05/2018, 14:40 |

Inter-Sassuolo qe luhet sonte ne Meazza eshte nje prej ndeshjeve me te rendesishme te Interit ne vitet e fundit.

Kjo ndeshje, nje gjysme-finale sic e ka pershkruar Spalletti, eshte shume e vlefshme sepse ne rast fitoreje atehere cunat zikalterit do … Read More

Gazzetta – Spalletti ka vendosur formacionin ndaj Sassuolos! Matias Vecino dhe Borja Valero…

12/05/2018, 13:14 |

La Gazzetta dello Sport ka dhene lajmet e fundit rreth formacionit zikalter para pak minutash.

Sipas tyre, Ranocchia mbetet ne avandazh ndaj Joao Miranda dhe Matias Vecino ndaj Borja Valero.

Keto, ne kete moment, jane lajmet e fundit per sa … Read More

Bergomi: “Interi ne forme, me Sassuolon per fitore! Forma fizike? Zikalterit jane…”

10/05/2018, 21:17 |

Ish-mbrojtesi zikalter Beppe Bergomi ka folur per mikrofonat e InterTV sa i perket momentit qe po kalon skuadra.

“Ne ndeshjen me Sassuolon duhen tre pike. Do te ishin thelbesore”, ka thene Bergomi ne fillim te intervistes.

“Mendoj qe Interi … Read More

Drejt Inter-Sassuolo – Shume mungesa edhe per Iachinin: ja lojtaret qe do te mungojne

10/05/2018, 20:02 |

Probleme per Beppe Iachinin para ndeshjes te se shtunes me Interin.

Te shtunen ne Meazza, djemte e Spallettit do te perballen me Sassuolon per te kerkuar fitoren qe do te bente qe Championsi te vendosej ne Olimpico kunder Lazios.

Read More

Gazzetta dello Sport – Miranda stervitet me grupin: ne fushe te shtunen? Ne mesfushe…

10/05/2018, 19:26 |

Joao Miranda sot eshte kthyer te stervitet me grupin.

Megjithate eshte akoma heret per te kuptuar nese ai mund te luaj nga fillimi ne ndeshjen Inter-Sassuolo, ne program per pasneser.

Nese braziliani nuk do t’ia dal dot, shkruan Gazzetta … Read More

Notat e Gazzetta dello Sport – Eder ndezi per pak Interin, Gabigol i gjalle

15/05/2017, 10:55 |

Vetem tre lojtare me note mbi gjashte sipas notave te Gazzetta dello Sport. Pas humbjes se djeshme ndaj Sassuolos, e perditshmja italiane shpeton vetem Handanovic, Eder dhe Gabigol. Edhe Vecchi arrin ne noten 6. Pastaj te gjithe jo … Read More

Tifozet e Interit: te dashuruarit e ‘pandreqshem’: 40.000 veta ne Meazza ndaj Sassuolos. Me siguri…

12/05/2017, 9:56 |

“Drejtues totalisht te munguar dhe ne fushe gjysem-burra pa krenari dhe turp. Pavarsisht gjithckaje ne prezent 60.000 veta ne shkallet e stadiumit dhe te vetmit te cilen nderojne historine tone.”

Kjo ishte banderola e ekspozuar nga … Read More

Icardi: “Ja cfare ndodhi ekzaktesisht kur bera fjale me kapo Ultrasin ne transferten e Sassuolos…”

15/10/2016, 12:35 |

Bluza e hedhur ne fytyren e tifozit, ulerimat, fjalet e pista: imazhet e asaj pas-ndeshjeje Sassuolo-Inter te perfunduar 3-1 per te zotet e shtepise ne shkurt te 2015, beri xhiron e botes.

Icardi dhe Guarin te … Read More