Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

isla

Sky Sport – Thohir, nuk ka asgje te re. Ndersa per Isla…

19/07/2013, 14:08 |

Massimiliano Nebuloni, nje nga gazetaret e Sky Sport qe ndjek nga afer Interin, ka bere perbledhjen e dy ceshtjeve me te rendesishme per momentin ne klubin zikalter, Erick Thohir dhe Mauricio Isla

THOHIRSky SportRead More

Gazzetta – Conte bllokon tratativen Isla, por Interi ka gati alternativat.

19/07/2013, 10:34 |

Isla po, Isla jo. Tratativa per kilenin ishte praktikisht e mbyllur, deri ne momentin ku Antonio Conte ka vendosur ti ndaloje te gjtha.

Tekniku bardhezi nuk deshiron te jete me vetem Lichsteiner qe mbulon rolin e … Read More

Te rejat me te fundit per Mauricio Isla. Flet Ausilio…

19/07/2013, 0:51 |

Me bllokimin e tratatives Isla, sipas Gianluca Di Marzio, zikalterit kane bere nje tentative tjeter per Camillo Zunigen, duke ofruar 10 milion euro, te cilat u refuzuar nga Napoli. Ky eshte edhe nje mesazh per Juventusin, i cili … Read More

Agj. Isla: “Sezonin e ardhshem do te luaje tek Interi ose tek Juve”

18/07/2013, 22:27 |

Zgjatja e tratatives nga ana e Juventus ka filluar qe te merzite agjentet e Mauricio Islas. Sot duhej te ishte dita e firmes me Interin, dhe hapi mbrapa i Marottes ka bere qe gjithcka te shtyhet. I pyetur … Read More

Agj. Isla: “Inter dhe Juve ishin dakord per gjithcka. Ja cfare ndodhi..”

18/07/2013, 20:28 |

Dukej gjithcka praktikisht e bere per Mauricio Isla, madje ishin prenotuar edhe vizitat mjekesore ne Pavia, por papritur tratativa ka pesuar nje frenim. FcInter1908 ka kontaktuar me Claudio Vagheggi, agjent i lojtarit. Ja fjalet e tij:

Read More

Laudisa: “Hap mbrapa Juventus, per momentin Isla-Inter nuk behet”

18/07/2013, 20:08 |

Ishte gjithcka gati, ishin vendosur vizitat mjekesore, por Gazzetta dello Sport jep lajmin se Juventus per momentin ka bllokuar tratativen.

Carlo Laudisa, kryeredaktor i Gazzetta arsyeton keshtu lajmin: “Hap mbrapa i Juventus: deshton marreveshja per Isla. … Read More

Gazzetta – Isla-Inter, Juventus bllokon tratativen

18/07/2013, 19:57 |

Deshton transferimi i Mauricio Isla tek Inter? Ndoshta jo, por tratativa, sipas Gazzetta dello Sport per momentin tratativa eshte bllokuar nga Juventus. “Mauricio Isla dukej nje hap larg Interit per 7,5 milion euro, po flitej edhe per vizita … Read More

SKY – Isla, mund te mbyllet sot. Ai e di se tek Juventusi.

18/07/2013, 12:33 |

Tratativat e pafundme mund te mbyllen sot. Mbetet e kushtezuar, por nga SkySport24 vijne pohime te sigurta. “Mauricio Isla tek interi, jemi afer. Distanca midis klubeve eshte e vogel, kileni ka ulur edhe rrogen dhe Udinese nuk do ti … Read More

SKY – Ja si do te zgjidhet trekendeshi Inter-Juve-Udinese per Islan. Mund te jete hera e pare qe…

17/07/2013, 23:32 |

Neser mund te jete dita decizive per te mbyllur marreveshjen Inter-Juventus-Udinese, qe do te percaktoje kalimin e Mauricio Isla tek Inter. Sipas Sky Sport, neser do te kete nje tjeter takim mes Marottes dhe Brancas, por kete rradhe … Read More

Conte: “Isla eshte i joni, do te beje mire. Dhe Interi…”

17/07/2013, 19:27 |

Antonio Conte i cudit nga pak te gjithe. Isla eshte pothuajse lojtar i Interit, por ai flet sikur te jete nje lojtar i Juventusit me te gjitha efektet. Kileni ka luajtur sot prej minutes 17 te pjeses te … Read More

Me ardhjen e Isla-s, formacioni i Interit do te jete keshtu!

17/07/2013, 15:47 |

Eshte ceshtje oresh dhe me pas Mauricio Isla do te behet me te gjitha efektet nje lojtar i Interit. Me ardhjen e lojtarit qe luan ne krahun e djathte mund te filloje te mare forme Interi i ri … Read More

Di Marzio: “Isla, sapo mbaroi takimi Inter-Juventus: Neser takim me Udinesen!”

17/07/2013, 14:40 |

Cdo gje shkon perpara, ashtu sic ishte menduar.

Mauricio Isla eshte gjithnje e me prane Interit. Hap pas hapi, tratativa ka gjetur nje zgjidhje. Ka pasur sot nje takim i cili para pak minutash ka mbaruar, operacioni eshte drejt fundit … Read More

Isla tek Inter, por me kushtet e Juves. Tani Nainggolan. Nese iken Pereira…

17/07/2013, 8:58 |

Walter Mazzarri, ne fund, eshte kenaqur. Sic mbahet mend, eshte tekniku i pare pas-Mourinhos me te cilin shoqeria nuk ka bere blerje pa ja marre mendimin. Kuyt, Mascherano per Benitezin nuk erdhen kurre, Leonardos u mjaftua me opracionet … Read More

Titujt e gazetave kryesore sportive | 17 Korrik 2013

17/07/2013, 1:20 |

Si cdo nate, njihemi me titujt, persa i perket Interit, te gazetave kryesore sportive qe do te dalin ne shitje pas disa oresh. Argumenti kryesor: Mauricio Isla!

Me ne fund, Isla eshte gati te vije ne … Read More