Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

interviste

Palacio: “Inter-Juve, shpresoj qe te fitojne zikalterit. Verdi? Nje talent. Bishtaleci im…”

26/04/2018, 10:46 |

“Do e luajne deri ne fund. Do te jete nje ndeshje e veshtire por shpresoj qe te fitoj Interi”.

E nis keshtu intervisten e tij per Corriere dello Sport ish-lojtari zikalter Rodrigo Palacio qe uron nje sukses zikalter ne Derby … Read More

Spalletti: “Une duhet te tregoj qe e meritoj Interin. Per Perisic dhe Dalbert ju them qe…”

17/03/2018, 13:12 |

Kjo ka qene intervista e mister Luciano Spallettit sot ne prag te ndeshjes se neserme ndaj Sampdorias.

Inter Club Albania e sjell ne shqip per ju:

Si fillim, keto kane qene fjalet e misterit ne lidhjen direkte ne facebook: “Analizat … Read More

Skriniar: “E di per Barcelonen, por dashuroj Interin. E dua Champions, por ketu. Ne derby…”

02/03/2018, 13:43 |

Milan sfidon… Milan. Ne prag te derbyt te se dieles, Skriniar ka folur per momentin qe po perjeton Interi dhe ka folur edhe per te ardhmen.

Keto jane fjalet e tij te thena per La Gazzetta dello Sport:

“Kur kam … Read More

Joao Mario: “Vlera? Deshiroj te shpagoj besimin. Serie A, Cristiano Ronaldo, roli: ju tregoj gjithcka…”

14/12/2016, 12:15 |

Tuttosport, sot ne numrin e saj te perditshem, ka intervistuar ekskluzivisht mesfushorin e Interit, Joao Mario.

Ja fjalet portugezit zikalter: “Sa ndihem keq kur shikoj Interin 15 pike larg vendit te pare? Nuk mund ta mohoj … Read More

Joao Mario: “I lumtur qe jam te Interi. Skudeto? Mund te enderrojme, por fillimisht Champions. Pas pushimit te kombetareve…”

28/08/2016, 17:28 |

Fjalet e para si lojtar zikalter per Joao Mario, i intervistuar nga Premium Sport para ndeshjes Inter-Palermo ne San Siro:

“Sigurisht ka qene nje vendim i rendesishem, jam i lumtur qe jam ketu. Shpresoj te ndhmoj skuadren … Read More

De Boer: “Kater muaj per te pare Interin tim te vertete. Duhet pak kohe, Klopp tek Liverpool…”

17/08/2016, 14:02 |

Ka ardhur prej me pak se dhjete ditesh dhe te dielen ben debutimin e tij ne Serie A.

Pak kohe per te punuar me skuadren, por Frank De Boer ka besim se me kalimin e kohes … Read More

Icardi: “Deshiroj te qendroj dhe te fitoj me Interin. Viti qe vjen? Kampionat dhe…”

14/04/2016, 9:50 |

E perditshmja Italiane, Corriere dello Sport, ne numrin e saj ka publikuar nje interviste ekskluzive te kapitenit te Interit, Mauro Icardi.

Ja dhe fjalet e tij per gazeten Italiane:

E ARDHMJA – “Cdo … Read More

Kovacic: “Jam i lumtur qe tifozet mbeshteten tek une. Nuk kemi ashpersine…”

16/05/2015, 21:06 |

Mateo Kovcic analizon humbjen kunder Juventus per mikrofonat e Sky, keto jane fjalet e kroatit qe sot ishte me i miri ne fushe per zikalterit.

“Kemi gabuar edhe ne shume ndeshje tjera, me Juven ishte e … Read More

Mancini: “Rezultat pa logjike. Blerje me kualitet. Meazza peshon shume por…”

16/05/2015, 20:34 |

Eshte nje Roberto Mancini me pak ze ai qe paraqitet tek mikrofonat e Sky per te analizuar ndeshjen kunder Juventus. Keto jane fjalet e teknikut zikalter:

“Nuk ka qene vetem kjo, gabimet ndonjehere te humbin ndeshjen … Read More

Ranocchia: “Kovacic nuk e ka idenë se sa është i fortë! Bravo Gnoukouri. Thohirit i them…”

21/04/2015, 12:33 |

Andrea Ranocchia është kthyer të flas për derbin për mikrofonët e Sky: “Nuk kam mundur të fle. Gjyqtari ka bërë një punë të mirë, ka qenë mjaft në ekuilibër por më vije keq për rastin e penalltisë. Në … Read More

Icardi: “E ardhmja? Dua dhe duhet te qendroj tek Interi. Me duan ne Angli? Duhet te paguajne Interin per kete. Osvaldo e Balo…”

20/02/2015, 21:35 |

Mauro Icardi eshte intervistuar sonte ne ‘Canale 5’ duke prekur tema te shumta dhe duke iu pergjigjur pyetjeve te gazetarit. Kjo eshte intervista e tij:

E ARDHMJA – “Nese qendroj ne ngjyrat zikalter? Kam pese vjet kontrate ketu, … Read More

Mancini: “Kovacic? Shume mire edhe me te. Mbrojtja? Do te punojme. Shaqiri…”

15/02/2015, 22:12 |

Ne fitore e paster. Inter fiton ne Bergamo, kalon Milanin ne klasifikim, dhe pregaditet te ballafaqohet ne menyren me te mire te mundshme  impenjimin europian me Celtic. Ne mikrofonat e Premium Calcio, Roberto Mancini ka analizuar paraqitjen me Atalantan:

Santon: “Guarin? Ndeshje e cmendur. Mancini me jep besim. Kombetarja…”

15/02/2015, 18:53 |

I intervistuar ne fund te ndeshjes, Davide Santon, ka komentuar paraqitjen e sotme te skuadres ne Bergamo. Keto jane fjalet e lojtarit:

“Kjo eshte nje fushe e veshtire. Fitorja e fundit ketu ishte ne 2008, keshtu qe … Read More

Icardi: “Rinovimi perpara. Nuk kam festuar golat? E kam vendosur me agjentin. E duam Europa Leaguen”

12/02/2015, 20:50 |

Mauro Icardi ka qene protagonist ne nje interviste te leshuar per mikrofonat e Marco Barzaghi per Sportmediaset.

Sulmuesi ka pranuar qe mungesa e festimi pas dy golave kunder Palermos ka qene e vendosur ne tavoline se bashku … Read More