Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

ish zikalter

Takim ne Meazza me ‘HISTORINE’.

30/11/2013, 14:41 |

Ne ndeshjen e pare ne San Siro te Erick Thohir, edhe perqafimi i ish-interistave: nje mozaik i moshes, fitoreve dhe historive brilante.

Vendi i takimit eshte San Siro, ajo qe ka qene stadiumi ku kane luajtur, qofte vetem per nje … Read More

Bergomi: “Rambert shume i dobet. Zanetti? Shikohej…”

24/10/2013, 13:34 |

Nga studiot e SKY, Beppe Bergomi ka kujtuar nje anekdote rreth Sebastian Rambert dhe Javier Zanettit kur ata vijne sebashku per here te pare ne Appiano Gentile. “Por Rambert ishte pothuajse perhere i pafat, shume i dobet. Ketu ne … Read More

Ganz ne FcIN: “Blerja me e mire e kohes se Moratti-t eshte… Moratti!”

19/10/2013, 15:12 |

Maurizio Ganz ka veshur bluzen zikalter nga 1995 derime 1997, ka koleksionuar 68 ndeshje dhe ka shenuar 28 gola. Tashme eshte ne pozicionin e trajnerit te Primaverave te Varese.

Kalimi i pronesise te klubit ka shfaqur … Read More

Materazzi: “Shume mire Roma dhe Garcia. Interit i mungoi…”

07/10/2013, 14:34 |

Ne mikrofonat e Tele Radio Stereo, Marco Materazzi, ish-mbrojtesi i Interit, i adreson komplimentet e tij Rudi Garcia-s mbas fitores se Romes kunder Interit: “Ju e dini sesa e dua Interin por duhet te tregohem i ndershem. Kam pare … Read More

Donati, deshire per Champions: “Nje sfide emocionuese”.

12/09/2013, 16:22 |

Mungojne pak dite nga fillimi i sezonit te ri te Champions League: nje moment i rendesishem per Giulio Donati, qe me Bayer Leverkusen, skuadren e tij te re, do te debutoje kunder Manchester United. Produkt i primaveres zikalter, … Read More

Crespo: “Mou eshte me i madhi. Deshtimi i tij ne Madrid…”

12/09/2013, 15:28 |

Hernan Crespo, ish sulmues i Interit ka folur per gazeten spanjolle Marca per ish-trajnerin Jose Mourinho. Ja dhe fjalet e tij: Mou ka bere nje pune shume te mire ne Madrid, por nuk pati suksesin sic kishte me Porton, … Read More

VIDEO – Caldirola i mrekullueshem i jep 3 piket Werderit

11/08/2013, 15:32 |

Fitore e veshtire e Werder ne debutimin e saj ne Bundeslige. Skuadra nga Bremen mezi fitoi ne transferten qe rezultoi e veshtire ndaj Eintracht Braunschweig fale nje goli te Junuzovic ne fund te ndeshjes. Por kjo fitori erdhi … Read More