Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Joao Mario

Joao Mario: “Duhet të kthehemi në Champions. Scudetto? Do të shohim. Banega…”

09/10/2016, 9:44 |

Mesfushori i Interit, Joao Mario, ka folur për mediat, në prag të ndeshjes kundër Andorrës: “Scudetto? Mund të mendojmë akoma. E vërtetë që Juventus është një skuadër shumë e fortë. Ka fituar pesë kampionatet e fundit radhazi dhe … Read More

Gazzetta – Joao Mario, sinjale pozitive. De Boer e deshiron titullar ndaj Romes!

30/09/2016, 10:25 |

Dite teper vendimtare per te mare vesh nese Joao Mario do te mund te luaje ne transferten e Romes te dielen kunder verdhekuqve te Spalletit.

Lajmet qe vine nga Pinetina gjithesesi jane pozitive ne ate pike … Read More

Inter pa ‘shtyllen kurrizore’ fundoset: mungesa e Miranda, Joao Mario dhe Icardi sjell…

30/09/2016, 9:30 |

Humbja e dyte ne Europa League ka treguar nje realitet tashme: Interi pa titullaret e saj fundoset dhe ka konfirmuar se pa ‘shtyllen kurrizore’ kjo skuader qe eshte ende ne ndertim nuk di te gjeje vazhdimesi jo vetem … Read More

Interi po zhvillon një skuadër të re. Trajneri de Boer…

28/09/2016, 13:24 |

Lëvizjet në merkato në Itali kryesisht po bëhen duke kërkuar të rinj me perspektivë, vecanërisht Interi i de Boer. Jo vetëm trajneri holandez po u beson lojtarëve si Miangue, Gnoukouri por ka edhe një lojtar, Icardin, i cili … Read More

Joao Mario mund te luaje me Romen: demtimi jo serioz. Por De Boer nuk deshiron te rrezikoje portugezin!

27/09/2016, 9:47 |

Joao Mario mbetet ne dyshim per ndeshjen e madhe te se dieles kunder Romes.

Frank De Boer shpreson se do te rekuperoje portugezin, nje element fondamental per Interin e tij: stafi mjekesor zikalter do te mundohet … Read More

Gazzetta – Stop Joao Mario dhe Murillo: sot pergjigjet e vizitave. Jashte me Romen?

26/09/2016, 10:34 |

Sot – informon La Gazzetta dello Sport – do te mesohet lloji dhe shkalla e demtimeve te Joao Mario dhe Jeison Murillo.

Te dy lojtaret e humben dje ndeshjen ne Meazza ndaj Bolognas respektivisht per … Read More

Gazzetta – Joao Mario? Para te shpenzuara mire. Portugezi edhe njehere tregoi…

22/09/2016, 10:07 |

“Nuk kemi arritur akoma ne nje maturi, sepse duhet te kalojme edhe disa teste te tjera e kundershtare me te forte, por te zgjidhesh me nje thjeshtesi prej veterani shume situata gjate lojes eshte nje sinjal i qarte”. 

Read More

Vialli: “Interi sulmues, ekuilibri ne fushe fale Joao Marios”

19/09/2016, 21:40 |

Nga studiot e Sky Sport, ish-sulmuesi i Juventus, Gianluca Vialli eshte ndalur te nokauti i bardhezinjeve ne San Siro kunder Interit duke thene:

“Pas humbjes si ajo e se enjtes shohim shpesh skuadra te humbura, por … Read More

Joao Mario pushton Interin. De Boer po e mendon titullar ne mesfushen me 3: Ja idea taktike!

08/09/2016, 9:38 |

Rriten ne menyre te ndjeshme mundesite qe te shohim Joao Mario menjehere titullar kunder Pescares.

Motivet per nje zgjedhje te tille jane me shumice dhe De Boer po e mendon realisht kete mundesi, mbi te gjitha … Read More

Gazzetta – Joao Mario shkelqen dhe Interi mund te buzeqeshe!

07/09/2016, 9:39 |

Edhe Gazzetta dello Sport nenvizon ndeshjen brilante te Joao Marios, me i miri ne fushe per Portugaline ne ndeshjen qe keta te fundit humben me Zvicren.

Joao Mario e nisi nga pankina por kjo nuk e … Read More

Pescara-Inter: ja tek po lind Interi i ri. Joao Mario dhe Candreva nga minuta e pare. Ansaldi…

02/09/2016, 10:19 |

Do ta nise, me shume mundesinga Pescara, vrapimi i Interit te ri me Suning ne sfond.

Ne pushimin e kombetareve, shume futbolliste po punojne larg Pinetinas, por ndeshja ne Adriatico te Pescares nuk eshte shume larg … Read More

ZYRTARE – Lista EL, konfirmohen disa perjashtime te lojtareve. Candreva dhe Banega ne liste

01/09/2016, 20:27 |

Ashtu sic eshte thene edhe ne oret e fundit, ne listen e lojtareve qe Interi ka dorezuar te UEFA per fazen e grupeve te Europa League ka pasur disa perjashtime te lojtareve.

Ne listen e prezentuar nga klubi zikalter, per … Read More

Moratti: “Frank De Boer ka nje strategji, duhet mbeshtetur. Fillim i veshtire? Objektivat e Interit mbesin te rendesishem”

29/08/2016, 17:31 |

“Objektivat e Interit jane gjithmone te rendesishem. Nuk duhet te dekurajohemi nga rezultatet e para”.

Eshte shprehur keshtu ish-presidenti i zikalterve, Massimo Moratti, duke folur per fillimin e veshtire te skuadres zikalter. Moratti pastaj ka komentuar edhe … Read More

Joao Mario: “I lumtur qe jam te Interi. Skudeto? Mund te enderrojme, por fillimisht Champions. Pas pushimit te kombetareve…”

28/08/2016, 17:28 |

Fjalet e para si lojtar zikalter per Joao Mario, i intervistuar nga Premium Sport para ndeshjes Inter-Palermo ne San Siro:

“Sigurisht ka qene nje vendim i rendesishem, jam i lumtur qe jam ketu. Shpresoj te ndhmoj skuadren … Read More