Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

InterVerona

Perisic: “Kemi ndryshuar taktike, luajme me shume vertikalisht. Goli i pare? Falenderoj…”

31/03/2018, 18:33 |

Komentimin per ndeshjen e sotme e nis nga asisti i golit te pare nga nje rivenie anesore me duar. Po flasim per Ivan Perisic, autor i nje asisti dhe i nje goli gjate ndeshjes se sotme.

Kroati duket se po … Read More

Miranda per InterTV: “Duhet te luajme gjithmone me agresivitetin e njejte”

31/03/2018, 18:01 |

Pas fitores 3-0 kunder Hellas, mbrojtesi brazilian Joao Miranda flet per mikrofonat e Inter TV duke thene:

“Kemi ndryshuar qendrimin tone, sot skuadra ka pasur me shume besim, ka zhvilluar nje ndeshje te mire. Duhet te luajme gjithmone me agresivitetin e … Read More

Skriniar: “Jemi kthyer si ne fillim te sezonit, te vazhdojme keshtu”

31/03/2018, 17:53 |

I intervistuar nga Inter TV, Milan Skriniar ka komentuar fitoren e Interit ndaj Hellas Veronas:

“Te gjithe mund te qendrojme me te qete tani, kur jane kthyer disa lojtare jemi kthyer sic ishim ne fillim te sezonit. Nese duam te shkojme … Read More

Spalletti: “Interi i shendoshur? Jo, stervis nje skuader qe ndonjehere thjesht nuk i tregon te gjitha kualitetet”

31/03/2018, 17:42 |

Pas fitores se paster kunder Hellas Veronas, Luciano Spalletti per Mediaset Premium analizon ndeshjen e sotme:

“Kemi pasur nje impakt te forte dhe korrekt mbi ndeshjen, ishte ajo qe duhej te benim per te mos shpenzuar shume energji. Pastaj kemi … Read More

CdS – Spalletti konfirmon serish Rafinhan. Brozo-Galgia, eshte hera e trete…

31/03/2018, 12:02 |

Edhe sipas Corriere dello Sport, Spalletti po mendon te konfirmoj per ndeshjen e trete radhazi formacionin e njejte.

Pra, Rafinha akoma trekuartist se bashku me Brozovic e Gagliardini ne mes te fushes. Per t’u permendur fakti qe dyshja Brozovic-Gagliardini do … Read More

Gazzetta dello Sport – Skuadra qe fiton nuk ndryshohet: formacioni i mundshem

31/03/2018, 11:45 |

Skuadra qe fiton nuk ndryshohet.

“Duket ky synimi i Luciano Spallettit per ndeshjen me Veronan – shkruan Gazzetta dello Sport -. Mendja vetem tek ndeshja e sotme, pa u shperqendruar nga derby me Milanin te dielen, apo transfertat e Torinos … Read More

Gazzetta – Brozovic rrezikon ndeshjen me Milanin, por do jete titullar: ja formacioni anti-Verona

30/03/2018, 13:59 |

Neser ne oren 15:00 ne vigjiljen e pashkeve, djemte e Spallettit do te zbresin ne fushe ndaj Verones ne Meazza.

Ne stadium priten me shume se 60.000 persona ne mbeshtetje te skuadres zikalter.

Per ndeshjen e neserme dhe per formacionin … Read More

Inter-Verona, ja formacioni i mundshem: Rafinha dhe Brozovic…

29/03/2018, 15:27 |

Vijne te rejat e fundit per sa i perket zgjedhjeve te Spallettit ne prag te ndeshjes Inter-Verona.

Per Interin, vrapimi final drejt Champions kalon mbi te gjitha nga ndeshja e programuar per te shtunen ne San Siro kunder Verones.

Menjehere … Read More

CdS – Interista, mos duhet t’ju kujtojme se luani kunder Verones dhe jo nje finale? 60.000+ tifoze…

26/03/2018, 10:39 |

Tifozet e Interit njihen boterisht tashme si “te cmendur” por duket se nuk e kane te kote kete epitetet sepse e kane totalisht te merituar. 

Edhe himi zikalter thote pikerisht kete “Pazza Inter Amala” qe ne shqip do te thote … Read More

Inter-Verona, Mazzarri i kerkon nje sforco te fundit djemve: Nje dyshim i vetem per formacionin!

08/11/2014, 15:59 |

Walter Mazzarri do i kerkoje nje sforco te fundit neser djemve te tij te cilet vijne ne kete takim pas nje sere takimesh te njepasnjeshme perpara pushimit te kombetareve qe do i lejoje disa elementeve zikalter te pushojne … Read More