Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

ish-interista

SKY – Oriali nuk kthehet tek Inter. Nuk varet nga Moratti, por Thohir mendon qe…

12/02/2014, 16:28 |

Interistat e lidhin imazhin e tij me Tripleten dhe do te donin nje rikthim te tij tek Inter. Por Lele Oriali nuk do te kthehet ne shoqeri, sipas SkySport, ku Massimiliano Nebuloni u ka shpjeguar tifozeve qe kane … Read More

Mourinho: “Milano duhet te kete durim. Une do jem gjithmone interist. Thohir…

06/02/2014, 10:57 |

Fjalet e tij nuk jane kurre banale, sidomos nese flitet per Interin. Jose Mourinho ka folur ne Gazzetta dello Sport per ish skuadren e tij dhe jo vetem: “Milano eshte ne krize ne futboll? Mendoj se Mazzarri dhe … Read More

11 ish interista japin keshilla per Thohir. Pagliuca: “Ka patur respekt per te shkuaren, jo si Milani…”

30/11/2013, 12:02 |

Gazzetta dello Sport ka pyetur 11 ish lojtare zikalter, qe neser do te jene prezente ne Meazza kunder Sampdorias, te ftuar nga vete Erick Thohir. Cfare do i keshillonin ne rast se do te gjendeshin perballe me te?

Read More

Leonardo: Inter me mire se Milani. Drejtues tek Interi, rol qe nuk me pelqen. Preferoj…”

22/11/2013, 12:29 |

Gjate intervistes ne Gazzetta dello Sport, ish trajneri i Interit, Leonardo, ben permbledhjen e situates te Interit dhe te futbollit ne pergjithesi: Inter? Ka marre rrugen e duhur. Mungon akoma dicka, por po ben me te miren qe … Read More

Crespo: “Moratti largohet, cfare nostalgjie. Me kujtohet…”

17/10/2013, 13:04 |

Ish-sulmuesi i Interit Hernan Crespo ka folur ne SKY per shitjen e Interit nga ana e Morattit. Ja dhe opinioni i tij mbi tratativat: “Te krijon pak nostalgji dhe ka nje shije te hidhur. Moratti ngelet Moratti. Nese ka … Read More

Mourinho: “Moratti, pasioni do te jete i njejte. Shtepia ime…”

16/10/2013, 14:13 |

Ne faqet e Gazzetta dello Sport te sotme gjejme edhe mendimin per Massimo Morattin nga ana e Jose Mourinhos, teknikut aktual te Chelseat, i cili eshte i paharrueshem per te gjithe tifozet zikalter: “Kam folur me Morattin dhe … Read More

Oriali: “Sa i cuditshem menjanimi i Morattit. E dua Interin, do te kthehesha…”

15/10/2013, 13:26 |

Ne edicionin e sotem te Corriere dello Sport gjejme nje interviste te Lele Orialit, i cili vete-kandidohet per nje rikthim me zikalterit pas 17 sezonesh te kaluara si lojtar dhe 12 si drejtues.

Oriali, cili ka … Read More

Leonardo: “Thohir, zbulim i Morattit. Nuk do e kisha lene Interin nese…

09/10/2013, 11:43 |

Ne edicionin e sotem te Corriere della Sera gjendet nje interviste e gjate e Leonardos, ish trajnerit te Interit dhe ish drejtorit sportiv te Paris Saint-Germain. Braziliani eshte per momentin i ndalur pasi i eshte dashur te largohet … Read More

Mou: “Nese thua Inter, thua Moratti. Kenaqesia ime me e madhe ka qene…”

21/09/2013, 14:25 |

Jose Mourinho dhe Inter, nje raport i vecante. Nuk mund te mungonte komenti i tij ne fund te nje epoke qe ka pare Massimo Moratti, protagonist te padiskutuar per me shume se 18 vjet. “Moratti eshte unik. Moratti … Read More

Ibra: “Tek Interi, ishim te gatshem te vrisnim per Moun. U cudita kur me telefonoi per…”

06/09/2013, 15:30 |

Zlatan Ibrahimovic flet per periudhen e tij tek Inter nen drejtimin e Mourinhos. Ne autobiografine e tij, suedezi e ka treguar ne detaj eksperiencen e tij me Special One. “Daily Mail” ka publikuar nje pjese te gjate te … Read More

Altobelli: “Mazzarri i ben te gjithe te japin 100 %. Alvarez po i ngushton hapesirat Icardit dhe Belfodil”.

04/09/2013, 21:41 |

Interi ka bere nje fillim kampionati te shkelqyer, por tani vjen nje test i veshtir me Juven qe do beje te kuptoje ambiciet e verteta te kesaj skuadre. Per te patur nje opinion me te qarte dhe ekspert FcInterNews ka … Read More

Ibra: “Me Mourinhon tek Inter si kafshe te inatosura. Na tregonte…”

31/08/2013, 19:24 |

Zlatan Ibrahimovic nuk harron periudhen e tij tek Inter me Jose Mourinhon. Suedezi tregon dicka per periudhen e tij me zikalterit, gjate vitit ku ne pankine ulej Special One: “Mourinho punonte shume me ne perpara ndeshjeve. Dukej si … Read More

Coutinho: “Interi ka qene nje enderr. Momente te veshtira dhe…”

16/08/2013, 23:31 |

Ka qene nje enderr per mua te luaja ne nje skuader te madhe si Interi, por ne Milano kam patur momente te veshtira dhe nuk ka qene e lehte. Tani mendja ime eshte tek Liverpool, eshte ekipi ku … Read More

Suarez: “Inter i pakompletuar, Mazzarri deshiron perforcime, por…”

14/08/2013, 23:41 |

Luisito Suarez, ish lojtar dhe legjende zikalter, eshte kontaktuar ekskluzivisht nga TuttoMercatoWeb.com per te folur per Interin e ri. Ja fjalet e tij te plota, ne shqip:

Ju pelqen Interi i ri qe po lind? “Kam … Read More